1. Zpět

6.1.2022

Log4J: Vysoké standardy kybernetické bezpečnosti společnosti ALSO se vyplácejí

Z hlediska kybernetické bezpečnosti skončil rok 2021 tak, jak začal: S narušením bezpečnosti IT obrovských rozměrů s názvem "Log4Shell" v Java knihovně Log4j. Obzvláště nebezpečnou činí tuto zranitelnost skutečnost, že program, v němž je zabudována, vykonává poměrně nenápadnou úlohu, ale je integrován do bezpočtu dalších aplikací, které běží lokálně ve firmách, ale i v cloudových datových centrech. Díky tomu je Log4j hlavním klíčem k milionům v současnosti nechráněných IT systémů po celém světě.

Společnost ALSO již několik let uplatňuje na své vlastní systémy nejvyšší standardy kybernetické bezpečnosti. Poskytovatel technologií s potěšením oznamuje, že jeho IT systémy, včetně portálů používaných zákazníky a partnery společnosti ALSO, jejich provoz a bezpečnost jejich dat nejsou zranitelností Log4j nijak dotčeny. Společnost ALSO průběžně monitoruje všechny své systémy a nezaznamenala žádné pokusy o zneužití této zranitelnosti. Kromě toho společnost velmi brzy požádala bezpečnostního experta CYE o skenování externě exponovaných systémů společnosti ALSO. Tuto úlohu dokončili a žádný dopad nebyl zjištěn.

Kontakt ALSO Czech Republic:

Beate Flamm

Senior Vice President Communication

Telefon: +49 151 61266047

E-mail: beate.flamm@also.com

Společnost ALSO Holding AG (ALSN.SW) (Emmen/Švýcarsko) je jedním z předních poskytovatelů technologií pro odvětví informačních a komunikačních technologií, který v současné době působí ve 28 zemích Evropy a celkem v 940 zemích světa prostřednictvím partnerů PaaS. Ekosystém ALSO nabízí přibližně 110 000 prodejců hardwaru, softwaru a IT služeb od více než 700 dodavatelů ve více než 1340 kategoriích produktů. V duchu oběhového hospodářství poskytuje všechny služby od zajištění až po recyklaci z jednoho zdroje. Divize Supply zahrnuje transakční sortiment hardwaru a softwaru. Divize Solutions podporuje zákazníky při vývoji IT řešení na míru. Jádrem této oblasti služeb jsou nabídky cloudových služeb na bázi předplatného a také platformy pro kybernetickou bezpečnost, virtualizaci a umělou inteligenci. Další informace naleznete na adrese: https://also.com. Hlavním akcionářem je skupina Droege Group, Düsseldorf, Německo.

Skupina Droege Group

Skupina Droege (založená v roce 1988) je nezávislá investiční a poradenská společnost, plně rodinná. Společnost působí jako specialista na transformační programy šité na míru s cílem zvýšit hodnotu podniku. Skupina Droege Group spojuje rodinnou podnikatelskou strukturu a kapitálovou sílu do modelu rodinného kapitálu. Skupina investuje vlastní kapitál do "speciálních příležitostí" se zaměřením na středně velké společnosti a spin-offy a také strategicky do buy & build transakcí. Se svou hlavní zásadou "Implementace – všemi triky v knize" je skupina jedním z průkopníků implementačně orientovaného rozvoje podniků. Podnikatelské platformy skupiny Droege jsou v souladu s dlouhodobě orientovanými megatrendy. Nadšení pro kvalitu, inovace a rychlost určuje firemní rozvoj. Skupina Droege se tak úspěšně etablovala na národním i mezinárodním trhu a se svými podnikatelskými platformami je provozně aktivní ve 30 zemích. Více na: https://droege-group.com.