1. cofnij

2021-10-15 - Warszawa

ALSO kontynuuje inwestycje w 3D/4D Printing Solutions

Dla wielu przedsiębiorstw wprowadzanie nowych technologii do ich codziennej działalności wiąże się z poważnymi wyzwaniami i inwestycjami, zarówno w technologię jak i personel. Z tego powodu, ALSO dalej rozwija zakres swoich usług i oferuje klientom doskonały i wszechstronny pakiet ALSO 3D/4D Printing Solutions.

ALSO wcześnie rozpoczęło inwestycje w produkcję addytywną. Na dzień dzisiejszy procesy te osiągnęły wysoki stopień dojrzałości i są stosowane w wielu branżach. Technologia ta umożliwia przedsiębiorstwom znaczną redukcję czasu potrzebnego na wprowadzenie nowych produktów na rynek, przy wyższej jakości i wydajności w procesie rozwoju. Produkty mogą być wytwarzane w sposób bardziej indywidualny, a produkcja zaprojektowana w sposób bardziej elastyczny, ponieważ części zamienne i brakujące złącza mogą być drukowane w nieskomplikowany i szybki sposób.

Według bitkom, produkcja addytywna i projektowanie generatywne mogą zmniejszyć wagę i zużycie materiałów nawet o 90%. Produkcja staje się znacznie bardziej energooszczędna i może zostać przeniesiona bezpośrednio na rynki klientów. Dzięki drukowi 3D można wdrożyć, przetestować i zoptymalizować małe ilości. Łatwiejszy staje się również recykling, ponieważ wyprodukowane elementy składają się zazwyczaj tylko z jednego materiału. Coraz częściej stosuje się „inteligentne” materiały, dzięki którym obiekty trójwymiarowe mogą zmieniać się po wydrukowaniu. Czynnikami wyzwalającymi mogą być np.: woda, ciepło lub wibracje.

Wszystko to sprawia, że druk 3D i 4D jest szczególnie interesujący dla małych i średnich przedsiębiorstw. „ALSO oferuje swoim partnerom obszerne know-how w zakresie planowania, przygotowania, drukowania i obróbki końcowej. Wraz z naszymi resellerami możemy opracować zindywidualizowane rozwiązania wraz z odpowiednim wyposażeniem potrzebnym do realizacji infrastruktury druku 3D/4D w siedzibie klienta końcowego. Oprócz wsparcia procesów przez ALSO 3D/4D Printing Solution, oferujemy również szeroką paletę produktów, materiałów i skoordynowanych rozwiązań, które stale rozbudowujemy” mówi Gustavo Möller-Hergt, prezes ALSO Holding AG (SIX: ALSN).

Kontakt

Kontakt dla prasy:

Beate Flamm
+49 151 61266047
beate.flamm@also.com