1. cofnij

2021-06-07 - Warszawa

HyverLight pomaga MŚP w osiągnięciu bezpieczeństwa cybernetycznego

CYE, lider w branży platform optymalizacji bezpieczeństwa cybernetycznego, ogłosił wprowadzenie na rynek nowej, opartej na chmurze platformy optymalizacji bezpieczeństwa cybernetycznego HyverLight. Od teraz ochrona na poziomie korporacyjnym staje się dostępna dla małych i średnich firm. Za pomocą narzędzia ALSO's Cloud Marketplace (ACMP) HyverLight będzie dostępny w 90 krajach na całym świecie.

W ostatnich latach małe i średnie przedsiębiorstwa odnotowały drastyczny wzrost liczby cyberataków. Wzrost ten szczególnie gwałtownie przyspieszył w wyniku światowej pandemii Covid-19 i związanego z nią wysypu nowych firm z branży e-Commerce. Obecnie, 43% wszystkich cyberataków jest wymierzonych w małe firmy. MŚP tracą średnio ponad 2,2 mln USD rocznie z powodu naruszeń cyberbezpieczeństwa, a 60% z nich kończy działalność w ciągu 6 miesięcy od kiedy padły ofiarą cyberprzestępstwa. "Dzisiejsze cyberataki mogą zniszczyć rdzeń każdego małego i średniego przedsiębiorstwa, eliminując z rynku wielu kluczowych graczy, co ostatecznie ma negatywny wpływ na całą gospodarkę" - powiedział Reuven Aronashvili, założyciel i dyrektor generalny CYE. "CYE oferuje małym i średnim przedsiębiorstwom rzetelne podejście do cyberbezpieczeństwa, którego efektem będzie ocena realnych zagrożeń dla ich działalności, a także zapewnienie niezbędnej ochrony bez konieczności ponoszenia ogromnych kosztów. Cieszymy się, że możemy współpracować z ALSO Holding AG, aby pomóc jak największej liczbie MŚP w ich cybernetycznej transformacji."

Platforma HyverLight została zaprojektowana w celu zapewnienia ciągle aktualizowanej, w pełni zautomatyzowanej oceny bezpieczeństwa cybernetycznego głównych środowisk zagrożeń dla MŚP. Wykorzystuje do tego zaawansowane algorytmy i modelowanie za pomocą grafów, których użycie zapewnia precyzyjne spojrzenie na sytuację dotyczącą odporności na ataki, obejmując całą organizację oraz dostawców zewnętrznych. Usługa ta oferuje pojedyncze rozwiązania na poziomie jednego przedsiębiorstwa, które pozwalają firmom zapobiegać atakom zanim one nastąpią i uzyskać wgląd w to, gdzie należy zainwestować ograniczone przecież zasoby.

Platforma składa się z trzech głównych modułów:

Attack Surface Tracker - umożliwia organizacjom pełną kontrolę nad ich postawą w zakresie cyberbezpieczeństwa poprzez ciągłe monitorowanie możliwości ataku pod kątem luk i błędnych konfiguracji, przy użyciu nieinwazyjnych metod i w pełni zautomatyzowanego comiesięcznego skanowania.

Azure Security Tracker - śledzi dokładność zabezpieczeń azure w chmurze, co jest istotne dla MŚP, ponieważ coraz więcej firm przenosi swoją działalność do chmury.

Internet Perimeter Tracker - zapewnia ciągły i kompleksowy wgląd w potencjalne punkty wejścia, które atakujący mógłby wykorzystać w celu uzyskania dostępu do organizacji.

"HyverLight jest naprawdę wyjątkową ofertą i dużą szansą dla naszych partnerów. Narzędzie to oferuje bowiem kompleksową ocenę ich ryzyka związanego z cyberbezpieczeństwem, a także strategię optymalizacji i łagodzenia skutków" - powiedział Gustavo Möller-Hergt, CEO ALSO Holding AG (SIX: ALSN). "Ponieważ HyverLight jest dostosowany specjalnie dla branży MŚP, umożliwia resellerom rozszerzenie ich usługowego portfolio, a także dalszego zarabiania na cyfrowej przestrzeni pracy."

Kontakt ALSO Holding AG:
Beate Flamm
Senior Vice President ds. komunikacji
E-mail: beate.flamm@also.com

ALSO Holding AG (ALSN.SW) (Emmen/Szwajcaria) jest jednym z wiodących dostawców technologii dla branży ICT, działającym obecnie w 24 krajach w Europie i łącznie w 90 krajach na całym świecie poprzez partnerów PaaS. Ekosystem ALSO oferuje około 110 000 resellerów sprzętu, oprogramowania i usług IT od ponad 700 dostawców w ponad 1340 kategoriach produktowych. W duchu gospodarki cyrkulacyjnej spółka świadczy wszystkie usługi od zaopatrzenia po recykling z jednego źródła. Dział Dostaw obejmuje zakres transakcyjny sprzętu i oprogramowania. Pion rozwiązań wspiera klientów w tworzeniu indywidualnych rozwiązań IT. Oferta chmurowa oparta na subskrypcji, jak również platformy dla cyberbezpieczeństwa, wirtualizacji i AI stanowią sedno tego obszaru usług. Więcej informacji można znaleźć na stronie: https://also.com. Głównym udziałowcem jest Grupa Droege, Düsseldorf, Niemcy.

Grupa Droege

Grupa Droege (założona w 1988 roku) jest niezależną firmą inwestycyjną i doradczą, będącą w pełni własnością rodzinną. Firma działa jako specjalista w zakresie dopasowanych programów transformacyjnych, których celem jest wzrost wartości przedsiębiorstwa. Grupa Droege łączy swoją rodzinną strukturę biznesową i siłę kapitałową w rodzinnym modelu biznesowym. Grupa inwestuje kapitał własny w "specjalne okazje" z naciskiem na średnie przedsiębiorstwa i spin-offy oraz strategicznie w transakcje typu buy & build. Dzięki swojej zasadzie przewodniej "Realizacja - za pomocą wszystkich dostępnych sztuczek" grupa jest jednym z pionierów rozwoju przedsiębiorstw zorientowanego na realizację. Platformy przedsiębiorczości grupy Droege są dopasowane do długoterminowych megatrendów. Entuzjazm dla jakości, innowacji i szybkości determinuje rozwój przedsiębiorstwa. W ten sposób Grupa Droege zdobyła swoją pozycję na rynku krajowym i międzynarodowym i jest aktywna operacyjnie ze swoimi platformami przedsiębiorczości w 30 krajach. Więcej na: https://droege-group.com

Kontakt

Kontakt dla prasy:

Beate Flamm
+49 151 61266047
beate.flamm@also.com