1. Back

2019-09-27 - Emmen

ALSO rozszerza swoją platformę cyberbezpieczeństwa

Aby stworzyć kompleksowe portfolio zabezpieczeń, ALSO od wielu lat współpracuje z wiodącymi dostawcami technologii z zakresu bezpieczeństwa informatycznego. W ramach oferty dla resellerów, rozwiązania bezpieczeństwa opracowane przez specjalistów z CYE zostaną włączone do portfolio ALSO i będą dostępne za pośrednictwem platformy ALSO Cloud Marketplace.

Włączenie rozwiązań opracowanych przez jednego z wiodących specjalistów w zakresie cyberbezpieczeństwa to kolejny kamień milowy w rozwoju autorskiej platformy bezpieczeństwa ALSO. Dostawca technologii pracował nad jej rozwojem od kilku lat, współpracując z takimi wiodącymi producentami z sektora bezpieczeństwa cybernetycznego, jak Symantec, Kaspersky, Sophos, IBM, Microsoft, Cisco czy Fortinet. Istniejący wachlarz rozwiązań dostępnych dla resellerów poprzez platformę ALSO Cloud Marketplace zostanie znacząco poszerzony, m.in. o platformę rozwiązań CYE oferowaną w modelu SaaS, opartą na najnowszych technologiach łączących sztuczną inteligencję i usługi dostarczane przez światowej renomy ekspertów w dziedzinie bezpieczeństwa. Dzięki niej, organizacje będą mogły skoncentrować się na obronie przed konkretnymi zagrożeniami na które narażone są ze względu na swój profil i rozmiar. CYE oferuje użytkownikom niezwykle skuteczne mechanizmy automatycznej naprawy i ulepszony podgląd stanu zabezpieczeń w całej organizacji.

„W dobie coraz intensywniejszego wykorzystywania rozwiązań chmurowych, AI, IoT i usług streamingowych, cyberbezpieczeństwo staje się jeszcze bardziej istotną kwestią”, mówi Gustavo Möller-Hergt, CEO w ALSO Holding AG (SIX: ALSN). „Mając to na uwadze, od wielu lat współpracujemy z wiodącymi dostawcami rozwiązań z dziedziny bezpieczeństwa. Naszym celem jest stworzenie wielowymiarowej platformy bezpieczeństwa, za pomocą której będziemy w stanie odpowiednio wspierać naszych resellerów i ich klientów w budowie skutecznych zabezpieczeń przeciwko atakom hackerskim”.

Firmy badawcze szacują, że w 2018 r. całkowita wartość rynku cyberbezpieczeństwa w krajach, w których działa ALSO Holding, wyniosła 15 miliardów euro. Przewidywany średni roczny wzrost w tym obszarze wyniesie 8%, a w ciągu najbliższych pięciu lat wartość ta wzrośnie do ok. 23 miliardów euro. Olbrzymi wzrost (o ok. 30%) przewiduje się również w sektorze chmury.

Platforma Cybersecurity Intelligence SaaS Platform CYE – HYVER, łączy mechanizmy sztucznej inteligencji i analizy prognozującej z kompleksową wiedzą ekspercką, zapewniając globalną ochronę infrastruktury biznesowej. Aby odpowiednio zabezpieczyć operacje i najważniejsze zasoby organizacji, bazuje przy tym na rzeczywistych scenariuszach ataków przygotowanych w oparciu o bieżące analizy red team, w zakresie wykraczającym poza przepisy dotyczące zgodności. Organizacje muszą stale bronić śladu cyfrowego przed uporczywymi i wysoce specjalistycznymi atakami, pamiętając jednocześnie, że ciągłość procesów biznesowych jest najważniejsza.

„Integracja pakietu bezpieczeństwa CYE to kolejny krok w rozwoju naszej platformy, ale na pewno nie ostatni. We współpracy z nowymi partnerami i dostawcami zamierzamy dalej rozwijać naszą platformę” dodaje Möller-Hergt. Od października, pełna oferta platformy cyberbezpieczeństwa będzie dostępna poprzez resellerów ALSO. W przyszłości zostanie również udostępniona w modelu PaaS partnerom Grupy w ponad 80 krajach.

„Kluczem do sukcesu na jakimkolwiek rynku jest współpraca z lokalnymi partnerami, specjalistami w swojej dziedzinie, którzy rozumieją zarówno nasze podejście do rozwoju technologicznego, ale i konkretne potrzeby klientów w danym regionie. Jesteśmy niezwykle dumni z rozpoczęcia współpracy z ALSO, która pozwoli nam zaistnieć na nowych rynkach europejskich”, mówi Reuven Aronashvili, CEO w CYE. „CYE ma nadzieję rzucić wyzwanie konwencjonalnemu rynkowi zabezpieczeń informatycznych, oferując innowacyjne rozwiązania, które pozwolą klientom ALSO przeciwstawić się stale ewoluującym zagrożeniom”.

Poprzez rozbudowę platformy cyberbezpieczeństwa ALSO konsekwentnie wzmacnia swoją pozycję dostawcy najnowszych technologii. Rozwiązania z zakresu bezpieczeństwa stanowią uzupełnienie istniejących już rozwiązań chmurowych, IoT i usług streamingowych firmy.

Link do informacji prasowej(język angielski)

Kontakt

Kontakt dla prasy:

Manuela Rost-Hein
+49 151 14040215
manuela.rost-hein@also.com