14.10.2022

Nové funkce webového obchodu: ALSO umožňuje vyhledávání udržitelných produktů

Soest, 14. října 2022 - Technology Provider přidal do svého internetového obchodu dvě nové možnosti filtrování, které zákazníkům umožňují vybírat zařízení v určitých kategoriích výrobků nejen podle výrobce a výkonnostních ukazatelů, ale také podle aspektů udržitelnosti: Energy Star, třídy energetické účinnosti a EPEAT (pro notebooky).

Energy Star je mezinárodně uznávaná americká ekologická značka pro energeticky úsporné výrobky. Důležitým kritériem pro výrobky s touto značkou je, že zapnuté zařízení po určité době automaticky přejde do pohotovostního režimu, což vede k výrazně nižší spotřebě energie. Třídy energetické účinnosti vycházejí z nařízení EU. Mnozí koncoví zákazníci již tento štítek znají z oblasti domácích spotřebičů. Electronic Product Environmental Assessment Tool (EPEAT) je klasifikační systém pro výrobky, které splňují normy rodiny IEEE 1680 pro "zelenou elektroniku".

Sergiu Lujanschi, CCO společnosti ALSO Czech Republic: "Aktivně podporujeme naše zákazníky v nabízení a používání co nejudržitelnějších výrobků. Za tímto účelem se snažíme vést dialog s výrobci, aby byla jejich výroba, balení a přeprava šetrnější k životnímu prostředí. Podílíme se také na renovaci a remarketingu použitých zařízení, čímž přispíváme k rozvoji cirkulární ekonomiky v oblasti IT. Zavedení vyhledávacích kritérií je v tomto směru malým, ale důležitým stavebním kamenem a při současném vývoji cen energií je tato možnost dvojnásob cenná."

Registrovaní zákazníci mohou funkce využívat okamžitě v internetovém obchodě ALSO.

Kontakt ALSO Czech Republic:

Beate Flamm

Senior Vice President Communication

Telefon: +49 151 61266047

E-mail: beate.flamm@also.com

Společnost ALSO Holding AG (ALSN.SW) (Emmen/Švýcarsko) je jedním z předních poskytovatelů technologií pro odvětví informačních a komunikačních technologií, který v současné době působí ve 29 zemích Evropy a celkem v 144 zemích světa prostřednictvím partnerů PaaS. Ekosystém ALSO nabízí přibližně 120 000 prodejců hardwaru, softwaru a IT služeb od více než 700 dodavatelů ve více než 1450 kategoriích produktů. V duchu oběhového hospodářství poskytuje všechny služby od zajištění až po recyklaci z jednoho zdroje. Divize Supply zahrnuje transakční sortiment hardwaru a softwaru. Divize Solutions podporuje zákazníky při vývoji IT řešení na míru. Jádrem této oblasti služeb jsou nabídky cloudových služeb na bázi předplatného a také platformy pro kybernetickou bezpečnost, virtualizaci a umělou inteligenci. Další informace naleznete na adrese: https://also.com. Hlavním akcionářem je skupina Droege Group, Düsseldorf, Německo.

Skupina Droege Group

Skupina Droege (založená v roce 1988) je nezávislá investiční a poradenská společnost, plně rodinná. Společnost působí jako specialista na transformační programy šité na míru s cílem zvýšit hodnotu podniku. Skupina Droege Group spojuje rodinnou podnikatelskou strukturu a kapitálovou sílu do modelu rodinného kapitálu. Skupina investuje vlastní kapitál do "speciálních příležitostí" se zaměřením na středně velké společnosti a spin-offy a také strategicky do buy & build transakcí. Se svou hlavní zásadou "Implementace – všemi triky v knize" je skupina jedním z průkopníků implementačně orientovaného rozvoje podniků. Podnikatelské platformy skupiny Droege jsou v souladu s dlouhodobě orientovanými megatrendy. Nadšení pro kvalitu, inovace a rychlost určuje firemní rozvoj. Skupina Droege se tak úspěšně etablovala na národním i mezinárodním trhu a se svými podnikatelskými platformami je provozně aktivní ve 30 zemích. Více na: https://droege-group.com.