1. cofnij

2021-10-27 - Warszawa

Nowe przejęcie: Kolejne wzmocnienia ALSO

Dnia 26 października 2021 podpisano umowę kupna z IREO Soluciones y Servicios, hiszpańskim dystrybutorem wartości dodanej koncentrującym się na sektorze małych i średnich przedsiębiorstw.


Dzięki temu przejęciu, ALSO jeszcze szybciej rozwinie pomyślnie rozpoczęty biznes cloudowy w Hiszpanii. Rozwiązania IREO zostaną zintegrowane z Cloud Marketplace (ACMP). Pozyskane know-how zostanie wykorzystane do wzmocnienia biznesu we wszystkich pozostałych krajach europejskich, jak również z partnerami Platform-as-a-Service.


„Konsekwentnie realizujemy nasza strategię bardziej zrównoważonego i zyskownego rozwoju. IREO, dzięki swojemu ukierunkowaniu na sektor małych i średnich przedsiębiorstw oraz głębokiemu know-how w zakresie usług zarządzanych i bezpieczeństwa, pomoże nam rozwijać się w tych obszarach” mówi Gustavo Möller-Hergt, prezes ALSO Holding AG (SIX: ALSN).

Skontaktuj się z ALSO Holding AG:
Beate Flamm
Starszy wiceprezes ds. komunikacji
E-mail: beate.flamm@also.com


ALSO Holding AG (ALSN.SW) (Emmen/Szwajcaria) jest jednym z wiodących dostawców technologii dla branży ICT, działającym obecnie w 24 krajach w Europie i łącznie w 90 krajach na całym świecie poprzez partnerów PaaS. Ekosystem ALSO oferuje około 110 000 resellerów sprzętu, oprogramowania i usług IT od ponad 700 dostawców w ponad 1340 kategoriach produktowych. W duchu gospodarki cyrkulacyjnej spółka świadczy wszystkie usługi od zaopatrzenia po recykling z jednego źródła. Dział Dostaw obejmuje zakres transakcyjny sprzętu i oprogramowania. Pion rozwiązań wspiera klientów w tworzeniu indywidualnych rozwiązań IT. Oferta chmurowa oparta na subskrypcji, jak również platformy dla cyberbezpieczeństwa, wirtualizacji i AI stanowią sedno tego obszaru usług. Więcej informacji można znaleźć na stronie: https://also.com. Głównym udziałowcem jest Grupa Droege, Düsseldorf, Niemcy.


Grupa Droege (założona w 1988 roku) jest niezależną firmą inwestycyjną i doradczą, będącą w pełni własnością rodzinną. Firma działa jako specjalista w zakresie dopasowanych programów transformacyjnych, których celem jest wzrost wartości przedsiębiorstwa. Grupa Droege łączy swoją rodzinną strukturę biznesową i siłę kapitałową w rodzinnym modelu biznesowym. Grupa inwestuje kapitał własny w "specjalne okazje" z naciskiem na średnie przedsiębiorstwa i spin-offy oraz strategicznie w transakcje typu buy & build. Dzięki swojej zasadzie przewodniej "Realizacja - za pomocą wszystkich dostępnych sztuczek" grupa jest jednym z pionierów rozwoju przedsiębiorstw zorientowanego na realizację. Platformy przedsiębiorczości grupy Droege są dopasowane do długoterminowych megatrendów. Entuzjazm dla jakości, innowacji i szybkości determinuje rozwój przedsiębiorstwa. W ten sposób Grupa Droege zdobyła swoją pozycję na rynku krajowym i międzynarodowym i jest aktywna operacyjnie ze swoimi platformami przedsiębiorczości w 30 krajach. Więcej na: https://droege-group.com.