Turg muutub ja kliendid soovivad üha enam digitaalset kogemust valitud kanalile, kes mõistab oma keskkonda ja kes nad on. Erinevad tootjad pakuvad teadmisi ja võimalusi, mis aitavad klientidel edu saavutada. Kui aus olla, siis on konkurendid tegelikult juba oma digitaalsesse innovatsiooni investeerimise poolest HPE-st ees, kuid nüüd on otsustanud ka HPE võtta vastu otsuse oma tugiteenused uuesti määratleda. Nimelt kuulutati märtsi lõpus välja, et HPE konsolideerib 5 erinevat tootetuge kolmeks - vt kõrvalolevalt pildilt.

See skeem näitab portfelli drastilist lihtsustamist eristades selgelt kahte põhiteenust. Eesti turu jaoks on ilmselt Tech Care’i muutus kõige olulisem, kuna Foundation Care on Baltikumis kõige kasutatavam tugiteenus.

Mis on Tech Care?

HPE operatiivteenuste sõnumside muutub, klienditoe vestlused suunatakse funktsiooni- ja hinnapõhiselt kogemuse müümisele.

Tech Care töötab sarnaselt sellele, kuidas me tarbijatena oma elus klienditoega suhtleme. See võimaldab iseteenindust ja iseseisvalt lahenduse leidmist. Kliendid saavad soovi korral vajalikku infot otsida ning seda omas tempos mitme funktsiooni vahel.

Tech Care’i abil on HPE ekspertidele lihtsam juurde pääseda, mis tähendab klientide jaoks vähem pettumust – see võib olla telefoniühendus tavapärasel viisil või klientide suunamine reaalajas vestlusplatvormide kaudu HPE ekspertide juurde.

Tech Care’i eristab see, et minnakse kaugemale kui lihtsalt probleemi parandamine. See keskendub klientide abistamisele, et nad saaksid oma tootest maksimumi võtta andes neile ligipääsu HPE ekspertidele, kes pakuvad üldist tehnilist juhendamist ja tuvastavad tootega seotud teenuseid kogu olelusringi vältel. Sellega saab Tech Care'ist midagi enamat kui lihtsalt riistvarale lisatud tugiteenus. See hoiab nii HPE-d kui ka partnereid klientidega pidevas suhtluses.

Tech Care asendab Foundation Care’i ja Proactive Care’i – klientidel pole vaja erinevaid teenuseid võrrelda – nii väldime segadust ning hoiame kokku müügi- ja otsustusprotsessis aega. Tech Care’i funktsioonid kehtivad universaalselt nende toodete kohta, mida need hõlmavad, kuid iga üksiku toote keerukuse käsitlemiseks laienevad tooted vastavalt vajadusele.

Tech Care’i teenustasemed kannavad ametlikke nimesid – elementaarsed (Basic) / hädavajalikud (Essential) / kriitilised (Critical) – ning aitavad klientidel vastavalt ettevõtte kriitilisusele omale sobivaima teenindustaseme valida. HPE teenindustasemed pole muutunud ja säilitatakse ka 6-tunnine riistvara remondipakkumine.

 • Basic
  • Ekspertide jutule ligipääs 2 tunni jooksul, 9x5
  • Next Business Day riistvara kohapealne tugi (NBD hardware onsite)
 • Essential
  • Otseühendus eksperdiga 15 minuti jooksul
  • 24x7, 4 tunni riistvara kohapealne tugi (4hr hardware onsite)
 • Critical
  • Otseühendus eksperdiga 15 minuti jooksul
  • Katkestuste haldamine
  • 24x7, 6 tunni riistvara remont (6hr hardware repair)

Toome ka välja ülevaatliku tabeli, mida Tech Care sisaldab võrreldes vanade Foundation Care’i ja Proactive Care’iga:

Kokkuvõtteks ...

HPE Pointnext Tech Care’i teenuspaketid:

 • HPE Tech Care Critical - 24x7 kaugtugi, katkestuste haldamise protsess kriitiliste juhtumite jaoks, 6-tunnine kõne parandamiseks (CTR) riistvara kohapeal, varuosade katvus
 • HPE Tech Care Essential - 24x7 kaugtugi, 4-tunnine riistvara kohapeal parandamine, varuosade katvus
 • HPE Tech Care Basic - 9x5 kaugtugi, järgmise tööpäeva (NBD) riistvara kohapeal parandamine, varuosade katvus

DMR ja CDMR jääb saadavale iga ülaltoodud teenustaseme jaoks.

Tugiteenuste tüüpidest jäävad saadavale (kus vaja ja võimalik) Fixed ja Flexible.

Foundation Care / Proactive Care / Datacenter Add-on (vanad SKU-d) asendatakse Tech Care / Data Centeriga (uued SKU-d):

 • FC / PC / vana DC Add-on ei ole enam uusi konfiguratsioone koostades saadaval ning on asendatud uue Tech Care’iga
 • FC / PC / vana DC Add-on tootekoodid asendatakse uute TC / uue DC Add-on tootekoodidega - st kui praegune / salvestatud konfiguratsioon on alla laaditud, asendatakse FC / PC / DC samaväärse TC / DC-ga automaatselt
 • Lõplikel / ametlikel kvootidel FC / PC / DC tootekoode ei asendata – st protsessitakse olemasolevaid tugiteenuseid

Tugiteenuste muutumise ajajoon:

Lisaks tuleb ka ära märkida, et lepinguliste tugiteenuste toe uuendused jätkuvad vanaviisi ning seda praeguse info kohaselt kuni 2022. aasta jaanuarini.