1. Zpět

1.7.2021

Dodatečné zabezpečení pro váš ALSO webshop účet

Ochrana zákazníků, jejich dat, peněz a zájmů, je naprosto zásadní prioritou společnosti ALSO. Díky tomu, že společnost ALSO propojuje celou Evropu, musí dbát nejvyšších standardů zabezpečení a poskytnout svým zákazníkům maximální míru bezpečí výměnou za minimální míru nepohodlí. Také z tohoto důvodu ALSO Czech Republic s.r.o. zavádí povinné multi-faktorové zabezpečení vstupu do ALSO webshopu. Díky multi-faktorové autentifikaci (MFA) ALSO nabízí zákazníkům webového obchodu další bezpečnostní opatření a ochranu před podvody a hackerskými útoky.

Phishing, Ransomware, DoS – kybernetické nebezpečí je každodenní záležitostí. Aktivní a předvídavý přístup k těmto hrozbám je stále důležitější. ALSO již po mnoho měsíců implementuje multi-faktorovou autentifikaci webového obchodu, nástroj vysokého zabezpečení s minimálně dvěma faktory nebo překážkami pro případné útočníky. Tento bezpečnostní nástroj se stává nutností pro stále více zákazníků. Řešení je skutečně velmi jednoduché: je založeno na jednorázovém časově omezeném heslu (TOTP). Uživatelé si musí pouze nainstalovat bezplatnou aplikaci, která dokáže generovat časově omezená hesla (např. MS Authenticator, Google Authenticator). Po počátečním nastavení pokaždé, když chce uživatel vstoupit do internetového obchodu, jednoduše zadá kód, který se obměňuje každých 30–90 sekund.

MFA pomáhá chránit firemní data přidáním další vrstvy zabezpečení. Informace jsou bezpečnější, protože by potenciální zloději museli ukrást heslo i telefon. Navíc jsou mobilní zařízení obvykle uzamčena, což vyžaduje odemknutí kódem PIN nebo otiskem prstu, což přináší další potíže, pakliže někdo chce zneužít přihlašovací údaje MFA. Je to o jeden rychlý krok navíc k získání vysokého standardu zabezpečení pro každého zákazníka.

Zabezpečení dat našich zákazníků je také jedním ze zájmů ALSO. Z tohoto důvodu ALSO zahájí kampaň zaměřenou na přepnutí všech svých zákazníků, kteří využívají jeho webový obchod, na nástroj MFA. Podrobný popis zpracování je k dispozici na přihlašovací stránce webového obchodu a na tomto odkazu. První část zákazníků obdrží toto nové zabezpečení svého ALSO webshop účtu od 12. července 2021.

Nastavení multi-faktorové autentifikace (MFA) zabere přibližně jednu minutu, běžné používání nezabere více jak 30 sekund na jedno přihlášení. Výhody tohoto zabezpečení dramaticky převyšují časové náklady spojené s tímto bezpečnostním krokem.

Kontakt ALSO Czech Republic:

Beate Flamm

Senior Vice President Communication

Telefon: +49 151 61266047

E-mail: beate.flamm@also.com

Společnost ALSO Holding AG (ALSN.SW) (Emmen/Švýcarsko) je jedním z předních poskytovatelů technologií pro odvětví informačních a komunikačních technologií, který v současné době působí ve 24 zemích Evropy a celkem v 90 zemích světa prostřednictvím partnerů PaaS. Ekosystém ALSO nabízí přibližně 110 000 prodejců hardwaru, softwaru a IT služeb od více než 700 dodavatelů ve více než 1340 kategoriích produktů. V duchu oběhového hospodářství poskytuje všechny služby od zajištění až po recyklaci z jednoho zdroje. Divize Supply zahrnuje transakční sortiment hardwaru a softwaru. Divize Solutions podporuje zákazníky při vývoji IT řešení na míru. Jádrem této oblasti služeb jsou nabídky cloudových služeb na bázi předplatného a také platformy pro kybernetickou bezpečnost, virtualizaci a umělou inteligenci. Další informace naleznete na adrese: https://also.com. Hlavním akcionářem je skupina Droege Group, Düsseldorf, Německo.

Skupina Droege Group

Skupina Droege (založená v roce 1988) je nezávislá investiční a poradenská společnost, plně rodinná. Společnost působí jako specialista na transformační programy šité na míru s cílem zvýšit hodnotu podniku. Skupina Droege Group spojuje rodinnou podnikatelskou strukturu a kapitálovou sílu do modelu rodinného kapitálu. Skupina investuje vlastní kapitál do "speciálních příležitostí" se zaměřením na středně velké společnosti a spin-offy a také strategicky do buy & build transakcí. Se svou hlavní zásadou "Implementace – všemi triky v knize" je skupina jedním z průkopníků implementačně orientovaného rozvoje podniků. Podnikatelské platformy skupiny Droege jsou v souladu s dlouhodobě orientovanými megatrendy. Nadšení pro kvalitu, inovace a rychlost určuje firemní rozvoj. Skupina Droege se tak úspěšně etablovala na národním i mezinárodním trhu a se svými podnikatelskými platformami je provozně aktivní ve 30 zemích. Více na: https://droege-group.com.