#ALSOmatchmaking #ALSOtechadvisor
ALSO palīdz partneriem attīstīt jaunus biznesa virzienus

Procesi – uzņēmuma virzītājs vai slogs?

Veiksmīgu biznesu nosaka izaugsme, savukārt izaugsme nozīmē spēju adaptēties, īstajā brīdī saskatīt iespējas un tās izmantot. Viena no augoša biznesa pazīmēm ir procesu skaita pieaugums. Uz to var skatīties gan kā uz iespēju, gan izaicinājumu. ALSO tajā saskata iespēju, tāpēc palīdzam mūsu partneriem satikt klientus un augt kopā.

Aizvadītā gada pavasaris tirgū ieviesa korekcijas, kamēr daļa nozaru bija teju apstājušās, citas sastapās ar nepieredzētiem darba apjomiem. Viena no tām ir arī loģistikas nozare, kurā bija jāspēj pielāgoties, attīstīties un augt, apstākļos, kad jaunu piegāžu pieprasījumu skaits bija lielāks kā jebkad agrāk.

DPD ir piegādes eksperti, kuri komplicētajā pandēmijas laikā bija gatavi atsaukties ALSO Latvia aicinājumam ieviest robotikas procesu automatizācijas (RPA) risinājumu ienākošo pieprasījumu apstrādei. Tas ir ļoti nozīmīgs process, kas prasa rūpīgu, bet rutinētu darbu. DPD bija gatavs to uzticēt robotam, lai ne tikai ietaupītu resursus, paveiktu darbu ātrāk un precīzāk, bet ļautu talantīgiem darbiniekiem darīt darbus ar lielāku pievienoto vērtību. ALSO eksperti spēja pierādīt šī procesa koncepcijas lietderību (proof-of-concept), piemeklēt piemērotāko ražotāju un partneri.

Kā norāda SIA “Autentica” valdes priekšsēdētājs Didzis Grundspeņķis: ““DPD Latvija” sadarbībā ar SIA “Autentica” un SIA “ALSO Latvia” ir veiksmīgi realizējusi automatizētā pieteikumu apstrādes rīka ieviešanu, izmantojot IBM Automation Anywhere. Esošais risinājums autonomi apstrādā daļu no “DPD Latvija” ienākošajiem klientu pieteikumiem, un izstrādātais pilotprojekts jau pirmajos mēnešos ir pierādījis, ka var droši un ātri paplašināt pieteikumu sfēru, tādā veidā samazinot darbinieku iesaisti ikdienas rutīnas darbos, piesaistot tos tikai ļoti sarežģītu pieteikumu apstrādē un risināšanā.”

DPD Latvija valdes priekšsēdētājs Jānis Grants uzsver, ka RPA process ļāvis uzņēmuma vīziju pārvērst ilgtspējīgā risinājumā: “Mūsu partneri no darbinieku piezīmēm un DPD vēlamās vīzijas par robotizāciju ir spējuši ieviest praksē veiksmīgu un ilgtspējīgu risinājumu. Pateicoties šim risinājumam, iesniegto pieteikumu izskatīšanas ātrums ir būtiski paātrinājies, kas DPD paver iespējas nākotnē robotizēt arī citus iekšējos procesus. Ļoti augstu novērtējam arī iespēju pielāgojot jauno risinājumu jau esošai programmatūrai.”

Robotikas automatizācijas risinājumi ir lieliska iespēja atbalstīt uzņēmuma izaugsmi, daļu procesu, uzticot robotiem un dodot darbiniekiem vairāk laika, lai radoši domātu par jaunām uzņēmuma izaugsmes iespējām.

Pateicoties ALSO kompetenču centriem (Centre of Competences), ilggadējai pieredzei IKT nozarē, mēs varam palīdzēt klientiem un partneriem satikties un rast pasaules līmeņa risinājumus ikdienas biznesa izaicinājumiem.