14.10.2022

Nové funkcie webového obchodu: ALSO umožňuje vyhľadávanie udržateľných produktov

Soest, 14. října 2022 - Technology Provider pridal do svojho online obchodu dve nové možnosti filtrovania, ktoré zákazníkom umožňujú vyberať zariadenia v konkrétnych kategóriách produktov nielen podľa výrobcu a výkonu, ale aj podľa aspektov udržateľnosti: Energy Star, triedy energetickej účinnosti a EPEAT (pre notebooky).

Energy Star je medzinárodne uznávaná americká environmentálna značka pre energeticky účinné výrobky. Dôležitým kritériom pre výrobky s touto značnkou je, že zapnuté zariadenie po určitom čase automaticky prejde do pohotovostného režimu, čo vedie k výrazne nižšej spotrebe energie. Triedy energetickej účinnosti vychádzajú z predpisov EÚ. Mnohí koncoví zákazníci už toto označenie poznajú z oblasti domácich spotrebičov. Nástroj na environmentálne hodnotenie elektronických výrobkov (EPEAT) je systém hodnotenia výrobkov, ktoré spĺňajú normy skupiny IEEE 1680 pre "zelenú elektroniku".

Sergiu Lujanschi, CCO ALSO Slovenská republika: "Aktívne podporujeme našich zákazníkov v ponuke a používaní čo najudržateľnejších výrobkov. S týmto cieľom sa snažíme viesť dialóg s výrobcami, aby ich výroba, balenie a preprava boli šetrnejšie k životnému prostrediu. Podieľame sa aj na renovácii a opätovnom predaji použitých zariadení, čím prispievame k rozvoju obehového hospodárstva v sektore IT. Zavedenie kritérií vyhľadávania je v tomto smere malým, ale dôležitým stavebným kameňom a pri súčasnom vývoji cien energií je táto príležitosť dvojnásobne cenná."

Registrovaní zákazníci môžu funkcie okamžite využívať v internetovom obchode ALSO.

Kontakt ALSO Slovakia:

Beate Flamm

Senior Vice President Communication

Telefon: +49 151 61266047

E-mail: beate.flamm@also.com

Spoločnosť ALSO Holding AG (ALSN.SW) (Emmen/Švajčiarsko) je jedným z popredných poskytovateľov technológií pre odvetvie informačných a komunikačných technológií, ktorý v súčasnej dobe pôsobí v 29 krajinách Európy a celkom v 144 krajinách sveta prostredníctvom partnerov PaaS. Ekosystém ALSO ponúka približne 120 000 predajcov hardvéru, softvéru a IT služieb od viac ako 700 dodávateľov vo viac ako 1450 kategóriách produktov. V duchu obehového hospodárstva poskytuje všetky služby od zaistenia až po recykláciu z jedného zdroja. Divízia Supply zahrňuje transakčný sortiment hardvéru a softvéru. Divízia Solutions podporuje zákazníkov pri vývoji IT riešení na mieru. Jadrom tejto oblasti služieb sú ponuky cloudových služieb na báze predplatného a tiež platformy pre kybernetickú bezpečnosť, virtualizáciu a umelú inteligenciu. Ďalšie informácie nájdete na adrese: https://also.com. Hlavným akcionárom je skupina Droege Group, Düsseldorf, Nemecko.

Skupina Droege Group

Skupina Droege (založená v roku 1988) je nezávislá investičná a poradenská spoločnosť, plne rodinná. Spoločnosť pôsobí ako špecialista na transformačné programy šité na mieru s cieľom zvýšiť hodnotu podniku. Skupina Droege Group spája rodinnú podnikateľskú štruktúru a kapitálovú silu do modelu rodinného kapitálu. Skupina investuje vlastný kapitál do "špeciálnych príležitostí" so zameraním na stredne veľké spoločnosti a spin-off a tiež strategicky do buy & build transakcií. So svojou hlavnou zásadou "Implementácia – všetky triky v knihe" je skupina jedným z priekopníkov implementačne orientovaného rozvoja podnikov. Podnikateľské platformy skupiny Droege sú v súlade s dlhodobo orientovanými megatrendmi. Nadšenie pre kvalitu, inovácie a rýchlosť určuje firemný rozvoj. Skupina Droege sa tak úspešne etablovala na národnom aj medzinárodnom trhu a so svojimi podnikateľskými platformami je aktívna v 30 krajinách. Viac na: https://droege-group.com.