1. cofnij

2020-04-17 - Emmen

Wytwarzanie addytywne: ALSO dystrybutorem ESTANE® 3D TPU M95A firmy Lubrizol

ALSO rozszerza swoje portfolio materiałów termoplastycznych przeznaczonych do druku 3D o certyfikowany ESTANE® 3D TPU M95A, globalnego producenta – firmy Lubrizol. Materiał ten został opracowany specjalnie dla serii HP Jest Fusion 4200, rodziny drukarek 3D, które ALSO włączyło do swojej oferty już w 2017 roku.

Wytwarzanie addytywne ułatwia realizację trendu, w którym nie trzeba już przewozić komponentów i produktów przez pół świata, ale jest się w stanie w sposób elastyczny i zrównoważony produkować je na miejscu” – mówi Gustavo Möller-Hergt, CEO of ALSO Holding AG (SIX: ALSN). „Odnosi się to do dopasowanej do potrzeb produkcji protez za pomocą drukarek 3D, jak również elementów wereables czy komponentów do produkcji przemysłowej. Właśnie dlatego częścią naszej strategii jest oferowanie nie tylko urządzeń 3D, lecz także wysokiej jakości materiałów, umożliwiające jak najbardziej zrównoważone procesy produkcyjne”.

Jak informuje David Pascual, Global Commercial 3D Printing Lead w Lubrizol, “Po pierwszym opracowaniu nowego, innowacyjnego proszku TPU przeznaczonego do użytku z wiodącą na rynku platformą druku 3D HP 4200, jesteśmy dumni, że możemy połączyć wysiłki z ALSO”. Jak dodaje „Współpraca ta pozwoli Lubrizol na dostęp do bogatego portfolio klientów ALSO w Europie i wygenerować znaczący rozwój zastosowania”.

ESTANE® 3D TPU M95A został opracowany w bliskiej współpracy z HP. Proszek TPU niedawno pomyślnie przeszedł testy na działania uczulające skórę i cytotoksyczność zgodne z ISO 10993-05 i 10993-10. Pozwala to ESTANE® 3D TPU M95A być wartościowym materiałem dla projektantów produktów badających druk 3D do zastosowań końcowych wymagających kontaktów ze skórą. Osiągnięcie to opiera się o wieloletnie doświadczenia Lubrizol w opracowywaniu innowacyjnych materiałów bezpiecznych w kontakcie ze skórą – od produktów konsumenckich po urządzenia medyczne – i odzwierciedla istniejącą misję Lubrizol, dotyczącą poprawy jakości życia.

Możliwości zastosowania nowego materiału obejmują obuwie i protezy, uszczelki olejoodporne, towary konsumpcyjne i branżę motoryzacyjną. ESTANE® 3D TPU M95 jest elastycznym, termoplastycznym materiałem charakteryzującym się doskonałą obróbką, zapewniającym jednocześnie doskonałe wydłużanie i wytrzymałość na rozciąganie. Nowy materiał charakteryzuje także wysoka absorpcja uderzeń, niski stopień ścierania i dobra kompresja.

Poprzez dystrybucję ESTANE® 3D TPU M95A ALSO uzupełnia swoje portfolio wysokiej jakości materiałów TPU dla gamy HP Jet Fusion, oferując tym samym kolejny kluczowy element do realizacji ambitnych projektów druku 3D. Oferta tego dostawcy technologii obejmuje obecnie drukarki 3D w różnych rozmiarach i do różnych zastosowań – od modeli podstawowych po zaawansowane drukarki przemysłowe i dentystyczne – oraz materiały eksploatacyjne i akcesoria, takie jak odkurzacze przemysłowe i urządzenia podnoszące. Resellerzy i użytkownicy mogą korzystać z kompetencji zgromadzonych w ALSO Centre of Competence dla druku 3D, które oferuje kompletne rozwiązania z jednego źródła.

Bezpośredni link do informacji prasowej (język angielski): https://www2.also.com/press/20200417en.pdf

Kontakt

Kontakt dla prasy:

Beate Flamm
+49 151 61266047
beate.flamm@also.com