1. cofnij

2020-05-14 - Warszawa

ALSO Polska rozszerza ofertę w obszarze infrastruktury HCI

Rozwiązania infrastruktury hiperkonwergentnej łączą w sobie wysoką wydajność, łatwą instalację i użytkowanie z intuicyjnym zarządzaniem. ALSO Polska wzmacnia portfolio zaawansowanych rozwiązań Data Center, włączając do swojej szerokiej oferty produkty specjalisty z obszaru HCI, firmy Nutanix. To jeden z wiodących globalnych producentów oprogramowania przeznaczonego dla infrastruktury hiperkonwergentnej. Usługi związane z rozwiązaniami Nutanix, ALSO Polska świadczyć będzie we współpracy z S4E, dystrybutorem VAD należącym do Grupy ALSO.

Rozwiązania infrastruktury hiperkonwergentnej należą do najbardziej obiecujących obszarów wzrostu na rynku IT. Cieszą się też rosnącym zainteresowaniem klientów. Z danych IDC wynika, że w czwartym kwartale 2019 roku globalne przychody z rozwiązań hiperkonwergentnych wzrosły o 17,2% rok do roku i wyniosły niemal 2,3 miliarda dolarów .

– „Rozszerzenie portfolio ALSO Polska o produkty Nutanix istotnie wzmacnia naszą ofertę w zakresie rozwiązań HCI. To bardzo obiecujący obszar wzrostu na rynku IT. Już od kilku lat systematycznie rozwijamy naszą ofertę i kompetencje w tym zakresie” – przekonuje Hanna Osetek-Pasquet, Chief Customer Officer w ALSO Polska. – „Dostarczamy produkty i rozwiązania wiodących, globalnych vendorów z sektora infrastruktury IT. Wielu z nich wykorzystuje rozwiązania Nutanix. Dlatego logicznym krokiem dla nas, jako dostawcy technologii, jest zintegrowanie rozwiązań tego eksperta HCI w naszym portfolio. Kolejną istotną kwestią jest to, że jednym z największych specjalistów w Polsce w zakresie infrastruktury HCI i rozwiązań Nutanix, jest dystrybutor VAD – S4E. Spółka ta jest członkiem Grupy ALSO i blisko z nią współpracujemy” – dodaje Hanna Osetek-Pasquet.

Infrastruktura hiperkonwergentna to nowoczesne, zaawansowane technologicznie rozwiązania łączące najważniejsze funkcje centrum danych – moc obliczeniową, pamięci masowe i wirtualizator – w jedną platformę. Takie podejście znacząco upraszcza budowę nowej czy modernizację już istniejącej architektury IT, skracając czas konieczny do wdrożenia i uruchomienia nowych komponentów.

– „Zmiany w branży IT zachodzą w błyskawicznym tempie. Jednocześnie utrzymanie ciągłości procesów i pracy jest kwestią absolutnie priorytetową. Tymczasem środowisko IT zbudowane z wielu generacji macierzy, serwerów, systemów operacyjnych czy maszyn wirtualnych stanowi wyzwanie nawet dla najlepszych specjalistów” – tłumaczy Igor Sikorski, Channel Manager CEE w Nutanix. – „Zarządzanie takim środowiskiem jest znacznie utrudnione. Rośnie też ryzyko wystąpienia ewentualnej awarii, a także zwiększają się ogólne koszty utrzymania infrastruktury. Odpowiedzią na tego typu wyzwania są systemy HCI” – dodaje specjalista.

Nowy kontrakt pozwoli ALSO Polska i S4E znacznie umocnić ich wspólną pozycję rynkową w Polsce w zakresie sprzedaży produktów i dostarczania usług z obszaru infrastruktury hiperkonwergentnej.

– „Rozszerzenie umowy dystrybucyjnej Nutanix o ALSO Polska otwiera nam dalsze możliwości identyfikacji nowych rynków i kanałów partnerskich. Daje nam też dostęp do najlepszej platformy sprzedażowej w Polsce i możliwość oferowania innowacyjnych rozwiązań Nutanix szerokiej grupie klientów SMB. Kolejną dużą korzyścią dla S4E jest możliwość korzystania z doświadczeń Grupy ALSO jako odnoszącego sukcesy dystrybutora Nutanix na wybranych rynkach w Europie” – podsumowuje Maciej Grotyński, Nutanix Team Leader w S4E.

Rozwiązania infrastruktury hiperkonwergentnej są coraz częściej wybierane przez klientów, również w Polsce. Dlatego zapraszamy do zapoznania się z ofertą i możliwościami ALSO Polska i S4E w tym zakresie.

Link do pliku pdf z informacją prasową

Kontakt

Kontakt dla prasy:

Michał Borkowski
+48 22 275 72 41
Michal.Borkowski@also.com