1. Zpět

Transformujte své služby pomocí udržitelného IT

Poté, co bylo v polovině roku 2000 představeno zelené IT, dlouho se zdálo, že udržitelnost se odehrává jinde: v energetickém sektoru, ve stavebnictví, v zemědělství, dokonce i v automobilovém průmyslu. Nyní se to vrátilo s odvetou. IT může podporovat země a společnosti v jejich úsilí o vytvoření udržitelné ekonomiky a zastavení změny klimatu. Hybridní práce pomáhá výrazně snížit uhlíkovou stopu společností. IoT může učinit provoz, budovy a výrobu mnohem energeticky efektivnějšími. Umělá inteligence může pomoci optimalizovat logistiku nebo rozpoznat nové klimatické vzorce.

Doposud efektivnější hardware a inovace v izolačních a chladicích systémech dokázaly kompenzovat rostoucí poptávku po elektřině vyplývající z prudkého nárůstu generovaných dat. Studie komise EU z roku 2020 se však obává, že poptávka je tak silná, že růst již nemůže být kompenzován zvýšením účinnosti hardwaru, softwaru nebo infrastruktury.

Je přechod na veřejný cloud z hlediska energetické účinnosti dobrá věc, nebo je stále riskantní s ohledem na bezpečnost a ochranu dat? Jaké nápady a řešení mají prodejci k řešení těchto obav? Jak mohou distributoři podporovat oběhové hospodářství v IT? Jaká řešení můžeme nabídnout našim distribučním partnerům při pomoci jejich zákazníkům zavést udržitelnější IT?

Fiona O'Brien, EMEA Chief Channel Officer a ředitel EMEA Operations, Lenovo, Joacim Damgard, COO CEE, Microsoft, Pierre-Yves Dutang, ředitel distribuce pro Evropu v APC by Schneider Electric a Gustavo Möller-Hergt, CEO ALSO Holding AG, budou diskutovat tyto a další otázky na panelu „Udržitelné IT“.

Transform your services with sustainable IT