1. Back

2020-05-20 - Emmen

ALSO Cloud Marketplace oferuje rozwiązania do identyfikacji, uwierzytelniania i szyfrowania Internetowego dostarczane przez globalnego lidera rynku – DigiCert.

DigiCert jest wiodącym, światowym dostawcą skalowalnych rozwiązań TLS/SSL, IoT i PKI służących do identyfikacji, uwierzytelniania i szyfrowania na potrzeby stron internetowych, przedsiębiorstw i Internetu rzeczy. Dzięki wprowadzeniu certyfikatów SSL jako nowej kategorii produktowej, klienci ALSO Cloud Marketplace mogą teraz uzyskać dostęp do szerokiej oferty certyfikatów DigiCert.

Począwszy od dzisiaj, szeroki wybór certyfikatów DigiCert, takich jak DigiCert Secure Site, GeoTrust, Thawte i RapidSSL, będzie dostępny dla klientów ACMP. Dzięki głębokiej i zautomatyzowanej integracji pomiędzy DigiCert i ALSO Cloud Marketplace, resellerzy we wszystkich krajach, w których działa ALSO oraz 87 krajów w których platforma ACMP dostępna jest jako rozwiązanie PaaS, mogą wdrożyć szerokie portfolio certyfikatów SSL.

„Systematycznie rozszerzamy nasze portfolio z obszaru cyberbezpieczeństwa, co jest kluczowe dla rozwoju nowych platform, jak np. IoT. Dzięki certyfikatom DigiCert umożliwiamy naszym partnerom z kanału sprzedaży zapewnienie bezpieczeństwa witryny internetowej dla każdej branży, obsługując już tysiące organizacji na całym świecie, z takich sektorów jak technologiczny, przemysłowy czy ochrona zdrowia” – wyjaśnia Gustavo Möller-Hergt, CEO ALSO Holding AG (SIX:ALSN).

Dzięki certyfikatom SSL, resellerzy wdrażający infrastrukturę chmurową dla klientów, będą w stanie bezpiecznie publikować zasoby sieciowe przez Internet. Dostępne będą wszystkie poziomy certyfikatów, począwszy od Basic SSL aż do Secure Site Pro SSL, oferujące bezpieczeństwo wykraczające poza szyfrowanie.

„Jako światowy lider rynku w obszarze TLS i innych typów certyfikatów wykorzystujących technologię PKI, w DigiCert koncentrujemy się na pomocy najmniejszym, jak też najczęściej odwiedzanym stronom internetowym i organizacjom na świecie w zapewnieniu tożsamości, uwierzytelniania i szyfrowania, które pomagają odnieść sukces ich cyfrowym inicjatywom biznesowym. Właśnie dlatego nasze rozwiązania skupiają się na uproszczeniu zarządzania certyfikatami we wszystkich skalach i typach wdrożeń przez cały cykl życia certyfikatu, wykorzystując zaawansowaną automatyzację i wsparcie wiodącej w branży obsługi klienta. Jesteśmy podekscytowani, że ALSO będzie wykorzystywać produkty DigiCert do prezentacji elastycznych i całościowych rozwiązań dla specjalistów IT poprzez ALSO Cloud Marketplace” – mówi Rob Hoblit, Chief Revenue Officer w DigiCert.

Jednym z najważniejszych elementów każdej cyfrowej wymiany poufnych danych, zarówno w retailu, handlu internetowym, bankowości czy ubezpieczeniach, jest ułatwienie bezpiecznego, elektronicznego transferu informacji. Zakres aktywności sieciowych rozciąga się od e-commerce i bankowości internetowej, aż po poufne wiadomości e-mail, zdalny dostęp do sieci i zdalne podpisywanie dokumentów. Certyfikaty TLS/SSL tworzą podstawę zaufania poprzez ustanowienie szyfrowanego połączenia pomiędzy witryną/serwerem a przeglądarką za pomocą tak zwanego „SSL handshake”. Certyfikaty TLS o wysokim stopniu pewności obejmują także rozległą, ujednoliconą weryfikację tożsamości właściciela witryny internetowej w celu upewnienia internautów, że wchodzą w interakcję z autentyczną, a nie fałszywą, stroną internetową. Poza stronami internetowymi, certyfikaty cyfrowe zabezpieczają wszystkie typy połączonych urządzeń i przesyłanych danych.

Najbardziej innowacyjne firmy, włączając w to 89% spółek z listy Fortune TOP 500 oraz 97 na 100 wiodących, światowych banków, wybiera DigiCert za ich wyspecjalizowanie w identyfikacji i szyfrowaniu dla serwerów sieciowych i urządzeń IoT. Firma jest znana z profesjonalnej platformy zarządzania certyfikatami, szybkiej i kompetentnej obsługi klienta oraz wiodących na rynku rozwiązań bezpieczeństwa.

Bezpośredni link do informacji prasowej (język angielski): https://www2.also.com/press/20200520en.pdf

ALSO Holding AG (ALSN.SW) (Emmen/Szwajcaria) łączy klientów i dostawców z branży ICT. Grupa oferuje rozwiązania ponad 660 renomowanych dostawców sprzętu, oprogramowania i usług informatycznych dla ponad 110 000 klientów, którzy mogą korzystać z szerokiego spektrum zindywidualizowanych usług logistycznych, finansowych, usług IT oraz tradycyjnych usług dystrybucyjnych. ALSO udostępnia wszystkie usługi w jednym miejscu – począwszy od tworzenia złożonych środowisk IT, poprzez dostarczanie i utrzymanie sprzętu i oprogramowania, aż po zwroty, regenerację i remarketing sprzętu IT. ALSO posiada swoje przedstawicielstwa w 23 krajach Europy i generuje łączną sprzedaż netto w wysokości około 10,7 mld euro, zatrudniając około 4 000 pracowników w 2019 roku. Większościowym udziałowcem ALSO Holding AG jest Grupa Droege, Dusseldorf, Niemcy. Więcej informacji można znaleźć na stronie: https://also.com

Grupa Droege (założona w 1988 r.) to niezależna, rodzinna firma doradczo-inwestycyjna. Specjalizuje się w szytych na miarę rozwiązaniach transformacyjnych, mających na celu zwiększenie wartości organizacji. Grupa Droege łączy rodzinną strukturę korporacyjną i siłę kapitałową, czego rezultatem jest model biznesowy oparty na kapitale rodzinnym. Grupa realizuje bezpośrednie inwestycje z udziałem kapitału własnego w przedsiębiorstwa typu spin-off i średnie przedsiębiorstwa znajdujące się w „szczególnych sytuacjach”. Kierując się zasadą „wykonanie - zgodnie z regułami sztuki”, grupa jest pionierem w zakresie rozwoju korporacyjnego zorientowanego na realizację. Grupa Droege stosuje ukierunkowaną strategię inwestycyjną opartą na obecnych megatrendach (wiedza, łączność, zapobieganie, demografia, specjalizacja, przyszłe zatrudnienie, zakupy 4.0). Działania grupy charakteryzuje koncentracja na jakości innowacji i szybkości reakcji. W ostatnich latach Droege Group z powodzeniem zwiększyła swoją obecność na rynkach krajowych i międzynarodowych i obecnie działa w 30 krajach. Więcej informacji na stronie: https://droege-group.com

Wyłączenie odpowiedzialności

Niniejsza informacja prasowa zawiera stwierdzenia dotyczące przyszłości, które opierają się na aktualnych założeniach i prognozach zarządu ALSO. Znane i nieznane ryzyka, niewiadome i inne czynniki mogą prowadzić do istotnych różnic między stwierdzeniami dotyczącymi przyszłości a faktycznym rozwojem, w szczególności wynikami, sytuacją finansową i wydajnością naszej Grupy. Grupa nie ponosi odpowiedzialności za aktualizację tych wypowiedzi lub dostosowanie ich do przyszłych wydarzeń.