MULTIFAKTOROVÁ AUTENTIFIKACE

  1. Zpět

Víte, jak zabezpečit vaše přihlašovací údaje?

Díky přihlašování ve 2 krocích zajišťujeme vaši bezpečnost při přihlašování do našeho Webshopu. Proč to děláme? Jednoduše řečeno, vaše bezpečnost je pro nás velmi důležitá.

Věděli jste, že na celém světě dochází denně k mnoha kybernetickým útokům? V některých případech stačí jediné kliknutí, aby toho hackeři využili a způsobili velké škody. Váš účet proto chráníme implementací multifaktorového ověřování.

Naše MFA se dá poměrně snadno nastavit a nabízí účinnou ochranu, která zabezpečí váš účet, aby se zabránilo např. tomu, že podvodná osoba použije vaše přihlašovací údaje k objednání produktů na vaše náklady.

Noví zákazníci

Aktivace služby MFA jako nový uživatel zákazníka

Podívejte se, jak

Stávající zákazníci

Resetování MFA jako stávající uživatel

Podívejte se, jak

Administrátoři

Správa MFA jako administrátor zákazníka

Podívejte se, jak

RYCHLÁ NÁPOVĚDA - PODÍVEJTE SE NA NAŠE FAQ

NOVÍ UŽIVATELÉ

Vytvoření bezpečného pracovního prostředí v několika jednoduchých krocích

Vyberte si autentifikační aplikaci

Stáhněte a nainstalujte si do svého smartphonu jednu z následujících aplikací z Apple Store nebo Google Play.

Otevřete záložky pro zobrazení instrukcí

Pokud nemáte k dispozici smartphone, vyberte třetí možnost.

STÁVAJÍCÍ UŽIVATELÉ

Resetování MFA jako stávající uživatel

Po resetu nastavte MFA.

Máte problémy s kódem MFA?

Požádejte administrátora vašeho zákaznického účtu o resetování vašeho MFA.

Pokud si nejste jisti, kdo je administrátorem vašeho zákaznického účtu, zeptejte se vašich kolegů. Kdo má přiřazenu roli administrátora, zjistí na svém účtu ve Webshopu, jak je znázorněno na obrázku.

Po resetování MFA přejděte ke kroku 2. (druhá záložka) výše.


Pokud to nefunguje, nebo pokud jste jediným administrátorem, kontaktujte nás prosím vyplněním žádosti.

Po resetu nastavte MFA.

Krok 1: Přihlášení do ALSO-Webshopu

Přihlaste se prosím pomocí své e-mailové adresy a hesla.

Krok 2: Naskenujte kód QR

Otevřete authenticator, který používáte, a naskenujte kód QR. Pokud je váš "starý kód" stále k dispozici, odstraňte nejprve tento kód, aby nedošlo k nedorozumění.

Krok 3: Zadejte kód MFA

Vygenerovaný kód v authenticatoru zadejte do pole pod QR-kódem a stiskněte enter.

Krok 4: Jděte do Webshopu

Stiskněte tlačítko: "Přejděte do Webshopu" a budete mít opět přístup.

ADMINISTRÁTOŘI

Správa MFA ve vaší firmě

Jako správce vaší firmy si to můžete snadno ověřit v administraci uživatelů ve svém účtu ve Webshopu.

Díky tomu, že máte všechny uživatelské účty pod vlastní kontrolou, nejste již závislí na personálu ALSO a můžete snadno provádět změny ve svém vlastním účtu.

Pokud ve své organizaci ještě nemáte administrátora, kontaktujte svého ALSO Account managera nebo vyplňte naši žádost.

Reset MFA

Ztratil zaměstnanec ověřovací kód?

Administrátor může resetovat MFA. Podívejte se na to ve videu

Přidání uživatelů

Máte nového zaměstnance? Administrátor může vytvořit účet ve Webshopu a nastavit práva tohoto uživatelského účtu.

Odstranění uživatelů

Opustil zaměstnanec organizaci Administrátor může uživatelský účet odstranit nebo zablokovat.

Úprava rolí

Potřebuje zaměstnanec jiná práva ve Webshopu? Administrátor je může tento upravit.

Je zaměstnanec dočasně nedostupný? Administrátor může (dočasně) blokovat a aktivovat uživatele

FAQ

Hledejte a najděte odpovědi na otázky týkající se vícefaktorového ověřování

OtázkaŘešení
Jak mohu získat jednorázový kód, pokud ho nemám nebo ho nemohu najít? Jednorázový kód se zobrazuje ve zvolené autentizační aplikaci, například Microsoft Authenticator nebo Google Authenticator, nebo je přístupný prostřednictvím kompatibilního rozšíření prohlížeče. Tento kód se automaticky obnovuje přibližně každých 30 sekund a je vyžadován při každém pokusu o přihlášení.
Co mám dělat, pokud je můj jednorázový kód považován za neplatný? Případy neplatných jednorázových kódů jsou často způsobeny nepřesným nastavením času v počítači nebo chytrém telefonu. Je nutné ověřit a odpovídajícím způsobem upravit nastavení času. Můžete si to ověřit na spolehlivých webových stránkách pro kontrolu času, jako je https://time.is. Pokud odchylka přesáhne 2 sekundy, může dojít k chybám při ověřování. Pokud tomu tak je, upravte v nastavení systému možnost "síťový čas" (nebo podobnou možnost).
Jak mohu resetovat MFA, pokud již nemám přístup ke své aplikaci MFA nebo jednorázovému kódu (např. ztracený mobilní telefon, odinstalovaná aplikace MFA) nebo pokud chci použít jiný mobilní telefon a zároveň se přihlásit do Webshopu? Aktuální konfiguraci MFA můžete v rámci svého uživatelského účtu nezávisle odebrat a nastavit ji znovu. Tento proces se provádí podobně jako počáteční nastavení v části Správa -> Správa uživatele / zákaznického účtu -> Status MFA -> Reset.
Jak mohu resetovat MFA, pokud již nemám přístup k aplikaci MFA a nejsem přihlášen do Webshopu? V takových případech lze MFA resetovat pouze prostřednictvím administrátora zákaznického účtu nebo ALSO. Zeptejte se ve své firmě, kdo je administrátorem zákaznického účtu v ALSO Webshopu. Uživatelé ji najdou v části Administrace -> Správa uživatele / zákaznického účtu → Administrátoři. Potřebujete pomoc od ALSO? Kontaktujte prosím náš e-business tým vyplněním formuláře v dolní části této stránky nebo zasláním e-mailu.
Co se stane, když nechám ALSO resetovat MFA? Poté, co se spojíte s ALSO, musíte podstoupit ověření. Váš e-mail uložený v uživatelském účtu bude ověřen. Následně bude MFA resetováno a vy obdržíte e-mail s informacemi, že si můžete nastavit nový kód MFA.
Lze MFA nakonfigurovat pro více mobilních telefonů nebo použít ve spojení s rozšířením prohlížeče? Technicky je možné zabezpečit nastavovací QR kód a použít jej k nastavení MFA ve více aplikacích/zařízeních pro ověřování. Doporučuje se však nastavit MFA pouze na jednom zařízení a osobu.
Lze použít MFA u uživatelského účtu sdíleného mezi více uživateli? Ne. Při povinné implementaci MFA je nutné v ALSO Webshopu vytvořit uživatelský účet pro každého jednotlivého uživatele ve správě uživatelů. Chcete-li spojit položky objednávek od různých uživatelů do jedné objednávky, můžete použít funkci veřejného "poznámkového bloku" nebo lépe začít konsolidovanou objednávku, kdy se objednávky všech uživatelů sloučí do jedné expedice.
Je MFA povinné pro všechny účty? Ano, MFA je v rámci ALSO povinné pro všechny uživatele. Díky MFA vám můžeme nabídnout nejbezpečnější nakupování.
Kde najdu nastavení MFA ve svém účtu? Přístup k nastavení MFA získáte v části Administrace -> Správa uživatele / zákaznického účtu -> Kmenová data uživatele.
Kdo je zodpovědný za správu a údržbu uživatelů v mé firmě? Uživatel s právy administrátora je odpovědný za správu svých uživatelů. Administrátora zákazníků najdete zde: Administrace -> Správa uživatele / zákaznického účtu → Administrátoři. Pokud se nemůžete přihlásit, požádejte kolegu o vyhledání administrátora.
Mohu aktivovat MFA hromadně pro všechny uživatele? Ne, každý uživatel musí aktivovat MFA individuálně.
Mohu propojit dva zákaznické účty s jedním e-mailem? Ne, e-mailová adresa je jedinečná a může být spojena pouze s jedním zákaznickým účtem.
Je pro používání služby CSO 3.0 Online Complaints vyžadován speciální účet s přihlašovacím jménem a heslem? Ne, přístup do CSO 3.0 je možný prostřednictvím stejného uživatelského účtu a hesla jako do Webshopu.
Koho mám kontaktovat, pokud je můj uživatelský účet zablokován? Kontaktujte prosím náš e-business tým vyplněním formuláře v dolní části této stránky nebo zasláním e-mailu.
Je možné získat nebo resetovat heslo k uživatelskému účtu? Hesla se nikdy nezasílají přímo ALSO. ALSO však může účet resetovat, což prodejci umožní obnovit heslo. Pokud heslo zapomenete, můžete jej obnovit kliknutím na "Zapomenuté heslo" na přihlašovací stránce.
Jak mohu spravovat vícero hesel? Doporučujeme použít správce hesel, například https://www.dashlane.com, https://www.lastpass.com, nebo https://1password.com

ZÍSKEJTE POMOC

Nenašli jste na této stránce řešení svého problému?

Rádi vám pomůžeme. Vyplňte a odešlete formulář. Co nejdříve se s vámi spojíme.

NÁŠ KONTAKT

ALSO Czech Republic s.r.o.

+420 601 275 120

privacy.cz@also.com