1. Back

2020-02-10 - Emmen

Mondia i ALSO podpisują strategiczne partnerstwo w zakresie usług Cloud Gaming

Mondia – wiodąca prywatna spółka zajmująca się technologiami mobilnymi, wraz z ALSO – europejskim dostawcą technologii oraz Ludium Lab – spółką zajmującą się usługami Cloud Gaming, ogłosiły podpisanie strategicznego partnerstwa. Jego celem jest wprowadzenie usługi gamingu w chmurze na rynki całego świata. Porozumienie to wykorzysta najnowszą technologię streamingu danych, aby zapewnić dostęp do gier w chmurze dla ponad 1 miliarda podłączonych abonentów.

Doświadczenie firmy Mondia, obsługującej operatorów najwyższego szczebla, w dziedzinie technologii cyfrowych, w połączeniu z wiedzą ALSO i Ludium w zakresie gier w chmurze, zapewni sprawną integrację światowej klasy technologii. Gaming w chmurze zmienia tradycyjny sposób funkcjonowania globalnej branży gier, wartej 160 mld dolarów*, a najpopularniejszym segmentem są tutaj gry mobilne. Usługa ta, wzbogacona o technologię i urządzenia 5G nowej generacji, jest doskonale przygotowana, aby zapewnić najlepsze wrażenia podczas gry.

„Nasza współpraca z firmą Mondia umożliwia nam dotarcie do szeregu nowych klientów oraz wspólne wyeliminowanie barier wejścia, dzięki czemu interaktywne usługi stają się bardziej dostępne. Technologia ta jest optymalna zarówno dla sieci 4G, jak i 5G, co sprawia, że gry w chmurze trafiają do szerokiego grona odbiorców. Dodatkowo Mondia i ALSO mogą wykorzystać globalny ekosystem partnerów platformy ALSO w 82 krajach, aby rozszerzyć wspólny zasięg na ofertę SaaS firmy Mondia” – mówi Gustavo Möller-Hergt, CEO ALSO.

Operatorzy będą korzystać z szybkiego dostępu do rynku w zakresie wdrażania rozwiązań oraz uzyskają dostęp do bogatego katalogu rozwijających się treści, udostępnianych lokalnie lub w chmurze. Pozwoli to na obniżenie kosztów operacyjnych i prawa własności. Użytkownicy otrzymają bezproblemowy dostęp do treści, bez wymogów dotyczących specyfikacji sprzętowych czy pamięci.

„Kształtujemy przyszłość usług cyfrowych, a partnerstwo to zapewni nam pozycję lidera w dziedzinie streamingu w chmurze, który jest kolejną zmianą w wykorzystaniu zasobów. Dzięki wprowadzeniu gier w chmurze, użytkownicy końcowi będą mogli korzystać z najlepszych rozwiązań dostępnych na życzenie” – powiedział CEO Mondia, Amadeo Rahmann.

Bezpośredni link do informacji prasowej (język angielski): https://www2.also.com/press/20200210en.pdf

Kontakt

Kontakt dla prasy:

Manuela Rost-Hein
+49 151 14040215
manuela.rost-hein@also.com