Tänapäevases hübriidpilvekeskkondade maailmas läheb moodsa ettevõtluse töökoormusvajaduste rahuldamiseks tarvis uuendusmeelsust ja sügavat arusaama kliendivajadustest. HPE on tuntud kui praktilistest uuendustegevustest tulenevate lahenduste pakkuja.

SuperComputing 2019 konverentsil esitles HPE oma ProLiant DL325 ja DL385 Gen10 Plus servereid. Need platvormid esindavad süsteemi täielikku ümberkujundust, mis kasutab ära teise põlvkonna AMD EPYC protsessori kõik võimalused, et vastata nüüdisaegse ettevõtluse vajadustele.

Viiele töökoormuse tüübile keskendumine

Serverite HPE ProLiant DL325 Gen10 Plus ja ProLiant DL385 Gen10 Plus rikkalike funktsioonide tasakaalu tõttu sobivad need ideaalselt toetama hübriid-IT andmekeskuse enamikke töökoormusi ja rakendusi. Teise põlvkonna AMD EPYC protsessorite toega HPE ProLiant Gen10 Plus serverid pakuvad märkimisväärselt paremat töökoormustele optimeeritud jõudlust järgmiste näitajatega: 64 protsessorituuma, mis töötavad sagedusel kuni 3,4 GHz; 9% kiirem mälu, kiirusega kuni 3200 MT/s; kahekordne I/O-läbilaskevõime tänu PCIe 4 pakkumisele; eelviimaste põlvkondadega võrreldes 2,4 korda suurem salvestusvõimsus.

HPE on need murrangulised serverid optimeerinud iseäranis järgmise 5 töökoormuse jaoks.

1. Virtualiseeritud taristu

Virtualiseerimine suurendab serveri ressursikasutust ja vähendab talitluskulusid, mistõttu on virtualiseerimisjõudlus pilve ning andmekeskuse tõhususe tagamisel põhimeetmeks.

Paljutuumalised protsessorid koos kiire ja suuremahulise mäluga teevad serveritest ProLiant DL325 Gen10 Plus ning ProLiant DL385 Gen10 Plus ideaalse nurgakivi virtualiseeritud keskkondadele maksimeerides VM-ide tihedust.

ProLiant DL325 Gen10 Plus sobib eriti hästi kogumaksumust kõige tähtsamaks pidavatele organisatsioonidele, kuna see pakub 2P jõudlust ja vähendab virtualiseerimistarkvara kulu socketi kohta kaks korda.

Peale selle selgus hiljutisel katsel, et ProLiant DL325 Gen10 Plus platvormi jõudlus on 87% ning kasutuskulu 36% parem kui eelmisel 1P-virtualiseerimise maailmarekordi hoidjal.*

4. Tarkvarapõhine andmesalvestus

Andmesalvestusele tarkvarapõhiselt laiendatud virtualiseerimist kasutatakse IT-toimingute tõhususe ja ökonoomsuse suurendamiseks mastaabitavuse ja halduse lihtsuse ning väiksemate kulude kaudu. Tarkvarapõhises andmesalvestuskeskkonnas käitatavad töökoormused lõikavad kasu kõrgema sagedusega protsessoritest, suuremast mälumahust, paremast I/O-läbilaskevõimest ning võimalusest mastaapida salvestusvõimekust kiirelt ja kulutõhusalt samal ajal, kui andmemahud kasvavad.

HPE ProLiant DL325 Gen10 Plus server on ideaalne platvorm tarkvarapõhistele andmesalvestuskeskkondadele ja töökoormustele, nagu hüperkonvergentstaristu. Selle eelkäija ProLiant DL325 Gen10 andis suurepärased tulemused VMware'i VMmark 3.1 jõudluskatsel, mis matkib tegelikku jõudlust. ProLiant DL325 Gen10 Plus serverile tehtud täiustused parandavad VMmarki tulemusi märkimisväärselt. ProLiant DL385 Gen10 Plus tagab tarkvarapõhise andmesalvestuse töökoormustele maksimaalse võimsuse ja mitmekülgsuse koos toega kuni 32 NVMe SSD-le.

2. Kõrgjõudlusega andmetöötlus (HPC)

Kõrgjõudlusega andmetöötlust kasutatakse paljudes valdkondades uuenduslikkuse edendamiseks, näiteks teaduses ja inseneriteaduses uute avastuste tegemiseks või kiirendades teadmuse saamist kommertskasutuses nagu tootmine, pangandus, rahandus jms.

Osa HPC-rakendusi vajab kõrgjõudlusega andmetöötlustuumade puhast arvutusvõimsust, teised mälumahtu ja läbilaskevõimet, kolmandad rakendused vajavad aga kiirendust sihtotstarbeliselt ränilt (ASIC-d) ja GPU-delt. HPE ProLiant DL385 Gen10 Plus server koos kõrgsagedusel töötavate paljutuumaliste protsessorite, suure kiiruse, suuremahulise mälu ja suure läbilaskevõime/lühikese latentsusega juurdepääsuga PCIe 4 kiirenditele ning kiirete ühendustega loob kõrgjõudlusega andmetöötluses täiesti uue taseme.

5. Telekommunikatsioon / võrgufunktsioonide virtualiseerimine (NFV)

5G tuleviku ja servtöötluse kasvuga paneb seotud andmeplahvatus seniste võrkude koormuspiirid veelgi rohkem proovile ning neid võrke kasutavad paljud telekommunikatsiooniteenuste pakkujad. Hääle, andmete ja video marsruutimisel 5G-võrkudes on võtmekomponentideks lühikese latentsusega kiired CPU-tuumad.

HPE ProLiant DL385 Gen10 Plus server pakub paremat jõudlust kui ükski teine server turul, kuna see toetab kõige mitemkülgsemaid mälukonfiguratsioone ning võrgukontrollereid ja kiirendeid, mis on latentsuse minimeerimiseks ühendatud PCIe 4 kaudu.

3. Suurandmete analüütika

Tänapäevastel andmepõhistel ettevõtetel on vaja talletada, kasutada ja analüüsida tohutul hulgal struktureeritud ja struktureerimata andmeid, et kiirendada reaalajas otsuste tegemiseks äriinfo saamist. Big Data keskkonnad vajavad palju kõrgjõudlikke tuumi, mis oleksid seotud suurte mäluressurssidega ja ühendatud paljude mälukanalitega. HPE ProLiant DL325 ja HPE ProLiant DL385 Gen10 Plus on modulaarsed andmetöötluse ja -salvestuse koosteüksused HPE Elastic Platform for Analyticsis, mis võimaldavad suurandmete töökoormuste kiiret juurutust, tõhusat mastaabitavust ja turvalist haldust.

Õige valik nüüdisaegse ettevõtluse töökoormuste jaoks

Serverid HPE ProLiant Gen10 Plus tuginevad serverite HPE ProLiant Gen10 maailmarekordeid teinud jõudlusele põhinedes teise põlvkonna AMD EPYC protsessoritel. Need on kujundatud teise põlvkonna AMD EPYC protsessoreid täielikult ära kasutades selliste töökoormuste jaoks, mis juhivad tänapäevast ettevõtlust.

Kui te pole veel AMD-põhist HPE serverite tooteperet põhjalikumalt uurinud, siis nüüd on õige aeg seda teha.

* Server HPE ProLiant DL325 Gen10 Plus võrreldes ühe ja kahe prosessoriga Intel Xeon Platinum 8180 serveriga Lenovo ThinkSystem SR650 2019. aasta novembris. SPEC ja SPEC VIRT_SC on ettevõtte Standard Performance Evaluation Corporation (SPEC) registreeritud kaubamärgid. Kõik õigused kaitstud, vt spec.org seisuga 18. november 2019.

VAATA ORIGINAALARTIKLIT >>