1. Back

2019-11-15 - Emmen

ALSO oferuje innowacyjne rozwiązanie do post-processingu druku 3D

W ramach rozszerzenia swojego portfolio 3D, ALSO podpisało umowę na ogólnoeuropejską dystrybucję systemów wykończeniowych DyeMansion. Partnerstwo to umożliwi resellerom i użytkownikom pełne wykorzystanie przemysłowych systemów druku 3D, od prototypowania po rzeczywistą produkcję.

„Po nawiązaniu przed dwoma laty współpracy z HP w celu dystrybucji produktów z oferty Multi Jet Fusion w Europie, pozyskanie rozwiązań wykończeniowych DyeMansion umożliwia nam teraz oferowanie pełnego łańcucha wartości – od etapu produkcji do końcowego wyrobu” – powiedział Gustavo Möller-Hergt, CEO ALSO Holding AG (SIX: ALSN). „Umowa jest kolejnym krokiem w procesie rozszerzania naszej oferty i kompetencji na tym ważnym i rozwijającym się rynku”.

Oferta druku addytywnego jest wspierana przez Europejskie Centrum Kompetencji Druku 3D ALSO. Dostawca technologii połączył w nim swoją specjalistyczną wiedzę i w jednym miejscu oferuje resellerom oraz użytkownikom przemysłowych technologii druku 3D kompleksowe rozwiązania i konsultacje w całym łańcuchu wartości. Oprócz drukarek 3D obejmuje to również oprogramowanie takich partnerów, jak Materialise, a teraz również rozwiązania do post-processingu oferowane przez DyeMansion.

Możliwość zapewnienia elastycznego rozwiązania zarówno dla małych serii, jak i dużych ilości sprawia, że DyeMansion jest zaufanym partnerem dla przyszłych fabryk. Wraz ze swoim nowym rozwiązaniem Powerfuse S, pochodzący z Monachium specjaliści od post-processingu, wprowadzają na rynek bezpieczną, przyjazną dla środowiska technologię, która umożliwia uzyskiwanie powierzchni elementów porównywalnej do formowanych wtryskowo i jest gotowa na Przemysł 4.0. Powerfuse S zostanie zaprezentowany podczas tegorocznych targów Formnext w listopadzie (hala 11.1, stoisko D61).

„Współpraca z ALSO oferuje nam nowe możliwości realizacji naszej strategii marketingowej opartej na łańcuchu procesów w regionie EMEA i kontynuację naszej ścieżki wzrostu”, mówi Kai Witter, dyrektor ds. obsługi Klienta w DyeMansion. „Jesteśmy bardzo podekscytowani nową współpracą i gotowi rzucić wyzwanie status quo w produkcji, w naszym przypadku formowaniu wtryskowemu. Wspólnie z ALSO umożliwimy całkowicie nowe zastosowania przemysłowego druku 3D”.

Oprócz marketingu i dystrybucji systemów wykończeniowych DyeMansion, ALSO oferuje również atrakcyjne usługi finansowe, takie jak umowy najmu dla klientów końcowych, które mogą zawierać markę własną resellera. Partnerzy mogą korzystać z usług ALSO w celu sporządzania i zarządzania umowami.

Następnym krokiem będzie identyfikacja i certyfikacja resellerów w całej Europie, którzy chcieliby rozszerzyć swoją ofertę i posiadają odpowiednie kompetencje w zakresie przemysłowego druku 3D.

Bezpośredni link do informacji prasowej (język angielski): https://www2.also.com/press/20191115en.pdf

Kontakt

Kontakt dla prasy:

Manuela Rost-Hein
+49 2921 990
press@also.com