1. Zpět

26.2.2021

ALSO: Net profit 130 miliónů eur (+30 %)

  • Navrhovaná dividenda 3,75 Švýcarského franku na akcii (+15.4%)

  • Střednědobé cíle pro EBITDA a ROCE byly zvýšeny

V roce 2020 vzrostly tržby skupiny ALSO z 1,2 na 11,9 miliardy eur (+ 11,3 %). Růst tržeb byl 11,8% u tradičního transakčního obchodu, 8,9% u řešení a 38,2% ve spotřebním cloudovém podnikání. EBITDA činí 227,5 EUR ve srovnání se 196,7 miliony EUR v roce 2019, přičemž ukazatel ROCE se ve stejném období zvýšil z 15,5 na 21,0 %.

Peníze a peněžní ekvivalenty vzrostly o 38,3 % na 483,2 milionu EUR (předchozí rok: 349,5 milionu EUR). ALSO zlepšilo čistý finanční dluh bez vlivu IFRS 16 ze 177 na 143,2 milionu EUR. Hotovost je o tuto částku vyšší než finanční závazky (143,2).

V roce 2021 společnost ALSO očekává, že EBITDA vzroste něco mezi 240 až 255 milionů eur. S ohledem na možné akvizice se společnost ve střednědobém horizontu snaží dosáhnout EBITDA ve výši 280 až 350 milionů eur. ROCE by měl být nad 20 % s čistě organickým růstem a nad 15 % s ohledem na možné akvizice.

Gustavo Möller-Hergt, generální ředitel ALSO Holding AG (SIX: ALSN) shrnuje: „Za posledních deset let jsme vytvořili solidní, škálovatelný a těžko reprodukovatelný základ, který nám umožňuje další expanzi. Základem vzdálené komunikace, která bude formovat novou a další normální, pandemickou a postpandemickou fázi, je IT technologie. Společnosti s robustními ekosystémy budou mít zajímavé příležitosti k dalšímu rozšiřování svého podnikání. Předpokladem jsou integrované systémy řízení a velmi dobře vyškolení zaměstnanci; s jejich pomocí lze stávající společnost průběžně optimalizovat a akvizice včas integrovat. To otevírá další možnosti růstu pro společnost ALSO.”

Link na stažení tiskové zprávy v angličtině: https://www2.also.com/press/20210223en.pdf

Kontakt pro investory a dotazy médií:

Alexandre Müller, Dynamics Group

+41 43 268 32 32

investor-relations@also.com

ALSO Holding AG (ALSN.SW) (Emmen / Švýcarsko) je jedním z předních poskytovatelů technologií v odvětví IKT, v současné době působí ve 24 zemích v Evropě a v celkem 90 zemích po celém světě prostřednictvím partnerů PaaS. Ekosystém ALSO nabízí přibližně 110 000 prodejců hardwaru, softwaru a IT služeb od více než 700 prodejců ve více než 1340 kategoriích produktů. Společnost poskytuje komplexní služby od poskytnutí až po renovaci z jednoho zdroje. Divize zásobování zahrnuje transakční škálu hardwaru a softwaru. Divize řešení podporuje zákazníky při vývoji přizpůsobených IT řešení. Oblast služeb je zaměřena na cloudové nabídky založené na předplatném a platformy pro kybernetickou bezpečnost, virtualizaci a AI. Další informace naleznete na adrese: https://www.also.com/. Hlavním akcionářem je Droege Group, Düsseldorf, Německo.

O společnosti Droege Group

Droege Group (založena v roce 1988) je nezávislá poradenská a investiční společnost v plném rodinném vlastnictví. Společnost působí jako specialista na zakázkové transformační programy zaměřené na zvýšení firemní hodnoty. Skupina Droege spojuje svou firemní rodinnou strukturu a kapitálovou sílu do obchodního modelu. Provádí přímé investice vlastním kapitálem do spin-off společností a středně velkých společností ve „zvláštních situacích”. Hlavní zásadou „výkonávat – na základě umění“ je skupina průkopníkem v rozvoji firemně orientovaného na vykonávání. Skupina Droege se řídí cílenou investiční strategií založenou na současných megatrendech (znalosti, připojení, prevence, demografie, specializace, budoucí práce, nakupování 4.0). Nadšení pro kvalitu, inovace a rychlost určuje činnost společnosti. V posledních letech se skupina Droege úspěšně etablovala na domácích i zahraničních trzích a působí ve 30 zemích.

Další informace naleznete na: https://www.droege-group.com

Vyloučení odpovědnosti

Tato tisková zpráva obsahuje výhledová prohlášení, která jsou založena na současných předpokladech a předpovědích managementu společnosti ALSO. Známá i neznámá rizika, nejistoty a další faktory by mohly vést k rozdílům mezi publikovaným výhledových prohlášením a aktuálním vývojem, zejména s ohledem na výsledky, finanční situaci a výkon ALSO Group. Skupina nepřijímá žádnou odpovědnost za aktualizaci těchto výhledových prohlášení nebo za jejich přizpůsobení budoucím událostem nebo vývoji.