1. Back

2019-11-06 - Warszawa

Oprogramowanie do obsługi hybrydowych baz danych w ofercie ALSO

ALSO rozszerza portfolio rozwiązań klasy Big Data dostępnych w Polsce. Dystrybutor i dostawca nowoczesnych technologii oferuje narzędzie AgensGraph firmy Bitnine. To szybkie i niezawodne oprogramowanie grafowych baz danych, zaprojektowane do prostego, intuicyjnego zarządzania oraz analizy dużych zbiorów danych. Software będzie dostępny dla Klientów w czwartym kwartale 2019 roku.

AgensGraph to innowacyjne, wielomodelowe oprogramowanie do zarządzania bazami danych, umożliwiające jednoczesne korzystanie z relacyjnych i grafowych baz danych. Rozwiązanie zostało zaprojektowane w celu ułatwienia firmom i instytucjom pełnego wykorzystania potencjału Big Data. Przejście z tradycyjnych, relacyjnych baz danych na ich grafowe odpowiedniki pozwala na lepsze zrozumienie połączonych ze sobą zbiorów informacji, co usprawnia proces wyciągania kluczowych wniosków.

„Grafowe bazy danych posiadają szereg funkcjonalności, które czynią je bardzo efektywnym narzędziem”, tłumaczy Sofocles Socratous, Prezes Bitnine. „Przede wszystkim pozwalają na szybkie i łatwe rozpoznawanie relacji między danymi, zwłaszcza w sytuacji, kiedy te nie znajdują się w obrębie jednej tabeli, ale w kilku rozproszonych zbiorach. W rezultacie uzyskujemy szybkie odpowiedzi również na złożone zapytania. Jest tak, ponieważ kierowane są one bezpośrednio do właściwej części wykresu. Ponadto, wydajność pozostaje taka sama nawet, gdy rośnie liczba relacji. Co istotne, proces wizualizacji danych jest bardzo prosty i intuicyjny” – dodaje Sofocles Socratous.

Grafowe bazy danych to obecnie ważny trend: w zestawieniu dziesięciu najważniejszych trendów w obszarze technologii i analizy danych na 2019 rok, firma analityczna Gartner umieściła je na piątym miejscu. Zdaniem Gartnera, rosnące zapotrzebowanie na szybkie opracowywanie odpowiednich danych oraz ich złożoną analizę sprawi, że wykorzystanie systemów grafów i grafowego zarządzania bazami danych będzie rosło o 100% rocznie do 2022 roku.

„W dobie cyfryzacji ilość dostępnych danych rośnie w wyjątkowym tempie. Obsługa Big Data jest więc koniecznością, a skuteczne zarządzanie dużymi zbiorami danych, analiza i szybkie wyciąganie trafnych wniosków są kluczowymi czynnikami we współczesnej działalności. To obecnie jedna z najważniejszych przewag konkurencyjnych przedsiębiorstwa”, przekonuje Hanna Osetek-Pasquet, Chief Operating Officer w ALSO Polska. „Z myślą o naszych partnerach i ich klientach, zdecydowaliśmy o uzupełnieniu portfolio o zaawansowane oprogramowanie do zarządzania grafowymi bazami danych. Nasz wybór padł na AgensGraph firmy Bitnine, hybrydowe narzędzie umożliwiające pracę zarówno na grafowych, jak i relacyjnych bazach danych”, dodaje.

Bitnine to założona w 2013 roku w Korei firma specjalizująca się w dostarczaniu rozwiązań do tworzenia i obsługi grafowych baz danych. ALSO oferuje w modelu subskrypcyjnym jej innowacyjne oprogramowanie AgensGraph. W ramach rocznej licencji klienci otrzymują pełne wsparcie i utrzymanie systemu. Sprzedaż rozwiązań zostanie wsparta ekspercką wiedzą specjalistów dystrybutora.

Link do pliku pdf z informacja prasową

Kontakt

Kontakt dla prasy:

Michał Borkowski
+48 22 275 72 41
Michal.Borkowski@also.com