HISTORIA SUKCESU:
INTELIGENTNE PROCESY LOGISTYCZNE DZIĘKI DOLLY+

ALSO
  1. cofnij

Więcej informacji? Skontaktuj się z nami!

Od momentu założenia w 1998 r. partner ALSO, firma Cyberport, stał się jednym z najskuteczniejszych sprzedawców elektroniki użytkowej w Europie. Z portfolio, które obejmuje szeroką gamę markowych produktów, logistyka jest szczególnie istotna. Aby dostawy do sklepów przebiegały sprawnie i bez-piecznie, Cyberport stawia na najnowszą technologię - w tym na rozwiązanie ALSO Solutions Business: Dolly+, wózek Smart & Secure Trolley.

Notebooki, smartfony, akcesoria komputerowe czy systemy kina domowego - transport towarów wysokiej jakości wymaga szcze-gólnej uwagi. Cyberport zaopatruje swoje 16 sklepów za pośrednictwem rozbudowanej sieci spedycyjnej. W niektórych przypad-kach towary są przeładowywane wielokrotnie. Wózek ALSO Smart & Secure Trolley Dolly+ zapobiega ryzyku uszkodzenia towaru dzięki połączeniu elektronicznej blokady, śledzenia lokalizacji w czasie rzeczywistym, stabilnej konstrukcji i oferuje ochronę przed nieuprawnionym dostępem.

Rozległa faza testów

Zespół ALSO Solutions Business Team, Cyberport Store Management oraz Logistics Administration uzgodniły, że w połowie 2020 roku zostanie przeprowadzona faza testowa, która początkowo miała trwać trzy miesiące, w celu oceny zastosowania wózka Dolly+. Z powodu zamknięcia sklepów w związku z koronawirusem, ALSO bezceremonialnie przedłużyło fazę testową do prawie sześciu miesięcy. Oprócz wyboru odpowiednich sklepów, wszyscy pracownicy zostali przeszkoleni w zakresie aplikacji internetowej roz-wiązania oraz obsługi wózka podczas wirtualnych sesji. W międzyczasie 15 pracowników logistyki pracuje obecnie nieprzerwanie z inteligentnymi pojemnikami transportowymi.

Jakie konkretne usprawnienia można wprowadzić dzięki zastosowaniu Dolly+?

Poprawa bezpieczeństwa. Podczas całego projektu pilotażowego nie odnotowano żadnych strat towarów, choć zdarzały się próby włamania.

Zwiększona przejrzystość dzięki zintegrowanemu czujnikowi lokalizacji. Cyberport może w każdej chwili śledzić, gdzie w danej chwili znajdują się wózki i szybko informować odbiorców o opóźnieniach lub odchyleniach.

Cyfryzacja w magazynie / towary wychodzące. Pracownicy uznali za szczególnie innowacyjne i praktyczne obsługiwanie urządzenia wspomagającego załadunek za pomocą urządzenia ręcznego. Kod PIN do późniejszego otwarcia w magazynach jest po prostu przesyłany cyfrowo do kolegów na miejscu.

Łatwiejsza obsługa w magazynach. Wózek jest zwrotny i łatwy w manewrowaniu, co stanowi wyraźną zaletę, zwłaszcza w małych magazynach, w porównaniu z tradycyjnie stosowanymi paletami płaskimi.


Czas po zakończeniu projektu pilotażowego

Cyberport zdecydował się na dalsze korzystanie z Dolly+ po dobrych doświadczeniach i pozytywnych opiniach pracowników w fazie pilotażowej. 15 wózków jest wynajmowanych w sposób elastyczny w ramach przejrzystego modelu wynajmu. Od sierpnia 2021 r. logistyka Cyberportu znajduje się w fazie rocznego użytkowania. Regularna wymiana pomiędzy uczestnikami projektu za-pewnia ciągłą optymalizację rozwiązania - obie strony czerpią z tego ogromne korzyści. Przykładowo ALSO opracowuje obecnie prototypy, które nie wymagają dodatkowych szuflad w środku, dzięki czemu Cyberport może optymalnie transportować towary wielkogabarytowe.

Współpraca z Cyberport ma duży potencjał rozwojowy. Możliwe jest rozszerzenie dostaw towarów za pomocą Dolly+ na kolejne sklepy Cyberport, a tym samym znaczne zwiększenie liczby używanych wózków.

A więc nadal jest ciekawie!


Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o naszym wózku ALSO Smart & Secure Trolley Dolly+, skontaktuj się z nami:

Piotr Antończyk
Business Development Manager

Telefon: +48 605602335
E-Mail: piotr.antonczyk@also.com