10.3.2023

ALSO pokračuje v úspěšných výsledcích

  • EBITDA + 8,9 % (280 milionů EUR)
  • ROCE nad 20 % (22,4 %)
  • Likvidita 479 milionů EUR

Tento vynikající výsledek umožnil společnosti investovat do nových oblastí růstu a zvýšení efektivity, programu zpětného odkupu akcií a splacení dalších 70 milionů EUR závazků. K dobrému výnosu přispěl i pozitivní jednorázový efekt.

Hrubý zisk vzrostl o 30 na 716 milionů EUR. Přispělo k tomu zejména další rozšíření cloudového obchodu na 716 milionů EUR (+66 %).

Představenstvo již pojedenácté v řadě navrhuje akcionářům zvýšení dividendy. Výplata je navržena ve výši 4,60 CHF na akcii.

Rostoucí rychlost a intenzita změn vede k rozšíření rozsahu prognózy. Pro rok 2023 plánuje ALSO dosáhnout EBITDA ve výši 265 až 305 milionů EUR a ROCE přes 20 %. Střednědobé cíle jsou EBITDA ve výši 330 až 420 milionů eur a ROCE přes 20 %.

Gustavo Möller-Hergt, generální ředitel společnosti ALSO Holding AG (SIX: ALSN), shrnuje: „Podnikání založené na cloudu as-a-service a digitálních platformách získává stále větší dynamiku. Roste i segment Solutions, protože v době nedostatku zdrojů jsou IT služby stále důležitější. Prostřednictvím ekosystému ALSO, naší vynikající pozice v cloudovém byznysu a našich digitálních platforem můžeme optimálně podpořit resellery jak v rozvoji jejich podnikání a uspokojení poptávky koncových zákazníků. Zvýšením provozní efektivity, dalším urychlením růstu a prostřednictvím Buy & Build jsme nastavili směr budoucího ziskového růstu ALSO.“

Odkaz na výroční zprávu

Kontakt ALSO Czech Republic:

Beate Flamm

SVP Sustainable Change

E-mail: beate.flamm@also.com