Uwierzytelnianie Wieloskładnikowe

  1. cofnij

Czy wiesz, jak zabezpieczyć swoje dane logowania?

Dzięki naszemu nowemu 2-Step-Login zapewniamy bezpieczeństwo podczas logowania się do naszego sklepu internetowego. Dlaczego to robimy? Po prostu, Twoje bezpieczeństwo jest dla nas bardzo ważne.

Czy wiesz, że codziennie na całym świecie przeprowadzanych jest wiele cyberataków? W niektórych przypadkach wystarczy jedno kliknięcie, aby hakerzy mogli wykorzystać sytuację i wyrządzić poważne szkody. Dlatego chronimy Twoje konto poprzez wdrożenie uwierzytelniania wieloczynnikowego.

Nasza usługa MFA jest dość łatwa do skonfigurowania i zapewnia skuteczną ochronę w celu zabezpieczenia konta, aby uniknąć np. sytuacji, w której nieuczciwa strona wykorzystuje dane logowania do zamawiania produktów na koszt użytkownika.

Nowi klienci

Aktywacja uwierzytelniania wieloskładnikowego jako nowy użytkownik klienta

Zobacz jak

Istniejący klienci

Zresetuj MFA jako istniejący użytkownik klienta


Zobacz jak

Administratorzy

Zarządzanie usługą MFA jako administrator klienta


Zobacz jak

SZYBKA POMOC - SPRAWDŹ NASZ FAQ

Istniejący klienci

Zresetuj MFA jako istniejący klient

Krok 1. Reset

Czy występują problemy z kodem MFA?

Poproś administratora klienta w swojej organizacji o zresetowanie MFA.

Jeśli nie masz pewności, kto jest Twoim administratorem klienta, zapytaj współpracowników wewnątrz firmy. Mogą dowiedzieć się, kto pełni rolę administratora, sprawdzając swoje konto w sklepie internetowym, jak pokazano na ilustracji.

Po zresetowaniu MFA przejdź do kroku 2. (druga karta) powyżej.


Jeśli to nie zadziała lub jeśli jesteś jedynym administratorem klienta, skontaktuj się z nami, wypełniając nasz formularz zgłoszeniowy.

Konfiguracja uwierzytelniania wieloskładnikowego po resecie

Krok 1: Zaloguj się do ALSO-Webshop

Zaloguj się, podając swój adres e-mail i hasło.

Krok 2: Zeskanuj kod QR

Otwórz używany program uwierzytelniający i zeskanuj kod QR. Jeśli "stary kod" jest nadal dostępny, usuń go najpierw, aby uniknąć nieporozumień.

Krok 3: Wprowadź swój osobisty kod MFA

Wprowadź wygenerowany kod w swoim narzędziu uwierzytelniającym w polu poniżej kodu QR i naciśnij Enter.

Krok 4: Przejdź do sklepu

Naciśnij przycisk: Idź do sklepu i ponownie uzyskasz dostęp.

Administratorzy

Zarządzanie MFA w firmie

Jako administrator swojej firmy możesz to łatwo sprawdzić w panelu administracyjnym użytkownika na swoim koncie w sklepie internetowym.

Posiadając wszystkie konta użytkowników pod własną kontrolą, nie jesteś już zależny od personelu ALSO i możesz łatwo wprowadzać zmiany na własnym koncie.

Jeśli nie masz jeszcze administratora klienta w swojej organizacji, skontaktuj się z menedżerem konta ALSO lub wypełnij nasz formularz zgłoszeniowy.

Resety MFA

Czy pracownik zgubił kod uwierzytelniający?

Administrator może zresetować MFA. Zobacz, jak to zrobić na filmie.

Dodaj użytkowników

Czy jest nowy pracownik? Administrator może utworzyć konto sklepu internetowego i ustawić uprawnienia tego konta użytkownika.

Usuwanie użytkowników

Czy pracownik opuścił organizację? Administrator może usunąć lub zablokować konto użytkownika.

Dostosowanie ról

Czy pracownik potrzebuje innych uprawnień do sklepu internetowego? Administrator może to zmienić.

Czy pracownik jest tymczasowo niedostępny? Administrator może (tymczasowo) blokować i aktywować użytkowników.

FAQ

UWIERZYTELNIANIE WIELOSKŁADNIKOWE

PytanieRozwiązanie
Jak mogę odzyskać kod jednorazowy, jeśli go nie mam lub nie mogę znaleźć? Jednorazowy kod jest zwykle wyświetlany w wybranej aplikacji uwierzytelniającej, takiej jak Microsoft Authenticator lub Google Authenticator, lub dostępny za pośrednictwem kompatybilnego rozszerzenia przeglądarki. Kod ten odświeża się automatycznie co około 30 sekund i jest wymagany przy każdej próbie logowania.
Co powinienem zrobić, jeśli mój kod jednorazowy zostanie uznany za nieważny? Przypadki nieprawidłowych kodów jednorazowych często wynikają z niedokładnych ustawień czasu na komputerze lub smartfonie. Konieczne jest sprawdzenie i odpowiednie dostosowanie ustawień czasu. Można to potwierdzić za pośrednictwem wiarygodnych stron internetowych sprawdzających czas, takich jak https://time.is. Jeśli odchylenie przekracza 2 sekundy, mogą wystąpić błędy uwierzytelniania. W takim przypadku należy ustawić "czas poza siecią" (lub podobny) w ustawieniach systemu.
Jak zresetować MFA, jeśli nie mam już dostępu do mojej aplikacji MFA lub kodu jednorazowego (np. zgubiłem telefon komórkowy, odinstalowałem aplikację MFA) lub chcę użyć innego telefonu komórkowego , będąc nadal zalogowanym do sklepu internetowego? Możesz niezależnie usunąć bieżącą konfigurację MFA na swoim koncie użytkownika i skonfigurować ją ponownie. Proces ten jest wykonywany podobnie do początkowej konfiguracji w Administracja -> Administracja użytkownikami / kontami -> Status MFA -> reset.
Jak zresetować MFA, jeśli nie mam już dostępu do aplikacji MFA i nie jestem zalogowany do sklepu internetowego? W takich przypadkach MFA można zresetować tylko za pośrednictwem administratora klienta na koncie klienta lub ALSO. Zapytaj w swojej organizacji, kto jest administratorem klienta. Użytkownicy mogą je znaleźć w Administracja -> Administracja użytkownikami → Administratorzy. Potrzebujesz pomocy od ALSO? Skontaktuj się z naszym zespołem ds. e-biznesu, wypełniając formularz na dole tej strony lub wysyłając wiadomość e-mail.
Co się stanie, gdy pozwolę ALSO zresetować MFA? Po nawiązaniu kontaktu z ALSO należy przejść weryfikację. Adres e-mail zapisany na koncie użytkownika zostanie zweryfikowany. Następnie MFA zostanie zresetowane, a użytkownik otrzyma wiadomość e-mail z informacją o możliwości skonfigurowania nowego kodu MFA.
Czy MFA można skonfigurować z wieloma telefonami komórkowymi lub używać w połączeniu z rozszerzeniem przeglądarki? Z technicznego punktu widzenia możliwe jest zabezpieczenie kodu QR konfiguracji i wykorzystanie go do skonfigurowania MFA na wielu aplikacjach/urządzeniach uwierzytelniających. Zaleca się jednak skonfigurowanie MFA tylko na jednym urządzeniu na osobę.
Czy MFA może być używane z kontem użytkownika współdzielonym przez wielu użytkowników? Nie. Przy obowiązkowym wdrożeniu MFA konieczne jest utworzenie konta użytkownika dla każdego indywidualnego użytkownika w administracji użytkownika sklepu ALSO. Aby połączyć pozycje zamówień od różnych użytkowników w jedno zamówienie, można wykorzystać (publiczną) funkcję "listy notatek".
Czy MFA jest obowiązkowe dla wszystkich kont użytkowników sieci? Tak, MFA jest obowiązkowe dla wszystkich klientów w ramach ALSO. Dzięki MFA możemy zaoferować najbezpieczniejsze zakupy.
Gdzie mogę znaleźć ustawienia MFA na moim koncie? Dostęp do ustawień MFA można uzyskać w sekcji Administracja -> Użytkownik/Administracja -> Dane główne użytkownika.
Kto jest odpowiedzialny za zarządzanie i utrzymywanie użytkowników w mojej firmie? Użytkownik z uprawnieniami administratora jest odpowiedzialny za zarządzanie swoimi użytkownikami. Administratora klienta można znaleźć tutaj: Administracja -> Administracja użytkownikami → Administratorzy. Jeśli nie możesz się zalogować, poproś współpracownika o znalezienie administratora.
Czy mogę masowo aktywować MFA dla wszystkich użytkowników? Nie, każdy użytkownik musi aktywować MFA indywidualnie.
Czy mogę połączyć dwa konta resellerów z jednym adresem e-mail? Nie, adres e-mail jest unikalny i może być powiązany tylko z jednym kontem sprzedawcy.
Czy do korzystania z CSO 3.0 Online Complaints wymagane jest specjalne konto z loginem i hasłem? Nie, dostęp do CSO 3.0 odbywa się za pośrednictwem tego samego konta użytkownika i hasła, co do sklepu internetowego.
Z kim mogę się skontaktować, jeśli moje konto użytkownika zostało zablokowane? Skontaktuj się z naszym zespołem ds. e-biznesu, wypełniając formularz na dole tej strony lub wysyłając wiadomość e-mail.
Czy można odebrać lub zresetować hasło do konta użytkownika? Hasła nigdy nie są wysyłane bezpośrednio przez ALSO. ALSO może jednak zresetować konto, umożliwiając resellerowi zresetowanie hasła. Jeśli hasło zostanie zapomniane, można je zresetować, klikając "Zapomniałem hasła" na stronie logowania.
Jak mogę zarządzać wieloma hasłami? Zalecamy korzystanie z menedżera haseł, takiego jak https://www.dashlane.com, https://www.lastpass.com, lub https://1password.com

Uzyskaj pomoc

Nie znalazłeś rozwiązania swojego problemu na tej stronie?

Chętnie Ci pomożemy. Prosimy o wypełnienie i przesłanie formularza. Skontaktujemy się z Tobą tak szybko, jak to możliwe.