GAMING NEVER LOOKED SO GOOD!

Windows 11 jest najnowszą wersją systemu operacyjnego Microsoftu, która została wprowadzona na rynek w październiku 2021 roku. System ten został zaprojektowany z myślą o różnych zastosowaniach, w tym także o gamingu.

Detale

  • Zgodność z grami: Windows 11 oferuje obsługę szerokiej gamy gier, zarówno tych starszych, jak i nowszych. Microsoft zapewnia kompatybilność z wieloma popularnymi tytułami i stale pracuje nad ulepszeniami, aby zapewnić płynne doświadczenia gamingowe.
  • DirectX 12 Ultimate: Windows 11 obsługuje najnowszą wersję interfejsu programowania aplikacji DirectX, co pozwala na uzyskanie najlepszej jakości grafiki i efektów w grach, które wykorzystują tę technologię.
  • Urządzenia gamingowe z certyfikatem "Windows 11 Gaming": Microsoft wprowadził program certyfikacji dla urządzeń gamingowych, które spełniają określone wymagania dotyczące wydajności i kompatybilności z Windows 11. Urządzenia te mogą nosić oznaczenie "Windows 11 Gaming", co daje pewność, że są zoptymalizowane pod kątem gamingu i działają płynnie pod kontrolą tego systemu operacyjnego.

  • Laptopy gamingowe: Windows 11 jest zainstalowany na wielu laptopach gamingowych dostępnych na rynku. Te urządzenia często posiadają wysokiej jakości podzespoły, takie jak wydajne procesory, karty graficzne oraz wyświetlacze o wysokiej częstotliwości odświeżania, aby zapewnić jak najlepsze doświadczenia podczas grania w mobilnym formacie.
  • Komputery stacjonarne i komponenty: Windows 11 jest również popularnym wyborem dla wielu graczy, którzy budują własne komputery stacjonarne. System ten oferuje wsparcie dla szerokiej gamy podzespołów komputerowych, co umożliwia użytkownikom skonfigurowanie systemu gamingowego o wysokiej wydajności.
  • Monitory gamingowe: Windows 11 współpracuje z wieloma monitorami gamingowymi, oferując wsparcie dla funkcji takich jak NVIDIA G-SYNC lub AMD FreeSync, które zapewniają płynne odwzorowanie obrazu i eliminację efektu rozrywania obrazu (screen tearing) podczas gry.

Windows 11 Home oferuje wiele możliwości dla graczy i producentów urządzeń gamingowych, zapewniając stabilne i zoptymalizowane środowisko do gier na różnych platformach, od laptopów po komputery stacjonarne.