1. cofnij

Przekształć swoje usługi dzięki zrównoważonemu IT

Po wprowadzeniu Green IT w połowie 2000 roku wydawało się, że koncepcja zrównoważonego rozwoju wykorzystywana jest głównie w sektorze energetycznym, budowlanym, rolniczym czy motoryzacyjnym. Teraz zielone IT wraca z nową mocą. Branża IT może wspomóc kraje i firmy zmierzające do osiągnięcia zrównoważonego rozwoju i powstrzymania zmian klimatu. Praca hybrydowa przyczynia się do znacznego zmniejszenia emisji dwutlenku węgla przez przedsiębiorstwa. Rozwiązania IoT potrafią zdecydowanie zwiększyć energooszczędność ruchu, budynków i produkcji przemysłowej. Sztuczna inteligencja ułatwia optymalizację logistyki i identyfikację nowych wzorców klimatycznych.

Do tej pory wydajniejszy sprzęt i innowacyjne rozwiązania w zakresie izolacji i chłodzenia umożliwiły ograniczenie rosnącego zapotrzebowania na elektryczność wynikającego z dynamicznego wzrostu ilości generowanych danych. Jednak z wyników badań przeprowadzonych przez Komisję Europejską w 2020 roku wynika, że zapotrzebowanie staje się tak duże, że nie można go już zaspokoić za pomocą wydajnego sprzętu, oprogramowania czy infrastruktury.

Czy przejście na chmurę publiczną stanowi dobre rozwiązanie w kontekście energooszczędności, czy też dość ryzykowne, jeśli uwzględnimy bezpieczeństwo i ochronę danych? Jakie koncepcje i rozwiązania dostawców mogą sprostać temu wyzwaniu? Jak dystrybutorzy mogą promować gospodarkę o obiegu zamkniętym w branży IT? Co możemy zaoferować naszym partnerom handlowym, aby ułatwili swoim klientom wdrożenie bardziej ekologicznych rozwiązań IT?

Fiona O’Brien, dyrektor ds. kanałów dystrybucyjnych w regionie EMEA i kierownik operacyjny w regionie EMEA z firmy Lenovo, Joacim Damgard, dyrektor ds. operacyjnych w regionie CEE z firmy Microsoft, Pierre-Yves Dutang, dyrektor ds. dystrybucji w Europie z firmy APC by Schneider Electric oraz Gustavo Möller-Hergt, dyrektor generalny z firmy ALSO Holding AG, omówią te i inne zagadnienia w ramach panelu „Zrównoważony rozwój IT”.

Transform your services with sustainable IT