2018-03-01 - Kauno rajonas, Kumpių k.

ALSO Grupė pasiekė metinius tikslus

ALSO Grupės pajamos 2017 m., jau septintus metus iš eilės, pasiekė rekordines aukštumas. Lyginant su praėjusiais metais, Grupės grynieji pardavimai išaugo 11,4 proc. iki 8,9 mlrd. eurų. Todėl ALSO Grupė praėjusiais metais beveik įgyvendino išsikeltą savo metinį tikslą – buvo siekiama, kad pardavimai sudarytų 9-12 mlrd. eurų. Grupės grynasis pelnas tuo pačiu metu išaugo 11,2 proc. iki 92,5 mln. eurų. Pelnas prieš mokesčius (EBT) išaugo 9 proc. iki 124,2 mln. eurų. Pelnas prieš palūkanas, mokesčius, nusidėvėjimą ir amortizaciją (EBITDA) 2017 m. išaugo 7,7 proc. iki 157,3 mln. eurų. „Viršijome 2017 metų tikslus ir toliau vykdome įmonės pertvarką nuosekliai įgyvendindami savo strategiją,“ – komentavo ALSO Holding AG (SIX: ALSN) gen. direktorius Gustavo Möller-Hergt. Direktorių valdybos nutarimu siūlomi dividendai – 2,75 Šveicarijos frankai už akciją, t.y. lyginant su praėjusiais metais, dividendai šoktelėjo 22,2 proc.

Suma už sudarytus sandorius augo nuo 6232 mln. eurų iki 6964 mln. eurų, t.y. 11,7 proc. Tai sudarė 78,3 proc. Grupės grynųjų pardavimų. 2017 m. pajamos už suteiktus verslo sprendimus augo 5,9 proc., t.y. 1513 mln. eurų, iki 1602 mln. eurų – tai sudarė 18 proc. grynųjų pardavimų. Teikdama verslo pasiūlymus kaip paslaugas ALSO Grupė savo pajamas padidino nuo 240 mln. eurų iki 325 mln. eurų – 35,4 proc. Tai sudarė 3,7 proc. grynųjų Grupės pardavimų.

Per 2017 m. visos 15 ALSO Grupei priklausančios šalys finansiškai sustiprėjo, o įsigytos įmonės integruojamos pagal numatytą planą. „ALSO siūlo visas reikalingas paslaugas ir sprendimus ir sėkmingai tampa pilnaverčiu šios rinkos žaidėju. Mes tvirtai žengiame numatytu keliu,“ – sako Gustavo Möller-Hergt.

Siekdama pagerinti rezultatus, 2017 m. ALSO Grupė ir toliau dirbo teikdama verslo modelių įvairovę, verslo sprendimus ir verslo pasiūlymus kaip paslaugas. Sudarytos naujos logistikos tiekimo sutartys su „Media Markt“, „Swisscom“ ir „Sunrise“ bei atvirkštinės logistikos tiekimo sutartis su „Fujitsu“ Suomijoje leidžia tobulinti ir tokio pasiūlymo galimybes. ALSO taip pat padarė nemažą pažangą versle, teikdami paslaugas galutiniams IT vartotojams. Šiuo metu ALSO aptarnauja 1,3 mln. IT sektoriaus darbo vietų, šis didesnį pelną teikiantis verslas yra nuolat plėtojamas.

Daugėjo ir paslaugų tiekėjų – nuo 500 iki 525. ALSO susitarė su beveik 40 naujais nepriklausomais paslaugų tiekėjais, kad šie tiektų įvairias su verslu susijusias paslaugas. ALSO „Cloud Marketplace“ platformoje tiekėjai siūlo daugiau nei 200 naujų paslaugų.Norėdama optimizuoti pirkėjų išleidžiamą pinigų dalį, ALSO Grupė siekė padidinti vadinamąją piniginės dalį (grynąsias kliento išlaidas nusipirkus tam tikrą ALSO Grupės produktą). Pavyzdžiui, pardavimai mažoms ir vidutinėms verslo įmonėms išaugo 5,9 proc.

Nuo 188,000 iki 250,000 padidėjo ir tiekiamų produktų kiekis. Į jau esamas produktų kategorijas įtraukti nauji produktai, pavyzdžiui, HP A3 spausdintuvai. Be to, ALSO Grupė sukūrė ir naujas produktų kategorijas – 3D spausdinimą, administruojamas leidybos paslaugas, daiktų internetą ir saugumą.

Be kita ko, ALSO Grupė dar ir optimizavo Grupėje jau vykstančius procesus, užtikrino, kad pasiteisinusios struktūros būtų tobulinamos bei sėkmingai įgyvendino stabilizacijos ir asociacijos procesą (SAP). „Savo kasdieniame darbe jau regime, kaip visos šios priemonės atneša mums naudą. Ateityje galėsime dar tiksliau vertinti savo verslą ir gerinti jo našumą,“ – pastebi Gustavo Möller-Hergt.

Vidurio Europos rinka

ALSO Grupės pajamos vidurio Europos rinkoje (Vokietijoje, Prancūzijoje, Austrijoje ir Šveicarijoje) išaugo 8,9 proc. iki 5436 mln. eurų (praėjusiais metais – 4992 mln. eurų). EBT smuktelėjo 4,4 procentais iki 86,7 mln. eurų, kai praėjusiais metais buvo 90,6 mln. eurų. Labiausiai teigiamą rezultatą nulėmė investicijos į personalą. Prancūzijoje priimta žmonių, kurie turėjo padidinti įmonės rinkos dalį mažų ir vidutinių verslo įmonių sektoriuje, sustiprinti dukterinę ALSO Grupės įmonę LAFI (Logiciels Application Formation Information) bei plėsti veiksmingas ir aukštos kokybės bendrojo ekonominio intereso paslaugas. Plečiamas ir ALSO Grupės „Cloud Marketplace“ platformos paramos biuras Vokietijoje bei įtvirtintos atvirkštinės logistikos teikimo galimybės. ALSO Šveicarijoje vykdydama SAP įgyvendino geriausią praktiką ir visos šalies įmonės, priklausančios ALSO Grupei taip pat padidino savo verslo našumą. Siekiant toliau plėtoti ALSO „Cloud Marketplace“ platformą taip pat sustiprinta ir centrinė šios platformos plėtros komanda.

Šiaurės / Rytų Europos rinkos segmentas

ALSO Grupės apyvarta Šiaurės / Rytų Europos rinkoje (Belgijoje, Danijoje, Estijoje, Suomijoje, Latvijoje, Lietuvoje, Nyderlanduose, Lenkijoje, Švedijoje ir Slovėnijoje) išaugo 16,2 proc. iki 3878 mln. eurų (praėjusiais metais – 3337 mln eurų). EBT išaugo 49,1 proc. iki 34,6 mln. eurų, kai praėjusiais metais buvo 23,2 mln. eurų. Daugiausiai šį rezultatą nulėmė Lenkijos pažanga, tačiau taip pat buvo investuota į logistikos paslaugos konkurencingumo didinimą. Be to, pagerėjo Nyderlandų kompetencijos centrų rezultatai ir išaugo ALSO Suomijos pajamos.

Darbuotojai

Per pastaruosius 2017-uosius mokestinius metus ALSO Grupėje dirbo 4058 žmonės iš 44 skirtingų šalių, t.y. 266 daugiau nei pernai. Lyginant su praėjusiais metais, išlaidos personalo išlaikymui per minėtąjį laikotarpį padidėjo 4,9 proc. iki 219,3 mln. eurų.

Akcininkams siūlomi dividendai: 2,75 Šveicarijos frankai už akciją

Direktorių valdyba iš rezervo ir įmokų į kapitalą savo akcinininkams siūlo tokius dividendus – 2,75 Šveicarijos frankus už akciją. Praėjusiais metais siūlyta 2,25 Šveicarijos frankai už akciją, taigi per metus dividendai kilo 22,2 proc. ir taip jau kyla šeštus metus iš eilės. Per šiųmetį metinį akcininkų susirinkimą Kovo 27 d. akcininkai svarstys šį pasiūlymą. Direktorių valdyba ir toliau siekia, kad dividendų mokėjimo tvarka išliktų stabili ir akcininkai susigrąžintų 25-35 proc. savo įmokų.

Perspektyvos

ALSO vadovybė kelia sau dar didesnius vidutinės trukmės tikslus nei praėjusiais metais: Grupė siekia, kad grynieji pardavimai sudarytų 10-14 mlrd. eurų, o EBITDA marža svyruotų tarp 2,1 ir 2,6 proc. Tikimasi, kad verslo sprendimų teikimas sudarys 30 proc., o kitų susijusių paslaugų teikimas – 10 proc. grynųjų pardavimų. Tai priklausys ir nuo galimų pirkimų didinimo; ALSO tikisi, kad būsimi pirkimai bus susiję su verslo sprendimų ir kitų paslaugų teikimų sritimis. Daugiausiai dėmesio bus skiriama naudojimo pagrindu vykdomų verslo modelių plėtrai: platformoms, infrastruktūrai, darbo vietai ir programinei įrangai. Tiekiant su verslu susijusias paslaugas siekiama optimizuoti pirkėjo ir tiekėjo bendravimą, produktų kategorijas ir automatizuotus procesus. Optimizuojant ir verslo modelių struktūras augs pelnas.

Nors dėl ekonominių sąlygų jaučiamas nuolatinis neaiškumas, ALSO Grupės atstovai tvirtai tiki, kad pavyks įgyvendinti visas nurodytas priemones ir ateityje tai užtikrins patrauklų pelną. Dėl konkurenciją skatinančių struktūrinių pokyčių 2018 m. ALSO mato ir naujas verslo galimybes. Todėl manoma, kad grynieji metų pardavimai viršys Gartnerio numatytą 1,5 proc. rinkos augimą. Tikimasi, kad ir konsoliduotas grynasis pelnas pranoks numatytą pardavimų augimą.

Tiesioginė nuoroda į 2017 metų ataskaitą: https://www.also.com/goto/20160726enir

ALSO Holding AG (Emmen/Switzerland) brings providers and buyers of the ICT industry together. The company offers services at all levels of the ICT value chain from a single source. In the European B2B marketplace, ALSO bundles logistics services, financial services, supply services, solution services, digital services, and IT services together into individual service packages. ALSO's portfolio contains more than 250 000 articles from some 525 vendors. The Group has 4 058 employees throughout Europe. In fiscal year 2017 (closing on December 31), the company generated net sales of 8.9 billion euros. The majority shareholder of ALSO Holding AG is the Droege Group, Düsseldorf, Germany. Further information is available at https://www.also.com

Droege Group

(Major shareholder)

Droege Group (founded in 1988) is an independent advisory and investment company entirely family-owned. The company acts as a specialist for tailor-made transformation programs aiming to enhance corporate value. Droege Group combines its corporate family-run structure and capital strength into a family-equity business model. The group carries out direct investments with own equity in corporate subsidiaries and medium-sized companies in "special situations". With the guiding principle "Implementation - following all the rules of art," the group is a pioneer of implementation-oriented corporate development. Droege Group proves its implementation excellence daily within its own portfolio. The entrepreneurial platforms of the Droege Group are aligned to current megatrends (knowledge, connectivity, prevention, demography, shopping 4.0, future work). Enthusiasm for quality, innovation and speed determines the company's development. As a result the Droege Group has successfully positioned itself within the market, both nationally and internationally and operates in 30 countries. More information: https://www.droege-group.com

Disclaimer

This press release contains forward-looking statements which are based on current assumptions and forecasts of the ALSO management. Known and unknown risks, uncertainties, and other factors could lead to material differences between the forward-looking statements made here and the actual development, in particular the results, financial situation, and performance of our Group. The Group accepts no responsibility for updating these forward-looking statements or adapting them to future events or developments.

Susisiekti

Kontaktai :

Brigitte Van den Boogaard
024 3333 222
Brigitte.vandenBoogaard@also.com