1. Späť

2.7.2021

Dodatočné zabezpečenie pre váš ALSO webshop účet

Ochrana zákazníkov, ich dát, peňazí a záujmov, je zásadnou prioritou spoločnosti ALSO. Vďaka tomu, že spoločnosť ALSO spája celú Európu, musí dbať na najvyššie štandardy zabezpečenia a poskytnúť svojim zákazníkom maximálnu mieru bezpečia výmenou za minimálnu mieru nepohodlia. Tiež z tohto dôvodu ALSO Slovakia s.r.o. zavádza povinné multi-faktorové zabezpečenie vstupu do ALSO webshopu. Vďaka multi-faktorovej autentifikácií (MFA) ALSO ponúka zákazníkom webového obchodu ďalšie bezpečnostné opatrenie a ochranu pred podvodmi a hackerskými útokmi.

Phishing, Ransomware, DoS – kybernetické nebezpečenstvo je každodennou záležitosťou. Aktívny a predvídavý prístup k týmto hrozbám je stále dôležitejší. ALSO už veľa mesiacov implementuje multi-faktorovú autentifikáciu webového obchodu, nástroj vysokého zabezpečenia s minimálne dvoma faktormi alebo prekážkami pre prípadných útočníkov. Tento bezpečnostný nástroj sa stáva nutnosťou pre stále viac zákazníkov. Riešenie je skutočne veľmi jednoduché: je založené na jednorázovom časovo obmedzenom hesle (TOTP). Užívatelia si musia len nainštalovať bezplatnú aplikáciu, ktorá dokáže generovať časovo obmedzené heslá (napr. MS Authenticator, Google Authenticator). Po začiatočnom nastavení zakaždým, keď chce užívateľ vstúpiť do internetového obchodu, jednoducho zadá kód, ktorý sa obmieňa každých 30–90 sekúnd.

MFA pomáha chrániť firemné dáta pridaním ďalšej vrstvy zabezpečenia. Informácie sú bezpečnejšie, pretože by potenciálni zlodeji museli ukradnúť heslo aj telefón. Navyše sú mobilné zariadenia obvykle uzamknuté, čo vyžaduje odomknutie kódom PIN alebo odtlačkom prsta, čo prináša ďalšie problémy, pokiaľ chce niekto zneužiť prihlasovacie údaje MFA. Je to o jeden rychlý krok naviac k získaniu vysokého štandardu zabezpečenia pre každého zákazníka.

Zabezpečenie dát našich zákazníkov je tiež jedným zo záujmov ALSO. Z tohto dôvodu ALSO zaháji kampaň zameranú na prepnutie všetkých svojich zákazníkov, ktorí využívajú jeho webový obchod, na nástroj MFA. Podrobný popis spracovania je k dispozícií na prihlasovacej stránke webového obchodu a na tomto odkaze. Prvá časť zákazníkov obdrží toto nové zabezpečenie svojho ALSO webshop účtu od 12. júla 2021.

Nastavenie multi-faktorovej autentifikácie (MFA) zaberie približne jednu minútu, bežné používanie nezaberie viac ako 30 sekúnd na jedno prihlásenie. Výhody tohto zabezpečenia dramaticky prevyšujú časové náklady spojené s týmto bezpečnostným krokom.

Kontakt ALSO Slovakia:

Beate Flamm

Senior Vice President Communication

Telefon: +49 151 61266047

E-mail: beate.flamm@also.com

Spoločnosť ALSO Holding AG (ALSN.SW) (Emmen/Švajčiarsko) je jedným z popredných poskytovateľov technológií pre odvetvie informačných a komunikačných technológií, ktorý v súčasnej dobe pôsobí v 24 krajinách Európy a celkom v 90 krajinách sveta prostredníctvom partnerov PaaS. Ekosystém ALSO ponúka približne 110 000 predajcov hardvéru, softvéru a IT služieb od viac ako 700 dodávateľov vo viac ako 1340 kategóriách produktov. V duchu obehového hospodárstva poskytuje všetky služby od zaistenia až po recykláciu z jedného zdroja. Divízia Supply zahrňuje transakčný sortiment hardvéru a softvéru. Divízia Solutions podporuje zákazníkov pri vývoji IT riešení na mieru. Jadrom tejto oblasti služieb sú ponuky cloudových služieb na báze predplatného a tiež platformy pre kybernetickú bezpečnosť, virtualizáciu a umelú inteligenciu. Ďalšie informácie nájdete na adrese: https://also.com. Hlavným akcionárom je skupina Droege Group, Düsseldorf, Nemecko.

Skupina Droege Group

Skupina Droege (založená v roku 1988) je nezávislá investičná a poradenská spoločnosť, plne rodinná. Spoločnosť pôsobí ako špecialista na transformačné programy šité na mieru s cieľom zvýšiť hodnotu podniku. Skupina Droege Group spája rodinnú podnikateľskú štruktúru a kapitálovú silu do modelu rodinného kapitálu. Skupina investuje vlastný kapitál do "špeciálnych príležitostí" so zameraním na stredne veľké spoločnosti a spin-off a tiež strategicky do buy & build transakcií. So svojou hlavnou zásadou "Implementácia – všetky triky v knihe" je skupina jedným z priekopníkov implementačne orientovaného rozvoja podnikov. Podnikateľské platformy skupiny Droege sú v súlade s dlhodobo orientovanými megatrendmi. Nadšenie pre kvalitu, inovácie a rýchlosť určuje firemný rozvoj. Skupina Droege sa tak úspešne etablovala na národnom aj medzinárodnom trhu a so svojimi podnikateľskými platformami je aktívna v 30 krajinách. Viac na: https://droege-group.com.