Camp Copilot

Sätt fart på er Copilot-försäljning – och vinn ett oförglömligt vinteräventyr med ALSO!

Sälj Copilot-licenser med ALSO Cloud Marketplace

För att motivera och belöna våra partner har vi satt ihop en tävling med ett oförglömligt pris! Copilot Camp på Högfjällsgården i Vemdalen

Vi bjuder in till ett inspirerande vinteräventyr på Högfjällsgården i Vemdalen, fyllt med både lärande och upplevelser. Under vistelsen bor du bekvämt i en naturnära miljö och får njuta av god mat, intressanta och lärorika föreläsningar samt tid för nätverkande. Självklart finns det också möjlighet att uppleva vinterns bästa aktiviteter – från skidåkning till andra friluftsupplevelser i den vackra fjällmiljön.

Det här blir en upplevelse som både är lärorik och minnesvärd!

Registrera dig

Regler och villkor:

De 25 återförsäljarna med högst ökning (i procent under kampanjperioden) i försäljning av licenser, uppdelat i följande tre grupper:

5 återförsäljare som aktiverar Copilot Chat på flest kunder med det högsta månatliga aktiva användandet

5 återförsäljare med största enskilda Copilot affär på följande licenser:

  • (NCE) Microsoft 365 Copilot
  • (NCE) Microsoft 365 Copilot Business
  • (NCE) Microsoft 365 Business Premium and Microsoft 365 Copilot Business

10 återförsäljare som säljer flest av följande licenser:

  • (NCE) Microsoft 365 Copilot
  • (NCE) Microsoft 365 Copilot Business
  • (NCE) Microsoft 365 Business Premium and Microsoft 365 Copilot Business

*Dessa produkter gäller i tävlingen när de är aktiva i ACMP.

  • Kampanjperiod: 1 juli – 31 december 2026
  • Alla beställningar som görs under kampanjperioden kommer att räknas, oavsett när under kampanjperioden du registrerar dig för denna kampanj.
  • Max 1 vinnare per partner.
  • ALSO förbehåller sig rätten att diskvalificera återförsäljare som inte använder ALSO Cloud Marketplace för majoriteten av sin Microsoft-licenshantering och som sin föredragna distributör för molntjänster.
  • ALSO står för flyg tur och retur till Arlanda flygplats, boende, mat och ett dagskort i skidbacken. Mellanmål och annat bekostas av deltagaren själv.

Hänger du med?

Vi hoppas att du tar chansen att vinna en plats på vårt skidäventyr.

01 –

Steg 1:

Registrera dig

Om du vill delta, anmäl dig – Vi följer dina köp under perioden. När du har anmält dig kommer en av våra BDMer att kontakta dig och boka in en miniworkshop för att komma igång.

– 02

Steg 2:

Köp Copilot-licenser och tillägg som ingår i tävlingen i ALSO Cloud Marketplace

Använd möjligheten att motivera ditt team att sälja licenser i ALSO Cloud Marketplace under kampanjperioden!

03 –

Steg 3:

Vänta och se fram emot det!

Vi håller dig uppdaterad om hur du ligger till i tävlingen under kampanjperioden.

– 04

Steg 4:

Vinnarna tillkännages!

Efter kampanjen är avslutad, den 31 december 2026, kommer vi att presentera de 20 vinnarna som har utmärkt sig i tävlingen. Vi kommer att kontakta alla vinnare under vecka 1 och informera om detaljer kring resan.


Läs mer om Högfjällsgården här

Har du frågor om denna försäljningstävling?

Kontakta Cloud-teamet på mail:

Cloud.sverige@also.com

Tlf: +46 08-633 90 99

Registrera dig för att anmäla dig till tävlingen

Läs mer om Högfjällsgården här

Microsoft Copilot med ALSO

ALSO Partner Copilot Hub

Allt samlat för dig som partner

Läs mer

ALSO Copilot Jumpstart

Starta din Copilot resa

Läs mer

AI Academy utbildningar

Kom igång med utbildningar

Läs mer

För dig och dina slutkunder

Bjud in dina slutkunder

Läs mer

Kontakta teamet

Photo of Jacob Stenberg
Jacob Stenberg Consult Event and Marketing Coordinator Jacob.Stenberg@also.com
Photo of Oskar Pauly
Oskar Pauly Cloud Sales Modern Work, Security and Copilot Oskar.Pauly@also.com