1. cofnij

2021-07-01 - Warszawa

Zwiększamy bezpieczeństwo logowania w ALSO

Dzięki dwuetapowemu logowaniu (MFA), ALSO Polska oferuje użytkownikom platformy Webshop dodatkowe środki bezpieczeństwa i ochronę przed oszustwami i włamaniami.

Każdego dnia na całym świecie przeprowadzanych jest wiele cyberataków typu DoS, Ransomware czy Phishing. ALSO Polska już kilka miesięcy temu wdrożyła uwierzytelnianie wieloskładnikowe, ponieważ coraz ważniejsze staje się aktywne i dalekowzroczne podejście do tych zagrożeń.

Narzędzie MFA zapewnia wysoki poziom bezpieczeństwa, dzięki dodatkowym warstwom uwierzytelniającym, co sprawia, że na jego włączenie decyduje się coraz więcej Klientów. Rozwiązanie to jest bardzo proste – bazuje bowiem na jednorazowych kodach. Wystarczy zainstalować na telefonie bezpłatną aplikację, która może generować hasła tymczasowe (np. MS Authenticator). Po wstępnej konfiguracji, za każdym razem logując się do ALSO Webshop wystarczy wpisać jednorazowy kod, który jest generowany w aplikacji co 30 sekund.

Logowanie dwuetapowe pomaga chronić dane Klientów poprzez dodanie dodatkowej warstwy zabezpieczeń. Dzięki temu dane są bezpieczniejsze, ponieważ potencjalni złodzieje musieliby uzyskać zarówno login i hasło, jak i ukraść telefon. Ponadto urządzenia mobilne mają zwykle dodatkowe zabezpieczenia, a ich odblokowanie wymaga podania kodu PIN lub odcisku palca, co stanowi dla nich dodatkową przeszkodę. To tylko jeden dodatkowy krok, a tak bardzo zwiększa bezpieczeństwo Klientów.

Bezpieczeństwo danych Klientów jest priorytetem dla ALSO Polska, dlatego od 1 lipca br. rozpoczyna się kampania mająca na celu włączenie dodatkowych zabezpieczeń wszystkim użytkownikom ALSO Webshop.

Szczegółowa instrukcja dostępna jest na stronie logowania do ALSO Webshop oraz tutaj.

W razie dodatkowych pytań zachęcamy do kontaktu z Działem E-Commerce - E-Commerce.PL@also.com.