2023-03-01

ALSO z powodzeniem realizuje kolejne cele!

  • EBITDA + 8,9% (280 milionów euro)
  • ROCE powyżej 20% (22,4%)
  • Płynność finansowa 479 milionów euro

Ten doskonały wynik pozwolił firmie na inwestycje w nowe obszary rozwoju i zwiększenie efektywności podejmowanych działań. Osiągnięty wynik również pozwolił na realizację programu nabywania akcji własnych oraz redukcję dodatkowych 70 mln euro z tytułu zobowiązań.

Do dobrego wyniku przyczynił się również pozytywny wynik jednostkowy.

Zysk brutto wzrósł z 30 milionów euro do 716 milionów euro. W szczególności przyczynił się do tego dalszy rozwój działalności w chmurze – wzrost do 716 mln euro (+66%).

Po raz jedenasty z rzędu Zarząd zwiększył dywidendy dla akcjonariuszy. Proponowany wzrost to 4,60 CHF na akcję.

Rosnące tempo i intensywność zmian prowadzą do rozszerzenia zakresu prognozy wyniku. Na 2023 rok ALSO mierzy w EBITDA między 265 a 305 milionów euro i ROCE powyżej 20%. Cele średnioterminowe to EBITDA od 330 do 420 milionów euro i ROCE powyżej 20%.

Gustavo Möller-Hergt, CEO ALSO Holding AG (SIX: ALSN), podsumowuje: "Biznes oparty na chmurze as-a-service i platformie cyfrowej nabiera coraz większego rozpędu. Segment Solutions również się rozwija, ponieważ usługi IT stają się coraz ważniejsze w czasach ograniczonych zasobów. Poprzez ekosystem ALSO, naszą doskonałą pozycję w biznesie chmurowym i nasze platformy cyfrowe możemy optymalnie wspierać resellerów zarówno w rozwijaniu ich biznesu, jak i obsłudze zapotrzebowania Klientów końcowych. Zwiększenie doskonałości operacyjnej działań prowadzonych przez ALSO oraz zwiększenie wzrostu poprzez Buy & Build wyznacza rentowność wzrostu kursu spółki. "

SPRAWOZDANIE ROCZNE

Kontakt

Kontakt dla prasy:

ALSO Polska
+48 22 676 09 00
info.pl@also.com