ALSO Czech Republic

  1. Zpět

Naše Cesta

ALSO Holding AG je jedním z předních poskytovatelů technologií pro ICT průmysl. Aktuálně působí ve 30 zemích Evropy a prostřednictvím partnerů v oblasti PaaS je celkově přítomna ve 144 zemích světa.

Prostřednictvím našeho Webshopu a cloudu nabízíme přibližně 120 000 potenciálním prodejcům přístup k produktům a službám od více než 700 dodavatelů ve více než 1 450 produktových kategoriích.

Cloudové nabídky sahají od poskytování IT na bázi As-a-Service až po digitální platformy, jako je IoT, AI, virtualizace a kybernetická bezpečnost. Experti ALSO podporují obchodní partnery při vývoji hybridních IT řešení. V duchu oběhového hospodářství poskytuje společnost všechny služby od zaopatření až po renovaci.

Cíle a strategie

Spojujeme dodavatele a resellery v IT průmyslu a umožňujeme našim zákazníkům vytvářet ucelená IT řešení. Nabízíme inovativní aplikace od IoT po AI, od kybernetické bezpečnosti po gaming. Udržitelné procesy a kompetentní služby. To vše z jednoho zdroje.

Strategie ALSO se řídí dvěma zásadami: MORE, naše firemní strategie, jejímž cílem je růst našeho podnikání a LESS, naše strategie udržitelnosti, jejímž cílem je minimalizovat naši ekologickou stopu. Tyto dvě strategie jsou úzce propojeny a řídí náš přístup k udržitelnému růstu a odpovědnému řízení společnosti.

Čtěte více

Historie a současnost

Společnost DAQUAS byla založena 1. března 1991 v Přerově a v tomtéž roce zahájila prodej FoxPro, nástroje pro vývoj a správu databází. O rok později byla uvedena první česká verze FoxPro. V roce 1998 se začal prodávat MSDN program určený pro IT pracovníky a vývojáře, kteří měli zájem o testování, nasazování a správu produktů Microsoft.

Od té doby se DAQUAS stal světovým specialistou na licenční politiku společnosti Microsoft a postupně rozšiřoval svou nabídku o další licenční modely. Na konci roku 2019 vznikla společnost ALSO Czech Republic, která se zaměřuje na prodej hardwaru. V březnu 2021 společnost DAQUAS oslavila 30. výročí svého založení, a v tomto roce také došlo k akvizici DAQUASu ze strany ALSO Holding AG. Od té doby společnost DAQUAS poskytuje cloudové služby prostřednictvím portálu ALSO Cloud Marketplace.

V červenci 2023 se společnosti DAQUAS a ALSO Czech Republic konečně spojily. Tato transformace otevírá zákazníkům cestu k synergiím, které jim umožní čerpat výhody z ALSO portfolia softwaru a hardwaru, a vytváří tak širokou škálu příležitostí pro budoucí rozvoj a poskytování ještě kvalitnějších služeb.