1. Back

2020-04-03 - Emmen

Nowa platforma usługowa ALSO dla dostawców usług opieki zdrowotnej

ALSO nawiązało współpracę z P.E.G. eG, wiodącą spółdzielnią zakupową na niemieckim rynku opieki zdrowotnej. Umożliwi to jej współwłaścicielom uzyskanie usług poprzez ALSO Cloud Marketplace, od stanowisk IT do wózków oddziałowych, będąc jednocześnie na bieżąco z najnowocześniejszą technologią. Dostawca technologii i dystrybutor ALSO stworzył platformę dostosowaną do specyficznych wymagań ponad 600 współwłaścicieli, reprezentujących 3400 placówek opieki zdrowotnej.

„Sektor opieki zdrowotnej jest w fazie radykalnych zmian cyfrowych. Badania zakładają, że do 2025 roku wielkość rynku cyfrowych produktów i usług będzie warta nawet 38 mld EUR w Niemczech i około 155 mld EUR w UE ” – mówi Gustavo Möller-Hergt, CEO ALSO Holding AG (SIX: ALSN). „Wspólnie z P.E.G. łączymy nasze mocne strony i kompetencje, aby jako silny gracz zapewnić zaopatrzenie rynku w najlepsze i najbardziej innowacyjne produkty i rozwiązania as-a-Service”.

Spółdzielnia zakupowa P.E.G. eG została założona prawie 50 lat temu, aby być w stanie negocjować na równorzędnych warunkach z dużymi dostawcami opieki zdrowotnej i partnerami branżowymi. Jej głównym celem było zapewnienie współwłaścicielom usług profesjonalnego zarządzania zaopatrzeniem na atrakcyjnych warunkach zakupu. Udało się to osiągnąć. Dziś spółdzielnia jest rynkowym liderem ze sprzedażą wielkości około 830 mln EUR. Wspiera swoich współwłaścicieli w zamawianiu wszystkich produktów i usług niezbędnych do opieki nad pacjentami szpitalnymi i rehabilitacyjnymi oraz osobami wymagającymi opieki.

„P.E.G. od dawna nie jest jedynie spółdzielnią zakupową. Usługi, które świadczymy naszym współwłaścicielom, wykraczają obecnie daleko poza zaopatrzenie”, mówi Udo Sohn, kierownik ds. IT i Cyfryzacji. „Każdego dnia staramy się zapewnić naszym klientom intensywne wsparcie w zakresie cyfryzacji procesów oraz oferujemy własne usługi informatyczne, jak też różnorodne systemy informatyczne, z takich obszarów jak rozwiązania sklepowe, zarządzanie produktami i danymi, skanowanie, połączenia EDI oraz szereg usług zakupowych i doradczych. Dlatego współpraca z ALSO jest dla nas kolejnym krokiem na drodze rozszerzenia naszego portfolio produktów i usług”.

ALSO zapewniał do tej pory własne platformy dla Internetu Rzeczy, bezpieczeństwa, wirtualizacji i druku 3D. Tworząc nową platformę usługową dla dostawcy usług opieki zdrowotnej, dostawca technologii jakim jest ALSO rozszerza jednocześnie swoją ofertę branżową.

Bezpośredni link do informacji prasowej (język angielski): https://www2.also.com/press/20200403en.pdf

Kontakt

Kontakt dla prasy:

Manuela Rost-Hein
+49 151 14040215
manuela.rost-hein@also.com