HPE konteinerplatvorm muudab üleettevõttelise konteinerduse reaalsuseks

Hybrid-IT president Phil Davis selgitab, kuidas HPE konteinerplatvorm aitab pakkuda pilve kogemuse mitte sihtkohana.


Olen seda ka varem öelnud, aga topelt ei kärise: pilv ei ole sihtkoht, vaid kogemus ja töömudel.

Pilvemudel võib organisatsioonidele pakkuda märkimisväärseid eeliseid nagu kiirus, provisjoneerimise hõlpsus, mastaabitavus ja kasutuspõhine maksmine. Aga enamik olemasolevaid mittepilvepõhiseid rakendusi on kõrvale jäetud. Need kirjutati eelmiste kümnendite jooksul ja need on sageli põhirakendused ning -andmed, mis äritegevust juhivad.

Seetõttu võivad ka kõige küpsemad IT-organisatsioonid jääda keeruliste töömudelite lõksu, kus kasutatakse nii moodsaid pilvepõhiseid kui ka pärandrakendustega keskkondi, mis teeb nende turvalise, järjepideva ja tervikliku halduse raskeks. Kliendid, kellega suhtlen, näevad suurt vaeva, et saavutada oma digitaalse transformatsiooni eesmärke korraga kohapeal ja pilves.

Olen kindel, et see keerdülesanne on üks põhjuseid - McKinsey uuringu järgi -, miks vaid 30% ettevõtete digitaalsest transformatsioonist on õnnestunud. Ja see on lihtsalt vastuvõetamatu. Selleks, et digitaalsed transformatsioonid saavutaksid oma eesmärgi ja kiirendaksid uute rakenduste, kliendikogemuste ja ärimudelite kasutuselevõtu, peavad IT kulutused eemalduma hooldusest ja minema jõuliselt uuenduste poole.

Selle uudisega teeme suure sammu lähemale kõigile rakendustele ja andmetele pilvekogemuse pakkumisel. Tutvustame HPE konteineriplatvormi - valdkonna esimest suurettevõtte Kubernetesi-põhist platvormi. Oluline on, et see on loodud nii pilvepõhiste kui ka mittepilvepõhiste rakenduste konteinerduseks. Ja see on nüüd meie hübriidpilvelahenduste pinu aluskomponent.

Praegu räägivad kõik konteineritest, kuid mis siis eristab HPE lähenemist? Konteinerdus on tõusuteel ning Gartner ennustab, et 2022. aastal kasutab 75% globaalsetest ettevõtetest tootmises konteinerdatud rakendusi. Need firmad näevad väärtust konteinerite suutlikkuses ja teisaldatavuses, et juurutada rakenduskeskkondi kiiremini igal pool - mis tahes taristus või avalikus pilves ning serval. Konteinerid on pilvepõhiste rakenduste peamised koosteüksused.

Aga küsimus jääb: kuidas tuua pilvekogemus ja -töömudel monoliitsetesse mittepilvepõhistesse rakendustesse? Siin tulebki appi HPE konteinerplatvorm.

See ainulaadne platvorm juurutab rakenduskonteinerid bare-metalile, virtuaalarvutitesse või pilveeksemplaridesse, vähendab bare-metal konteinerduse keerukust ja kulusid ning tagab samal ajal suurettevõtte turvalisuse ja jõudluse.

Vaid HPE on võimeline pakkuma sellist tipptehnoloogilist lahendust, kuna see on välja arendatud kasutades ära kaht meie hiljutist omandamist: BlueData konteineripõhist tarkvaraplatvormi ja MapR-i hajusat failisüsteemi andmete püsivuse tagamiseks konteineritega.

Punudes selle kokku Kubernetesis, juhtivas avatud lähtekoodiga konteinerite orkestreerimismootoris, saate kasutusvalmis pakkumise, mis võimaldab nii pilvepõhiste, mikroteenusarhitektuuriga kui ka monoliitsete mittepilvepõhiste rakenduste konteinerdust.

Oleme veendunud, et see lahendus on täpselt see, mida turg digitaalse transformatsiooni jätkamiseks vajab. HPE konteinerplatvorm on uusim ning ehk ka kõige olulisem viis, kuidas HPE pakub avatud ja paindlikke töötlus-, talletus-, võrgundus- ning tarkvaralahendusi, mis aitavad ettevõtetel kiirendada konteinerite juurutamist ja toimimist. Seda tehes liiguvad nad edasi oma üleminekuga taristu haldusest ja omamisest tarbimispõhistele IT-lahendustele. See tähendab väiksemaid kulusid, kuid siiski juhtimise säilitamist ja enamate ressursside kasutamist, et saaks keskenduda äri edasiviivatele uuendustele.


LOE ORIGINAALUUDIST SIIT