1. cofnij

2021-10-08 - Warszawa

ALSO pierwszym partnerem Cisco w zakresie dystrybucji cyfrowej na świecie

Obie firmy zdecydowały się na rozszerzenie swojej współpracy. Głównym obszarem zainteresowania jest biznes as-a-service oraz E-commerce, szczególnie dla segmentu klientów SMB za pośrednictwem ALSO Cloud Marketplace (ACMP). Planowane jest wprowadzenie i wzmocnienie nowych usług cyfrowych i modeli biznesowych.

Digital Distribution Partner to nowa kategoria w środowisku partnerów Cisco. Punktem wyjścia było poszukiwanie partnerów dystrybucyjnych, którzy agregują różne rozwiązania chmurowe, aby móc odwzorować bogate portfolio produktów Cisco. "Nasze platformy cyfrowe idealnie się do tego nadają. Oprócz ALSO Cloud Marketplace obejmują one również rozwiązania w zakresie cyberbezpieczeństwa, IOT, AI i wirtualizacji. Sprzęt i oprogramowanie mogą być obsługiwane as-a-service za pośrednictwem jednej platformy, a nasi partnerzy handlowi mają możliwość sprzedaży własnych usług i oprogramowania za jego pośrednictwem", wyjaśnia Gustavo Möller-Hergt, dyrektor generalny ALSO Holding AG (SIX: ALSN). Dzięki rozszerzonej współpracy z Cisco cała gama produktów jest teraz dostępna od ALSO.


W E-commerce uwaga jest skoncentrowana na stosowaniu uproszczeń, a Cisco Business Product Portfolio skierowane jest przede wszystkim do małych firm. Nacisk kładziony jest na płynne przetwarzanie transakcji z inteligentnymi usługami logistycznymi i finansowymi o wartości dodanej. Współpraca powinna być dla klientów tak prosta i wygodna, jak to tylko jest możliwe. Dzięki swojemu kompleksowemu know-how ALSO jest do tego idealnym partnerem. Rozszerzenie współpracy rozpocznie się w Niemczech.


Skontaktuj się z ALSO Holding AG:
Beate Flamm
Starszy wiceprezes ds. komunikacji
E-mail: beate.flamm@also.com


ALSO Holding AG (ALSN.SW) (Emmen/Szwajcaria) jest jednym z wiodących dostawców technologii dla branży ICT, działającym obecnie w 24 krajach w Europie i łącznie w 90 krajach na całym świecie poprzez partnerów PaaS. Ekosystem ALSO oferuje około 110 000 resellerów sprzętu, oprogramowania i usług IT od ponad 700 dostawców w ponad 1340 kategoriach produktowych. W duchu gospodarki cyrkulacyjnej spółka świadczy wszystkie usługi od zaopatrzenia po recykling z jednego źródła. Dział Dostaw obejmuje zakres transakcyjny sprzętu i oprogramowania. Pion rozwiązań wspiera klientów w tworzeniu indywidualnych rozwiązań IT. Oferta chmurowa oparta na subskrypcji, jak również platformy dla cyberbezpieczeństwa, wirtualizacji i AI stanowią sedno tego obszaru usług. Więcej informacji można znaleźć na stronie: https://also.com. Głównym udziałowcem jest Grupa Droege, Düsseldorf, Niemcy.


Grupa Droege (założona w 1988 roku) jest niezależną firmą inwestycyjną i doradczą, będącą w pełni własnością rodzinną. Firma działa jako specjalista w zakresie dopasowanych programów transformacyjnych, których celem jest wzrost wartości przedsiębiorstwa. Grupa Droege łączy swoją rodzinną strukturę biznesową i siłę kapitałową w rodzinnym modelu biznesowym. Grupa inwestuje kapitał własny w "specjalne okazje" z naciskiem na średnie przedsiębiorstwa i spin-offy oraz strategicznie w transakcje typu buy & build. Dzięki swojej zasadzie przewodniej "Realizacja - za pomocą wszystkich dostępnych sztuczek" grupa jest jednym z pionierów rozwoju przedsiębiorstw zorientowanego na realizację. Platformy przedsiębiorczości grupy Droege są dopasowane do długoterminowych megatrendów. Entuzjazm dla jakości, innowacji i szybkości determinuje rozwój przedsiębiorstwa. W ten sposób Grupa Droege zdobyła swoją pozycję na rynku krajowym i międzynarodowym i jest aktywna operacyjnie ze swoimi platformami przedsiębiorczości w 30 krajach. Więcej na: https://droege-group.com.