1. cofnij

2020-05-11 - Emmen

ALSO i IONOS: europejscy mistrzowie łączą kompetencje

Z ponad ośmioma milionami klientów, IONOS jest wiodącym, europejskim dostawcą infrastruktury i usług chmurowych oraz usług hostingowych. Z kolei ALSO to jeden z największych w Europie dostawców technologii. Obie firmy łączą teraz swoje kompetencje. Poprzez platformę ALSO Cloud Marketplace, ALSO oferuje swoim partnerom i ich klientom we wszystkich krajach Europy w których spółka jest obecna, kompleksowe usługi chmury korporacyjnej IONOS w modelu Infrastructure-as-a-Service (IaaS). Koncentruje się ona na usługach IT dostosowanych do potrzeb zwłaszcza małych i średnich przedsiębiorstw.

“IONOS z ponad trzema milionami klientów z sektora SMB jest idealnym partnerem dla dalszego wzrostu w ścisłej współpracy z kanałem sprzedaży, zwłaszcza w segmencie małych i średnich klientów końcowych” – mówi Gustavo Möller-Hergt, CEO ALSO Holding AG (SIX: ALSN). „Produkty i rozwiązania IONOS stanowią cenny dodatek do naszego portfolio IaaS, które rozszerzamy właśnie o asortyment produktów i usług silnej, europejskiej marki. Poprzez nasz Marketplace oferujemy wspólnie nowe, atrakcyjne usługi „as a Service” dla resellerów i ich klientów, by przyspieszyć niezbędną cyfryzację małych i średnich firm w Europie”.

IONOS (wcześniej 1&1 IONOS), to specjalista w obszarze usług chmurowych i hostingowych. Obsługuje dziesięć centrów danych, z 90 000 serwerów, w Europie i Stanach Zjednoczonych. Posiada potężną infrastrukturę sieciową i oferuje rozwiązania dostosowane do potrzeb kanału sprzedaży i jego klientów. Sprawia to, że IONOS doskonale uzupełnia portfolio ALSO, które wciąż rozszerza posiadane kompetencje i doświadczenia jako dostawca technologii.

„Wybraliśmy ALSO jako pierwszego dystrybutora naszych serwerów Cloud i Bare Metal, ponieważ wyróżniający się technicznie Marketplace tego dostawcy technologii i jego międzynarodowa obecność doskonale do nas pasują” – mówi Achim Weiß, CEO IONOS. „Wspólnie możemy zaoferować naszym klientom końcowym dopasowane usługi IT w połączeniu z dostępnymi na miejscu, zaufanymi konsultantami IT”.

Tym samym resellerzy i ich klienci końcowi czerpią korzyści nie tylko z szerokiego portfolio produktów i usług, lecz także mogą np. zdecydować czy preferują korzystanie z usług IaaS dostawcy z siedzibą w Niemczech. Dodatkowo, obaj partnerzy oferują bardzo dobry stosunek ceny do wydajności.

Bezpośredni link do informacji prasowej (język angielski): https://www2.also.com/press/20200511en.pdf