1. tagasi

Muutke oma teenuseid jätkusuutliku IT abil

Pärast seda, kui 2000ndate keskel võeti kasutusele mõiste „roheline IT“, tundus kaua aega, et jätkusuutlikkus on asi, mida leidub igal pool mujal: energiasektoris, ehituses, põllumajanduses ja isegi autotööstuses. Nüüd on see suure hooga meie juurde tagasi tulnud. IT-valdkond toetab riike ja ettevõtteid jätkusuutliku majanduse loomisel ja kliimamuutuste peatamisel. Hübriidtööl on oluline osa ettevõtete süsinikujalajälje vähendamises. IoT muudab liikluse, hooned ja tootmise palju energiasäästlikumaks. Tehisintellekt aitab optimeerida logistikat ja tuvastada uusi kliimamustreid.

Seni on tõhusam riistvara ning isoleerimis- ja jahutussüsteemide uuendused aidanud katta suurenenud elektrinõudlust, mis on põhjustatud genereeritavate andmehulkade järsust kasvust. Kuid Euroopa Komisjoni 2020. aasta uuringus kardetakse, et nõudlus muutub nii suureks, et riistvara, tarkvara ja taristu efektiivsuse kasv ei suuda seda suurenenud nõudlust enam katta.

Kas üleminek avalikele pilvkeskkondadele on energiatõhusust arvestades hea asi või hoopis riskantne, kui mõtleme turbele ja andmekaitsele? Millised on tootjate ideed ja lahendused nendele probleemidele? Kuidas saavad edasimüüjad edendada IT-valdkonnas ringmajandust? Milliseid lahendusi saame pakkuda oma kanalipartneritele, et aidata nende klientidel üle minna jätkusuutlikumale IT-le?

Fiona O’Brien, EMEA Chief Channel Officer ja Head of EMEA Operations, Lenovo, Joacim Damgard, COO CEE, Microsoft, Pierre-Yves Dutang, Distribution Director Europe, APC by Schneider Electric ja Gustavo Möller-Hergt, CEO ALSO Holding AG, arutavad neid ja muid küsimusi paneeldiskussioonil „Sustainable IT“.

Transform your services with sustainable IT