1. cofnij

2020-11-25 - Warszawa

ALSO Polska dystrybutorem Sophos

ALSO Polska, jeden z największych dostawców technologii w Polsce, podpisało umowę dystrybucyjną z firmą Sophos, liderem zaawansowanych rozwiązań z zakresu cyberbezpieczeństwa.

Konsekwentna realizacja strategii w obszarze cybersecurity

Sophos jest jednym z liderów rozwiązań z obszaru cyberbezpieczeństwa, wielokrotnie nagradzanym i uznawanym przez ekspertów .ALSO od wielu lat kształtuje rynek dystrybucji IT, budując duży ekosystem, stale się rozwijając i inwestując w strategiczne obszary.. Od kilku lat takim obszarem jest cyberbezpieczeństwo, ALSO inwestuje zarówno w zasoby wewnętrzne, jak również w rozwoju szerokiego portfolio produktów. Pomagamy resellerom w poruszaniu się po szerokiej ofercie rozwiązań z zakresu bezpieczeństwa IT. Dodanie produktów Sophos do portfolio ALSO gwarantuje naszym partnerom dostęp do zaawansowanej technologii i możliwość dalszego rozwoju w obszarze Cybersecurity. Dzięki produktom Sophos, oferta z zakresu ochrony urządzeń końcowych i sieci oraz bezpieczeństwa rozwiązań chmurowych zyska nowy, szerszy wymiar.

Obecna sytuacja powoduje znaczny wzrost świadomości w dziedzinie bezpieczeństwa infrastruktury IT. „Nowa normalność”, praca i nauka zdalna wymuszają zrewidowanie podejścia klientów do tematu ochrony danych. Dlatego do naszej oferty dołączyliśmy lidera w tym sektorze. Rozwiązania Sophos wykorzystują chmurę i sztuczną inteligencję, aby zabezpieczać urządzenia końcowe (laptopy, serwery i urządzenia mobilne) oraz sieci przed ewoluującymi metodami cyberprzestępców. Warto wspomnieć, że Sophos chroni przed najbardziej zaawansowanymi cyberzagrożeniami ponad 400 tys. firm różnej wielkości w ponad 150 krajach. Nasi Partnerzy otrzymają od nas wsparcie marketingowe, edukacyjne i wdrożeniowe pod kątem rozwiązań Sophos

- komentuje Paweł Ryniewicz, Regional Lead CEE Cybersecurity w ALSO Polska.

Silne wsparcie dla Partnerów ALSO Polska

Nasi partnerzy otrzymują dostęp do szerokiego portfolio rozwiązań. Oferujemy produkty od zabezpieczenia końcówek, w tym smartfony przez brzeg sieci, SD-WAN aż po monitorowanie bezpieczeństwa chmur publicznych AWS, Azure i Google Cloud (we wszystkich chmurach jednocześnie z poziomu jednego rozwiązania Cloud Optix). To daje naszym Partnerom możliwość dosprzedaży kolejnych produktów u klienta. Sophos oferuje wersje testowe swoich rozwiązań, umożliwiające przeprowadzenie nawet dużych PoC. Partnerzy będą mieli dostęp do wielu materiałów sprzedażowych, marketingowych i edukacyjnych.

Współpraca z ALSO to dla nas ważny krok biznesowy, wspierający pozycję Sophos na polskim rynku. Rozbudowana sieć partnerska oraz doświadczenie dystrybutora otwierają nowe możliwości poszerzania kanałów sprzedaży. Partnerzy ALSO zyskują natomiast dostęp do wielokrotnie nagradzanych rozwiązań Sophos nowej generacji, które pozwalają znacznie zwiększyć poziom ochrony przed cyberzagrożeniami.

- komentuje Monika Sierocinski, Sophos Team Lead CAM, Eastern Europe.

W dobie stale ewoluujących metod i technik przestępców szczególnie ważne staje się aktywne przeciwdziałanie zagrożeniom oraz kompleksowa ochrona. Wraz z ALSO będziemy dostarczali partnerom zarówno rozwiązania z zakresu ochrony sieci, jak i urządzeń końcowych, które mogą współdziałać i wymieniać się informacjami w ramach Synchronized Security. Pozwala to na szybkie „wyłapanie” zagrożeń przez kolejne warstwy systemu oraz zautomatyzowaną reakcję.

- wskazuje Łukasz Formas, Sophos Team Lead, System Engineering EE.

O SOPHOS

Sophos dąży do rozwijania i oferowania rozwiązań nowej generacji, aby zapewnić każdemu przedsiębiorstwu najwyższej klasy ochronę, zachowując jednocześnie prostotę zarządzania i umożliwiając redukcję kosztów. Wykorzystuje do tego m.in. zaawansowane funkcje infrastruktury chmurowej, uczenie maszynowe, interfejsy API, automatyzację i zarządzanie sposobami reagowania na zagrożenia. Firma sprzedaje swoje produkty i usługi za pośrednictwem globalnej sieci ponad 47 tys. partnerów i dostawców usług zarządzanych (MSP).

Z innowacyjnych technologii Sophos mogą skorzystać także konsumenci indywidualni dzięki rodzinie rozwiązań Sophos Home. Firma ma siedzibę w Oksfordzie w Wielkiej Brytanii. Więcej informacji można znaleźć na stronie https://www.sophos.com/

O ALSO

ALSO Holding AG (ALSN.SW) (Emmen/Szwajcaria) łączy klientów i dostawców z branży ICT. Grupa oferuje rozwiązania ponad 660 renomowanych dostawców sprzętu, oprogramowania i usług informatycznych dla ponad 110 000 klientów, którzy mogą korzystać z szerokiego spektrum zindywidualizowanych usług logistycznych, finansowych, usług IT oraz tradycyjnych usług dystrybucyjnych. ALSO udostępnia wszystkie usługi w jednym miejscu – począwszy od tworzenia złożonych środowisk IT, poprzez dostarczanie i utrzymanie sprzętu i oprogramowania, aż po zwroty, regenerację i remarketing sprzętu IT. ALSO posiada swoje przedstawicielstwa w 23 krajach Europy i generuje łączną sprzedaż netto w wysokości około 10,7 mld euro, zatrudniając około 4 000 pracowników w 2019 roku. Większościowym udziałowcem ALSO Holding AG jest Grupa Droege, Dusseldorf, Niemcy.

Więcej informacji można znaleźć na stronie: https://www.also.com/

Wyłączenie odpowiedzialności

Niniejsza informacja prasowa zawiera stwierdzenia dotyczące przyszłości, które opierają się na aktualnych założeniach i prognozach zarządu ALSO. Znane i nieznane ryzyka, niewiadome i inne czynniki mogą prowadzić do istotnych różnic między stwierdzeniami dotyczącymi przyszłości a faktycznym rozwojem, w szczególności wynikami, sytuacją finansową i wydajnością naszej Grupy. Grupa nie ponosi odpowiedzialności za aktualizację tych wypowiedzi lub dostosowanie ich do przyszłych wydarzeń.