1. Späť

Transformujte svoje služby pomocou udržateľného IT

Potom, čo bolo v polovici roku 2000 predstavené zelené IT, dlho sa zdalo, že udržateľnosť sa odohráva inde: v energetickom sektore, v stavebníctve, v poľnohospodárstve, dokonca aj v automobilovom priemysle. Teraz sa to vrátilo s odvetou. IT môže podporovať krajiny a spoločnosti v ich úsilí o vytvorenie udržateľnej ekonomiky a zastavenie zmeny klímy. Hybridná práca pomáha výrazne znížiť uhlíkovú stopu spoločností. IoT môže urobiť prevádzku, budovy a výrobu oveľa energeticky efektívnejšími. Umelá inteligencia môže pomôcť optimalizovať logistiku alebo rozpoznať nové klimatické vzorce.

Doteraz efektívnejší hardvér a inovácie v izolačných a chladiacich systémoch dokázali kompenzovať rastúci dopyt po elektrine vyplývajúci z prudkého nárastu generovaných dát. Štúdia komisie EÚ z roku 2020 sa však obáva, že dopyt je taký silný, že rast už nemôže byť kompenzovaný zvýšením účinnosti hardvéru, softvéru alebo infraštruktúry.

Je prechod na verejný cloud z hľadiska energetickej účinnosti dobrá vec, alebo je stále riskantný s ohľadom na bezpečnosť a ochranu dát? Aké nápady a riešenia majú predajcovia na riešenie týchto obáv? Ako môžu distribútori podporovať obehové hospodárstvo v IT? Aké riešenia môžeme ponúknuť našim distribučným partnerom pri pomoci ich zákazníkom zaviesť udržateľnejšie IT?

Fiona O'Brien, EMEA Chief Channel Officer a riaditeľ EMEA Operations, Lenovo, Joacim Damgard, COO CEE, Microsoft, Pierre-Yves Dutang, riaditeľ distribúcie pre Európu v APC by Schneider Electric a Gustavo Möller-Hergt, CEO ALSO Holding AG, budú diskutovať tieto a ďalšie otázky na paneli „Udržateľné IT“.

Transform your services with sustainable IT