1. cofnij

2021-09-22 - Warszawa

ALSO opracowuje kodeks postępowania dla rodzin i dzieci.

"To zupełnie normalne, że przekazujemy naszym dzieciom zasady postępowania w świecie fizycznym. W odniesieniu do świata cyfrowego, który jest teraz tak samo częścią naszego codziennego życia, często egzekwujemy zasady, zamiast udzielać konstruktywnych uwag. Chcemy umożliwić dzieciom korzystanie z możliwości, jakie dają cyfrowe technologie, aby odkrywały świat, nawiązywały kontakty i nabywały nowe umiejętności. Jednocześnie musimy pokazać im, gdzie mogą napotkać na potencjalne zagrożenia, gdzie muszą wyznaczyć granice, aby nie skrzywdzić siebie i innych", mówi Gustavo Möller-Hergt, prezes ALSO Holding AG (SIX: ALSN), jeden z inicjatorów projektu.

Jako środek zapobiegawczy dzieci powinni być uświadamiane o zagrożeniach płynących z internetu. Obejmuje to umiejętność odróżniania fałszywych wiadomości od tych prawdziwych, jak również rozpoznawania niebezpiecznych treści. Bezpieczeństwo cybernetyczne i cyberprzemoc to kolejne kluczowe tematy naszej nowej inicjatywy.

Działania ALSO skupiają się na umożliwieniu dzieciom korzystania z technologii cyfrowych w sposób samodzielny, refleksyjny, krytyczny ale co najważniejsze – bezpieczny. Kampania jest wspierana przez szeroki panel ekspertów z dziedziny technologii, edukacji, mediów, gier, bezpieczeństwa cybernetycznego i reklamy. Wnoszą oni cenny wkład w zapewnienie rodzinom praktycznej pomocy i edukacji na temat korzyści i możliwości, ale także niebezpieczeństw i ryzyka, jakie niosą ze sobą cyfrowe media.

Skontaktuj się z ALSO Holding AG:
Beate Flamm
Starszy wiceprezes ds. komunikacji
E-mail: beate.flamm@also.com

ALSO Holding AG (ALSN.SW) (Emmen/Szwajcaria) jest jednym z wiodących dostawców technologii dla branży ICT, działającym obecnie w 24 krajach w Europie i łącznie w 90 krajach na całym świecie poprzez partnerów PaaS. Ekosystem ALSO oferuje około 110 000 resellerów sprzętu, oprogramowania i usług IT od ponad 700 dostawców w ponad 1340 kategoriach produktowych. W duchu gospodarki cyrkulacyjnej spółka świadczy wszystkie usługi od zaopatrzenia po recykling z jednego źródła. Dział Dostaw obejmuje zakres transakcyjny sprzętu i oprogramowania. Pion rozwiązań wspiera klientów w tworzeniu indywidualnych rozwiązań IT. Oferta chmurowa oparta na subskrypcji, jak również platformy dla cyberbezpieczeństwa, wirtualizacji i AI stanowią sedno tego obszaru usług. Więcej informacji można znaleźć na stronie: https://also.com. Głównym udziałowcem jest Grupa Droege, Düsseldorf, Niemcy.

Grupa Droege (założona w 1988 roku) jest niezależną firmą inwestycyjną i doradczą, będącą w pełni własnością rodzinną. Firma działa jako specjalista w zakresie dopasowanych programów transformacyjnych, których celem jest wzrost wartości przedsiębiorstwa. Grupa Droege łączy swoją rodzinną strukturę biznesową i siłę kapitałową w rodzinnym modelu biznesowym. Grupa inwestuje kapitał własny w "specjalne okazje" z naciskiem na średnie przedsiębiorstwa i spin-offy oraz strategicznie w transakcje typu buy & build. Dzięki swojej zasadzie przewodniej "Realizacja - za pomocą wszystkich dostępnych sztuczek" grupa jest jednym z pionierów rozwoju przedsiębiorstw zorientowanego na realizację. Platformy przedsiębiorczości grupy Droege są dopasowane do długoterminowych megatrendów. Entuzjazm dla jakości, innowacji i szybkości determinuje rozwój przedsiębiorstwa. W ten sposób Grupa Droege zdobyła swoją pozycję na rynku krajowym i międzynarodowym i jest aktywna operacyjnie ze swoimi platformami przedsiębiorczości w 30 krajach. Więcej na: https://droege-group.com.

Kontakt

Kontakt dla prasy:

Beate Flamm
+49 151 61266047
beate.flamm@also.com