Jak aplikować

Pierwsze wrażenie robi się tylko raz. Tak też jest w przypadku Twojej aplikacji.

Ponad 4000 pracowników 44 różnych narodowości zdecydowało się podjąć pracę w ALSO w siedzibie głównej ALSO Group w Szwajcarii lub w spółce ALSO w Europie.

Oto kilka prostych zasad dobrej aplikacji

 • list motywacyjny
 • życiorys
 • wszelkie referencje i certyfikaty

 • na jakie stanowisko aplikujesz?
 • dlaczego akurat to konkretne stanowisko Cię interesuje?
 • jakie masz oczekiwania względem nowej pracy?
 • dlaczego właśnie Ty powinieneś zająć to stanowisko?

 • Twój życiorys powinien być opracowany w formie tabeli
 • Rozpocznij od ostatnio zajmowanego stanowiska

 • sprawdź dokładnie swoją aplikację pod kątem formatowania i literówek
 • zadbaj o przejrzystą strukturę aplikacji i upewnij się, że jest czytelna
 • stosuj zasady dotyczące korespondencji pisemnej (np. paragrafy, interlinie i rozmiar czcionki)
 • idealny wariant: zanim wyślesz do nas aplikację, przekonwertuj wszystkie dokumenty sporządzone w programie Word do jednego pliku PDF, nie większego niż 5 MB

 • w swoim życiorysie wspomnij o swoich pasjach i zainteresowaniach
 • list motywacyjny powinien sprawić, że chcielibyśmy dowiedzieć się o Tobie więcej
 • napisz, dlaczego Twoja wiedza specjalistyczna może być dla nas przydatna
 • zaproponuj nam tematy do rozmowy kwalifikacyjnej

Jak aplikować

W dobie cyfryzacji oczekujemy na aplikacje wysłane pocztą elektroniczną. Zasady są takie same, jak w przypadku aplikacji wysyłanych pocztą. Należy pamiętać o załączeniu wszystkich niezbędnych plików.

Najłatwiej jest umieścić wszystko w jednym dokumencie w formacie PDF (maksymalnie 5 MB). Dzięki temu żaden z dokumentów się nie zagubi a kierownik HR będzie mieć wszystkie Twoje dane w zasięgu ręki.

Adres e-mail można znaleźć w odpowiednim ogłoszeniu o pracę lub w zakładce Oferty pracy.

Klasyczne zgłoszenie pocztą tradycyjną jest również mile widziane. Potrzebujemy Twojego listu motywacyjnego, życiorysu i kopii wszelkich listów referencyjnych i certyfikatów potwierdzających kwalifikacje, które są istotne w przypadku stanowiska, na które aplikujesz; będą one także niezbędne, jeśli aplikujesz bez odniesienia do konkretnej oferty.

Ponadto w zgłoszeniu powinny się znaleźć informacje o obszarze, w którym chciał(a)byś pracować i możliwa data rozpoczęcia pracy.

Nazwisko odpowiedniej osoby i prawidłowy adres e-mail można znaleźć w ogłoszeniu, na które odpowiadasz, lub w zakładce Oferty pracy.

Pytania i odpowiedzi

Możesz aplikować bezpośrednio do odrębnej spółki zależnej. Jeśli interesuje Cię więcej niż jeden kraj lub spółka zależna, możesz aplikować za pośrednictwem ALSO Holding AG Central Application Service. Aplikacja zostanie tam dokładnie zweryfikowana i przekazana do wszystkich spółek zależnych lub krajów, w których są odpowiednie wolne stanowiska.

Niestety, nie możemy odpowiedzieć na to pytanie, ponieważ długość procesu aplikacyjnego jest inna dla każdego stanowiska. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko, jak to możliwe.

Jeśli aplikujesz na konkretne stanowisko, opis powinien zawsze zawierać informację, z kim się skontaktować. W innym przypadku wyślij aplikację do Działu HR odpowiedniej spółki zależnej. Jeśli masz wątpliwość, zadzwoń do nas a my Ci pomożemy.

Mile widziane są zgłoszenia wysyłane tradycyjną pocztą. Jednakże aplikowanie drogą elektroniczną jest prostsze, szybsze i łatwiejsze w zarządzaniu.

Prawidłowa aplikacja zawiera list motywacyjny, życiorys i odpowiednie referencje oraz certyfikaty. Powinna prezentować nam zarys Twoich zalet osobistych i zawodowych. Więcej informacji na ten temat znajdziesz w zakładce Wskazówki dotyczące aplikowania na stanowisko.

Aktualizujemy oferty pracy codziennie. Kiedy ktoś zostanie zatrudniony na dane stanowisko, ogłoszenie nie jest już widoczne na naszej stronie. Zatem można założyć, że wszystkie stanowiska zaprezentowane w ogłoszeniach są nadal wolne.

Oczywiście możesz ponownie wysłać zgłoszenie po odrzuceniu poprzedniego na dowolne wolne stanowisko w ALSO.

Naszym celem jest stworzenie warunków pracy odpowiadających osobom utalentowanym w różnych dziedzinach oraz zaoferowanie im możliwości budowy kariery zawodowej i rozwoju ich potencjału. Zatem osoby zmieniające branżę są mile widziane, pod warunkiem że posiadają odpowiednie kwalifikacje na dane stanowisko.

ALSO ciągle poszukuje utalentowanych osób do pracy. Jesteśmy mile zaskoczeni aplikacjami osób z inicjatywą.