1. cofnij

2021-08-18 - Warszawa

Przejęcie firmy PIN Computers zakończone sukcesem

ALSO osiągnęło kolejny kamień milowy na drodze ekspansji w Europie Wschodniej

Po uzyskaniu wymaganych zezwoleń instytucjonalnych, 12. sierpnia 2021 roku ALSO oficjalnie zakończyło przejęcie wiodącego dostawcy IT, działającego w Serbii, Czarnogórze oraz Bośni i Hercegowinie. Jest to kolejny krok na drodze skutecznej realizacji strategii MORE, która od 2015 roku została rozszerzona na 13 nowych krajów w Europie Wschodniej. Akcesy i przejścia kadrowe mają szeroki zakres - od specjalistów ds. dystrybucji po eksperta Microsoft DAQUAS, który przed obecnie ogłaszanym przejęciem, był ostatnim nowym nabytkiem firmy. Jeśli liczyć dołączające kraje, ALSO jest w tym momencie obecne w 16 rynkach państw Europy Wschodniej i w 27 krajach europejskich.

Przejęcie było uważnie śledzone przez czołowych dostawców hardware i software w branży IT, ponieważ będzie miało ono niebagatelny wpływ na ich potencjał konkurencyjny. Współpraca z tak doświadczonym i zaufanym partnerem jak ALSO przynosi im teraz jeszcze więcej korzyści – ich obecność i zakres działalności na europejskich rynkach rozszerza się, tak jak obecność samego ALSO. Jednocześnie resellerzy zapewne chętnie skorzystają nie tylko z bogatego portfolio, ale również z pojawiających się możliwości rozwoju i dostępnych nowych modeli biznesowych.

"Konsekwentnie realizując naszą strategię MORE, osiągnęliśmy imponujący wynik w Europie Wschodniej. Następnym krokiem jest wdrożenie systemów zarządzania cyfrowego ALSO w PIN Computers, aby osiągnąć doskonałość operacyjną. Z tego przejęcia płynie dla nas dodatkowa korzyść: w Serbii mamy już silny zespół koderów. Ich kompetencje rozwojowe w zakresie cyberbezpieczeństwa i innych platform cyfrowych, w połączeniu z umiejętnościami sprzedażowymi lokalnych pracowników PIN oraz doświadczeniem biznesowym ALSO zbudują dla naszej firmy prawdziwą potęgę", wyjaśnia Gustavo Möller-Hergt, CEO ALSO Holding AG (SIX: ALSN).

Kontakt

Kontakt dla prasy:

Beate Flamm
+49 151 61266047
beate.flamm@also.com