MULTIFAKTOROVÉ OVEROVANIE

  1. Späť

Viete, ako zabezpečiť svoje prihlasovacie údaje?

Vďaka 2-krokovému prihláseniu zabezpečujeme vašu bezpečnosť pri prihlasovaní do nášho Webshopu. Prečo to robíme? Jednoducho povedané, vaša bezpečnosť je pre nás veľmi dôležitá.

Vedeli ste, že na celom svete dochádza denne k mnohým kybernetickým útokom? V niektorých prípadoch stačí jediné kliknutie, aby toho hackeri využili a spôsobili veľké škody. Vaše konto preto chránime implementáciou multifaktorového overovania.

Naše MFA sa dá pomerne jednoducho nastaviť a ponúka účinnú ochranu na zabezpečenie vášho účtu, aby sa zabránilo napr. tomu, že podvodník použije vaše prihlasovacie údaje na objednanie produktov na vaše náklady.

Noví zákazníci

Aktivácia funkcie MFA, ako nového používateľa

Pozrite sa, ako

Existujúci zákazníci

Resetovanie funkcie MFA, ako existujúci používateľ zákazníka

Pozrite sa, ako

Administrátori

Spravujte svoje MFA, ako administrátor zákazníka

Pozrite sa, ako

RÝCHLA NÁPOVEDA - POZRITE SA NA NAŠE FAQ

NOVÍ ZÁKAZNÍCI

Vytvorenie bezpečného pracovného prostredia v niekoľkých jednoduchých krokoch

Vyberte si autentifikačnú aplikáciu

Stiahnite si a nainštalujte do svojho smartphonu jednu z nasledujúcich aplikácií z Apple Store alebo Google Play.

Otvorte záložky a pozrite si pokyny.

Ak nemáte k dispozícii smartphone, vyberte tretiu možnosť.

EXISTUJÚCI POUŽÍVATELIA

Resetovanie MFA, ako existujúci používateľ zákazníka

Resetujte svoje MFA

Máte problémy s kódom MFA?

Požiadajte administrátora vášho zákazníckeho účtu o resetovanie vášho MFA.

Ak si nie ste istí, kto je administrátorom vášho zákazníckeho účtu, opýtajte sa vašich kolegov. Kto má priradenú rolu administrátora, zistí na svojom účte vo Webshope, ako je znázornené na obrázku.

Po resetovaní MFA prejdite na vyššie uvedený krok 2. (druhá záložka).


Ak to nefunguje, alebo ak ste jediným administrátorom zákazníka, kontaktujte nás vyplnením žiadosti.

Po resete nastavte MFA.

Krok 1: Prihlásenie do ALSO Webshopu

Prihláste sa pomocou svojej e-mailovej adresy a hesla.

Krok 2: Naskenujte QR kód

Otvorte authenticator, ktorý používate, a naskenujte QR kód. Pokiaľ je váš "starý kód" stále k dispozícii, odstráňte najskôr tento kód, aby nedošlo k nedorozumeniu.

Krok 3: Zadajte kód MFA

Vygenerovaný kód zadajte do autentifikátora do poľa pod QR kódom a stlačte enter.

Krok 4: Prejdite do Webshopu

Stlačte tlačidlo: "Prejdite do Webshopu" a budete mať opäť prístup.

ADMINISTRÁTORI

Správa MFA vo vašej firme

Ako správca vašej firmy si to môžete ľahko overiť v administrácii používateľov vo svojom účte vo Webshope.

Vďaka tomu, že máte všetky užívateľské účty pod vlastnou kontrolou, nie ste už závislí od personálu ALSO a môžete ľahko vykonávať zmeny vo svojom vlastnom účte.

Ak vo vašej organizácii ešte nemáte administrátora, obráťte sa na svojho ALSO Account managera alebo vyplňte naši žiadosť.

Reset MFA

Stratil zamestnanec autentifikačný kód?

Administrátor môže resetovať MFA. Pozrite si, ako na to, vo videu.

Pridanie používateľov

Máte nového zamestnanca? Administrátor môže vytvoriť konto vo Webshope a nastaviť práva tohto používateľského konta.

Odstránenie používateľov

Opustil zamestnanec organizáciu Administrátor môže odstrániť alebo zablokovať používateľské konto.

Úprava rolí

Potrebuje zamestnanec iná práva vo Webshope? Administrátor môže tento údaj upraviť.

Je zamestnanec dočasne nedostupný? Administrátor môže (dočasne) blokovať a aktivovať používateľov

FAQ

Hľadajte a nájdite odpovede na otázky o viacfaktorovej autentifikácii

OtázkaRiešenie
Ako môžem získať jednorazový kód, ak ho nemám alebo ho nemôžem nájsť? Jednorazový kód sa zobrazuje vo zvolenej autentizačnej aplikácii, napríklad Microsoft Authenticator alebo Google Authenticator, alebo je prístupný prostredníctvom kompatibilného rozšírenia prehliadača. Tento kód sa automaticky obnovuje približne každých 30 sekúnd a vyžaduje sa pri každom pokuse o prihlásenie.
Čo mám robiť, ak sa môj jednorazový kód považuje za neplatný? Prípady neplatných jednorazových kódov sú často spôsobené nepresným nastavením času v počítači alebo smartfóne. Je nutné overiť a zodpovedajúcim spôsobom upraviť nastavenie času. Môžete si to overiť prostredníctvom spoľahlivých webových stránok na kontrolu času, napríklad https://time.is. Ak odchýlka presiahne 2 sekundy, môže dôjsť k chybám pri overovaní. Pokiaľ tomu tak je, upravte v nastavení systému možnosť "sieťový čas" (alebo podobnú možnosť).
Ako môžem resetovať MFA, ak už nemám prístup k svojej aplikácii MFA alebo jednorazovému kódu (napr. stratený mobilný telefón, odinštalovaná aplikácia MFA) alebo ak chcem použiť iný mobilný telefón a zároveň sa prihlásiť do Webshopu? Aktuálnu konfiguráciu MFA môžete nezávisle odobrať v rámci svojho používateľského konta a nastaviť ju znova. Tento proces sa vykonáva podobne, ako počiatočné nastavenie v časti Administrácia -> Správa užívateľa / zákazníckeho účtu -> Status MFA -> Reset.
Ako môžem resetovať MFA, ak už nemám prístup k aplikácii MFA a nie som prihlásený do Webshopu? V takýchto prípadoch je možné MFA resetovať len prostredníctvom administrátora zákazníckeho účtu alebo v ALSO. Opýtajte sa vo svojej firme, kto je administrátorom zákazníckeho účtu v ALSO Webshope. Používatelia ju nájdu v časti Administrácia -> Správa užívateľa / zákazníckeho účtu → Administrátori. Potrebujete pomoc od ALSO? Kontaktujte prosím náš e-business tím vyplnením formulára v dolnej časti tejto stránky alebo zaslaním e-mailu.
Čo sa stane, keď dám ALSO resetovať MFA? Potom, čo sa spojíte s ALSO, musíte podstúpiť overenie. Váš e-mail uložený v užívateľskom účte bude overený. Následne bude MFA resetované a vy dostanete e-mail s informáciami, že si môžete nastaviť nový kód MFA.
Dá sa MFA nakonfigurovať s viacerými mobilnými telefónmi alebo používať v spojení s rozšírením prehliadača? Technicky je možné zabezpečiť nastavovací QR kód a použiť ho na nastavenie MFA vo viacerých aplikáciách/zariadeniach na overovanie. Odporúča sa však nastaviť MFA iba na jednom zariadení a osobu.
Môže sa MFA používať s používateľským účtom zdieľaným medzi viacerými používateľmi? Nie. Pri povinnej implementácii MFA je nutné v ALSO Webshope vytvoriť užívateľský účet pre každého jednotlivého užívateľa v správe užívateľov. Ak chcete spojiť položky objednávok od rôznych užívateľov do jednej objednávky, môžete použiť funkciu verejného "poznámkového bloku" alebo lepšie začať konsolidovanú objednávku, kedy sa objednávky všetkých užívateľov zlúčia do jednej expedície.
Je MFA povinné pre všetky používateľské účty? Áno, MFA je v rámci ALSO povinné pre všetkých užívateľov. Vďaka MFA vám môžeme ponúknuť najbezpečnejšie nakupovanie.
Kde môžem nájsť nastavenia MFA vo svojom konte? Prístup k nastaveniam MFA získate v časti Administrácia -> Správa užívateľa / zákazníckeho účtu -> Kmeňové dáta užívateľov.
Kto je zodpovedný za správu a údržbu používateľov v mojej firme? Používateľ s právami administrátora je zodpovedný za správu svojich používateľov. Správcu zákazníkov nájdete tu: Administrácia -> Správa užívateľa / zákazníckeho účtu → Administrátori. Ak sa nemôžete prihlásiť, požiadajte kolegu, aby našiel administrátora.
Môžem aktivovať MFA hromadne pre všetkých používateľov? Nie, každý používateľ musí aktivovať MFA individuálne.
Môžem pripojiť dva reseller účty k jednému e-mailu? Nie, e-mailová adresa je jedinečná a môže byť priradená len k jednému zákazníckemu kontu.
Je na používanie služby CSO 3.0 Online Complaints potrebné špeciálne prihlasovacie meno a heslo? Nie, prístup do CSO 3.0 je možný prostredníctvom rovnakého používateľského konta a hesla, ako do Webshopu.
Koho mám kontaktovať, ak je moje používateľské konto zablokované? Kontaktujte prosím náš e-business tím vyplnením formulára v dolnej časti tejto stránky alebo zaslaním e-mailu.
Je možné získať alebo resetovať heslo používateľského účtu? ALSO nikdy heslá nezasiela. ALSO však môže účet resetovať, čo resellerovi umožní obnoviť heslo. Ak heslo zabudnete, môžete ho obnoviť kliknutím na položku "Zabudnuté heslo" na prihlasovacej stránke.
Ako môžem spravovať viacero hesiel? Odporúčame použiť správcu hesiel, napríklad https://www.dashlane.com, https://www.lastpass.com, alebo https://1password.com

ZÍSKAJTE POMOC

Nenašli ste riešenie svojho problému na tejto stránke?

Radi vám pomôžeme. Vyplňte a odošlite formulár. Čo najskôr sa s vami spojíme.

NÁŠ KONTAKT

ALSO Slovakia s.r.o.

+421 905 832 936

privacy.sk@also.com