1. Back

2019-11-28 - Emmen

ALSO rozszerza portfolio technologii druku 3D

Druk 3D jest jednym z głównych obszarów wzrostu dla Grupy ALSO. Ten dostawca technologii oferuje swoim partnerom kompleksową gamę produktów i rozwiązań związanych z wytwarzaniem addytywnym. W ramach rozszerzania portfolio z tego obszaru firma podpisała umowy dystrybucyjne z producentem odkurzaczy przemysłowych Delfin, wyspecjalizowanym producentem rozwiązań pralniczych Girbau oraz wózków podnośnikowych Hovmand. Wszystkie firmy oferują produkty „Made for HP”. Dzięki temu ALSO optymalizuje ofertę przemysłowych drukarek 3D – HP Multi Jet Fusion, które są częścią portfolio spółki od 2017 roku.

Zdaniem IDC obecne stopy wzrostu w obszarze technologii druku 3D są dwucyfrowe. Nowa technologia przyjęła się i rozwija w halach produkcyjnych, dlatego ALSO już w 2017 roku dodała do swojego portfolio rozwiązania HP Multi Jet Fusion. Aby zagwarantować ich wydajność, dostępność i jakość, dostawca technologii podpisał umowy z kilkoma producentami na ogólnoeuropejski marketing produktów opracowanych specjalnie dla drukarek 3D HP. Należą do nich odkurzacz przemysłowy Delfin, rozwiązanie do barwienia drukowanych elementów Girbau oraz specjalny wózek do podnoszenia, produkowany przez Hovmand.

„Druk 3D jest strategicznym segmentem wzrostu dla Grupy ALSO”, mówi Gustavo Möller-Hergt, CEO ALSO Holding AG (SIX: ALSN). «Po zawarciu w maju 2017 roku ogólnoeuropejskiego partnerstwa z HP w zakresie dystrybucji portfolio produktów Multi Jet Fusion, możemy teraz rozszerzyć i uzupełnić ofertę o rozwiązania nowych partnerów Delfin, Girbau i Hovmand przeznaczone dla tej udanej drukarki 3D”.

Nowe umowy o współpracy pozwalają dostawcy technologii, jakim jest ALSO, połączyć rosnącą, specjalistyczną wiedzę w zakresie wytwarzania addytywnego w Europejskim Centrum Kompetencji Druku 3D, gdzie w jednym miejscu oferowane są resellerom i użytkownikom kompleksowe rozwiązania z tego obszaru.

Bezpośredni link do informacji prasowej (język angielski): https://www2.also.com/press/20191128en.pdf

Kontakt

Kontakt dla prasy:

Manuela Rost-Hein
+49 151 14040215
manuela.rost-hein@also.com