1. cofnij

2021-04-28 - Emmen

Przejęcie PIN Computers: ALSO stawia kolejny krok w celu wzmocnienia pozycji rynkowej w Europie Wschodniej

Dnia 28 kwietnia 2021 roku spółka ALSO przejęła PIN Computers Doo, wiodącego dostawcę IT działającego w Serbii, Czarnogórze oraz Bośni i Hercegowinie. Jest to kontynuacja przyjętej strategii rozwoju ALSO w tym regionie. PIN Computers, założony w 1995 roku, oferuje swoim klientom sprzęt IT, urządzenia mobilne i elektronikę użytkową.

ALSO umożliwi lokalnym resellerom dostęp do ekosystemu firmy z rozwiązaniami, usługami i platformami cyfrowymi, w tym do nowych dostawców i kategorii produktów. Zamówienia mogą być szybko i wygodnie składane poprzez sklep internetowy oferujący najnowocześniejszą technologię. Akwizycja stawia również możliwość rozwoju dla małych i średnich przedsiębiorstw w obszarze as-a-service z potencjałem około 2,3 miliona unikalnych użytkowników.

Firma posiada udokumentowane doświadczenie w skutecznym integrowaniu nowych przedsiębiorstw. Po pomyślnym zakończeniu przejęcia, które podlega jeszcze standardowym zatwierdzeniom regulacyjnym ALSO będzie wspierać działalność operacyjną w PIN Computers za pomocą swoich cyfrowych systemów zarządzania.

“Konsekwentnie realizujemy naszą strategię zrównoważonego, zyskownego wzrostu. PIN Computers ze swoją dużą bazą aktywnych klientów jest idealnym partnerem, który jeszcze bardziej wzmocni naszą pozycję w Europie Wschodniej” – stwierdza Gustavo Möller-Hergt, CEO ALSO Holding AG (SIX: ALSN).

Kontakt

Kontakt dla prasy:

Beate Flamm
+49 151 61266047
beate.flamm@also.com