1. Back

2020-01-14 - Emmen

ALSO dodaje kolejne drukarki 3D do swojej oferty

Dostawca technologii ALSO kontynuuje poszerzanie portfolio z obszaru druku 3D. Nowością w ofercie firmy są profesjonalne drukarki 3D DWS i Leapfrog oraz podstawowy model Sculpto. Dzięki temu ALSO wzmacnia swój profil wiodącego dostawcy rozwiązań przeznaczonych do wytwarzania addytywnego.

Możliwości zastosowania drukarek 3D stają się coraz bardziej zróżnicowane, od kosztownych modeli przeznaczonych do wymagającej, przemysłowej produkcji komponentów, po kompaktowe urządzenia do drukowania mniejszych elementów. ALSO włączyło pierwszą drukarkę 3D do swojego portfolio w 2017 roku. Od tego czasu dystrybutor i dostawca technologii stale poszerza ofertę z tego obszaru. Drukarki 3D i rozwiązania które dystrybuuje ALSO obsługują kompleksowe cykle wytwarzania addytywnego, aż do uzyskania gotowego produktu.

„Poprzez dalsze poszerzanie portfolio z obszaru technologii 3D, ALSO ponownie zwiększa zakres swojej oferty, a tym samym umacnia długoterminowe zaangażowanie w tym ważnym obszarze wzrostu”, powiedział Gustavo Möller-Hergt, CEO ALSO Holding AG (SIX: ALSN). „Będziemy nadal inwestować w ten ekscytujący sektor i pozyskiwać nowych partnerów”.

Dzięki profesjonalnym drukarkom 3D DWS i Leapfrog oraz tańszemu modelowi Sculpto, ALSO oferuje obecnie, oprócz rozwiązań HP Multi Jet Fusion, szeroką gamę urządzeń przeznaczonych do wielu różnych zastosowań.

Drukarki 3D wyprodukowane przez włoską firmę DWS zostały opracowane specjalnie do użytku w branży jubilerskiej i dentystycznej, a także specyficznej produkcji przemysłowej oraz prac prototypowych. DWS wykorzystuje opartą o technologię laserową stereolitografię (SLA) i współpracuje z szeroką gamą materiałów i autorskiego oprogramowania. ALSO dodatkowo dystrybuuje w Niemczech nowy produkt firmy DWS –drukarkę DFAB, do renowacji stomatologicznych tworzonych podczas jednej wizyty. Z kolei drukarki FDM holenderskiego producenta Leapfrog wykorzystują dwie głowice drukujące, które mogą być obsługiwane osobno w różnych trybach, jak również pracować z kilkoma materiałami równolegle. ALSO dystrybuuje w Europie model Bolt Pro tej firmy.

Nabywcy profesjonalnych produktów DWS i Leapfrog korzystają również z wiedzy zgromadzonej w Europejskim Centrum Kompetencji Druku 3D ALSO.

Z kolei korzystając z aplikacji Sculpto app, użytkownicy małej i łatwej w obsłudze drukarki Sculpto mogą, bez posiadania specjalnej wiedzy, szybko i łatwo drukować w 3D obiekty do wielkości piłki nożnej, w wielu różnych kolorach.

Bezpośredni link do informacji prasowej (język angielski): https://www2.also.com/press/20200114en.pdf

Kontakt

Kontakt dla prasy:

Manuela Rost-Hein
+49 151 14040215
manuela.rost-hein@also.com