6.1.2022

Log4J: Vysoké štandardy kybernetickej bezpečnosti spoločnosti ALSO sa vyplácajú

Z hľadiska kybernetickej bezpečnosti sa rok 2021 skončil tak, ako sa začal: Pri narušení bezpečnosti IT obrovských rozmerov s názvom "Log4Shell" v knižnici Log4j Java. Táto zraniteľnosť je obzvlášť nebezpečná pretože program, v ktorom je zabudovaná, vykonáva pomerne nenápadnú úlohu, ale je integrovaný do nespočetného množstva ďalších aplikácií, ktoré bežia lokálne vo firmách, ako aj v cloudových dátových centrách. Log4j sa tak stáva hlavným kľúčom k miliónom v súčasnosti nechránených IT systémov na celom svete.

Spoločnosť ALSO už niekoľko rokov uplatňuje najvyššie štandardy kybernetickej bezpečnosti na svoje vlastné systémy. Poskytovateľ technológií s potešením oznamuje, že jeho IT systémy vrátane portálov, ktoré používajú zákazníci a partneri spoločnosti ALSO, ich operácie a bezpečnosť ich údajov nie sú zraniteľnosťou Log4j ovplyvnené. Spoločnosť ALSO priebežne monitoruje všetky svoje systémy a nezaznamenala žiadne pokusy o zneužitie tejto zraniteľnosti. Okrem toho spoločnosť veľmi skoro požiadala bezpečnostného experta CYE, aby skontroloval externe vystavené systémy spoločnosti ALSO. Táto úloha bola splnená a nebol zistený žiadny vplyv.

Kontakt ALSO Slovakia:

Beate Flamm

Senior Vice President Communication

Telefon: +49 151 61266047

E-mail: beate.flamm@also.com

Spoločnosť ALSO Holding AG (ALSN.SW) (Emmen/Švajčiarsko) je jedným z popredných poskytovateľov technológií pre odvetvie informačných a komunikačných technológií, ktorý v súčasnej dobe pôsobí v 28 krajinách Európy a celkom v 94 krajinách sveta prostredníctvom partnerov PaaS. Ekosystém ALSO ponúka približne 110 000 predajcov hardvéru, softvéru a IT služieb od viac ako 700 dodávateľov vo viac ako 1340 kategóriách produktov. V duchu obehového hospodárstva poskytuje všetky služby od zaistenia až po recykláciu z jedného zdroja. Divízia Supply zahrňuje transakčný sortiment hardvéru a softvéru. Divízia Solutions podporuje zákazníkov pri vývoji IT riešení na mieru. Jadrom tejto oblasti služieb sú ponuky cloudových služieb na báze predplatného a tiež platformy pre kybernetickú bezpečnosť, virtualizáciu a umelú inteligenciu. Ďalšie informácie nájdete na adrese: https://also.com. Hlavným akcionárom je skupina Droege Group, Düsseldorf, Nemecko.

Skupina Droege Group

Skupina Droege (založená v roku 1988) je nezávislá investičná a poradenská spoločnosť, plne rodinná. Spoločnosť pôsobí ako špecialista na transformačné programy šité na mieru s cieľom zvýšiť hodnotu podniku. Skupina Droege Group spája rodinnú podnikateľskú štruktúru a kapitálovú silu do modelu rodinného kapitálu. Skupina investuje vlastný kapitál do "špeciálnych príležitostí" so zameraním na stredne veľké spoločnosti a spin-off a tiež strategicky do buy & build transakcií. So svojou hlavnou zásadou "Implementácia – všetky triky v knihe" je skupina jedným z priekopníkov implementačne orientovaného rozvoja podnikov. Podnikateľské platformy skupiny Droege sú v súlade s dlhodobo orientovanými megatrendmi. Nadšenie pre kvalitu, inovácie a rýchlosť určuje firemný rozvoj. Skupina Droege sa tak úspešne etablovala na národnom aj medzinárodnom trhu a so svojimi podnikateľskými platformami je aktívna v 30 krajinách. Viac na: https://droege-group.com.