1. Späť

29.7.2021

Priebežná správa za prvý polrok 2021 | Čistý zisk koncernu ALSO: 65 miliónov eur (+45,1%)

EBITDA 114,6 miliónov eur (+24,1 %)

ROCE 19,4 %

Čisté tržby vzrástli o 9,7% na 5,9 miliardy eur. Supply sa zlepšil o 9,9%, Solutions o 6,9%. Obzvlášť dobre sa vyvíjala oblasť cloudových služieb, kde došlo k nárastu o 38,2% a k nárastu počtu unikátnych užívateľov o 33,0%.

Celkovo má odvetvie IKT za sebou skvelý prvý polrok, ALSO sa opäť podarilo dosiahnuť výsledok výrazne nad úrovňou trhu. Základom sú MORE, 3S a využitie ekosystému pre škálovanie digitálnych platforiem. Celopodnikové harmonizácia ERP, business intelligence a CRM umožňujú perspektívny, flexibilný a agilný management. Doterajšie výsledky 22 prevzatých a integrovaných spoločností z 18 európskych krajín od roku 2011 sú známkou integračné sily spoločnosti - základom úspešného lokálneho a regionálneho rastu aj zvýšeniu technologickej kompetencie. Ďalším stavebným kameňom presvedčivej výkonnosti je neustále prispôsobovanie a ďalší rozvoj spoločnosti. Okrem zvyšovania produktivity (okrem iného na základe využitia umelej inteligencie) sa spoločnosť sústredí na nábor odborníkov, školenie nových a kvalifikáciu súčasných zamestnancov, aby sa mohli rozvíjať nové obchodné modely.

"Úspech spoločnosti ALSO je výsledkom našej stratégie a jej realizácia v posledných desiatich rokoch. Tým sme tiež položili základy pre udržateľný a ziskový rast v budúcnosti, "hovorí Gustavo Möller-Hergt, generálny riaditeľ spoločnosti ALSO Holding AG (SIX: ALSN).

Spoločnosť ALSO potvrdzuje svoje ciele pre rok 2021 s EBITDA medzi 240 a 255 miliónmi eur a ROKU vo výške 15 až 20%.

Spoločnosť ALSO Holding AG (ALSN.SW) (Emmen/Švajčiarsko) je jedným z popredných poskytovateľov technológií pre odvetvie informačných a komunikačných technológií, ktorý v súčasnej dobe pôsobí v 24 krajinách Európy a celkom v 90 krajinách sveta prostredníctvom partnerov PaaS. Ekosystém ALSO ponúka približne 110 000 predajcov hardvéru, softvéru a IT služieb od viac ako 700 dodávateľov vo viac ako 1340 kategóriách produktov. V duchu obehového hospodárstva poskytuje všetky služby od zaistenia až po recykláciu z jedného zdroja. Divízia Supply zahrňuje transakčný sortiment hardvéru a softvéru. Divízia Solutions podporuje zákazníkov pri vývoji IT riešení na mieru. Jadrom tejto oblasti služieb sú ponuky cloudových služieb na báze predplatného a tiež platformy pre kybernetickú bezpečnosť, virtualizáciu a umelú inteligenciu. Ďalšie informácie nájdete na adrese: https://also.com. Hlavným akcionárom je skupina Droege Group, Düsseldorf, Nemecko.

Skupina Droege Group

Skupina Droege (založená v roku 1988) je nezávislá investičná a poradenská spoločnosť, plne rodinná. Spoločnosť pôsobí ako špecialista na transformačné programy šité na mieru s cieľom zvýšiť hodnotu podniku. Skupina Droege Group spája rodinnú podnikateľskú štruktúru a kapitálovú silu do modelu rodinného kapitálu. Skupina investuje vlastný kapitál do "špeciálnych príležitostí" so zameraním na stredne veľké spoločnosti a spin-off a tiež strategicky do buy & build transakcií. So svojou hlavnou zásadou "Implementácia – všetky triky v knihe" je skupina jedným z priekopníkov implementačne orientovaného rozvoja podnikov. Podnikateľské platformy skupiny Droege sú v súlade s dlhodobo orientovanými megatrendmi. Nadšenie pre kvalitu, inovácie a rýchlosť určuje firemný rozvoj. Skupina Droege sa tak úspešne etablovala na národnom aj medzinárodnom trhu a so svojimi podnikateľskými platformami je aktívna v 30 krajinách. Viac na: https://droege-group.com.

Kontakt

Váš kontakt pre všetky mediálne požiadavky:

Alexandre Müller
+41 43 2683232
investor-relations@also.com