2021-03-01 - Kauno rajonas, Kumpių k.

ALSO: 130 mln. eurų grynasis pelnas (+30 %)

Siūlomi dividendai – 3,75 Šveicarijos frankų už akciją (+15,4 %)

Padidinti vidutinio laikotarpio EBITDA ir ROCE tiksliniai rodikliai

2020 m. ALSO Grupės pardavimas išaugo 1,2 mlrd. eurų – iki 11,9 mlrd. eurų (+11,3 %). Tradicinio transakcinio tiekimo pajamos augo 11,8 %, sprendimų – 8,9 %, paslaugų vartojimu pagrįsto debesijos verslo – 38,2 %. EBITDA siekė 227,5 mln. EUR (2019 m. – 196,7 mln. EUR), o ROCE per tą patį laikotarpį padidėjo nuo 15,5 % iki 21,0 %.

Pinigai ir pinigų ekvivalentai padidėjo 38,3 % iki 483,2 mln. EUR (praėjusiais metais buvo 349,5 mln. EUR). ALSO sumažino grynosios finansinės skolos rodiklį, nevertinant TFAS 16 poveikio, nuo 177 mln. EUR iki 143,2 mln. EUR. Šia suma (143,2 mln. EUR) grynieji pinigai viršija finansinius įsipareigojimus.

ALSO tikisi, kad 2021 m. EBITDA padidės iki 240–255 mln. EUR. Atsižvelgiant į galimus įsigijimus, bendrovės siekiamas vidutinio laikotarpio EBITDA rodiklis yra 280–350 mln. EUR. Vien organiško augimo ROCE turėtų viršyti 20 %, o atsižvelgiant į galimus įsigijimus – viršyti 15 %.

„ALSO Holding AG“ (SIX: ALSN) generalinis direktorius Gustavo Möller-Hergt apibendrino rezultatus: „Per pastaruosius dešimt metų sukūrėme tvirtą, pagal poreikį pritaikomą ir sunkiai atkartojamą pagrindą, kuris mums leidžia plėstis dar labiau. Nuotolinis ryšys formuos naująsias ir dar naujesnes normas, kurios pasireiškė per pandemiją ir tęsis po jos, o šio ryšio pagrindas yra IT technologijos. Įmonės su tvirtomis ekosistemomis turės įdomių galimybių dar labiau plėsti savo verslą. Tam reikia integruotų valdymo sistemų ir labai gerai parengtų darbuotojų – su jų pagalba įmonę galima nuolat optimizuoti ir laiku integruoti įsigijimus. Tai ALSO atveria papildomų augimo galimybių.“

ALSO Holding AG (ALSN.SW) (Emenas, Šveicarija) yra viena pirmaujančių technologijų tiekėjų IRT sektoriaus įmonėms, šiuo metu veikianti 24 Europos šalyse ir iš viso 90 pasaulio šalių per PaaS partnerius. ALSO ekosistema apima apie 110 000 perpardavėjų, siūlančių aparatinę ir programinę įrangą bei IT paslaugas iš daugiau kaip 1340 produktų kategorijų ir iš daugiau kaip 700 tiekėjų. Laikydamasi žiedinės ekonomikos dvasios, bendrovė teikia visas paslaugas – nuo tiekimo iki atnaujinimo – iš vieno šaltinio. Tiekimo padalinį sudaro transakcinis aparatinės ir programinės įrangos asortimentas. Sprendimų padalinys padeda klientams kurti individualiai pritaikytus IT sprendimus. Paslaugų padalinys daugiausia dėmesio skiria prenumeratos pagrindu teikiamoms debesų kompiuterijos paslaugoms, taip pat kibernetinio saugumo, virtualizacijos ir DI platformoms. Daugiau informacijos rasite: www.also.com . Pagrindinis akcininkas yra „Droege Group“, Diuseldorfas, Vokietija.

Apie „Droege“ grupę

„Droege“ grupė (įkurta 1988 m.) – tai nepriklausoma konsultacinė ir investicinė bendrovė, visiškai valdoma šeimos. Šios bendrovės specializacija – kurti klientui pritaikytas transformavimo programas, didinančias įmonės vertę. „Droege“ grupė sujungė savo korporatyvinę struktūrą, valdomą šeimos, ir turimą kapitalą į šeimos kapitalo verslo modelį. Grupė tiesiogiai investuoja savo pinigus į besiskaidančias įmones ir sunkumų patiriančias vidutinio dydžio bendroves. Grupė vadovaujasi principu: „Įgyvendinama, remiantis meno taisyklėmis.“ Ji yra į įgyvendinimą orientuotos korporatyvinės plėtros pradininkė. „Droege“ grupė vadovaujasi sutelkta investicijų strategija, paremta dabartinėmis megatendencijomis. Bendrovė taip elgiasi, siekdama užtikrinti aukščiausią kokybę, diegti naujoves ir viską daryti greitai. Pastaraisiais metais „Droege“ grupė sėkmingai įsitvirtino vidaus ir tarptautinėse rinkose bei veikia 30 šalių. Daugiau informacijos rasite interneto svetainėje http://www.droege-group.com .

Susisiekti

Kontaktai :

Alexandre Müller
+41 43 2683232
investor-relations@also.com