1. Atpakaļ

2016.10.10 - Emmen

ALSO paplašina savu piedāvājuma klāstu un, iekļaujot uzņēmuma TelecomMKB Services produktus, nodrošina modernākās VoIP tehnoloģijas telefonu centrāles pieejamību

Iekļaujot ALSO Cloud Marketplace platformā uzņēmuma TelecoMKB Services produktus, ALSO rada iespēju par fiksētu mēneša maksu neierobežoti zvanīt Nīderlandes analogajās un mobilajās telefonu līnijās. Pārskatāma mobilā lietotne un vieda virtuālā telefona centrāle ļauj caur internetu zvanīt pat gadījumos, kad internets (uz laiku) nav pieejams. TelecoMKB Services šo pakalpojumu piedāvā kā gatavu paketi; piedāvājumā ietilpst visi posmi, sākot no tālruņa numura pārvietošanas līdz pat Xelion VoIP virtuālās centrāles ierīkošanai. Produkts ir jau nokomplektēts un gatavs tūlītējai lietošanai. Savukārt ikdienas lietošanas jautājumos palīdzību sniegs TelecoMKB atbalsta dienests.

ALSO ir gandarīts, ka savas tiešsaistes tirdzniecības platformas ALSO Cloud Marketplace produktu klāstam tagad var pievienot arī VoIP telefonijas pakalpojumu piegādātāju. „Šādā veidā mēs reaģējam uz tirdzniecības pārstāvju pieaugošo pieprasījumu pēc VoIP tehnoloģijas pakalpojumiem. Esam pārliecināti, ka, piedāvājot uzņēmuma TelecoMKB augsti attīstīto VoIP centrāli, spēsim labāk apmierināt tirgū esošās vajadzības“, teic ALSO mākoņdatošanas pakalpojumu menedžeris Beniluksa valstīs Johans Jansens (Johan Jansen).

„Esam novērojuši, ka daudzi uzņēmēji vairs nespēj orientēties plašajā piedāvājumu klāstā un viņiem rodas grūtības pašiem pieņemt pareizo lēmumu IKT pakalpojumu jomā vispārēji, bet jo īpaši – telefonijas jautājumos. Tādēļ turpmāk sākotnējo izvēli uzņēmēju vietā veiks TelecoMKB Services. Mūsu piedāvātais risinājums ir patiesi lielisks. Mēs ticam saviem pakalpojumiem un darām to tikai un vienīgi tādēļ, ka paši tos diendienā izmantojam savā darbā. Sadarbība ar ALSO un ALSO Cloud Marketplace platformu sniedz mums iespēju turpmāk savus produktus un pakalpojumus piedāvāt lielākai mērķa auditorijai, jo galu galā katram būtu jārada iespēja pašam izbaudīt mākoņdatošanas komfortu,“ skaidro TelecoMKB Services izpilddirektors Džordžs Čacivasiliadiss (George Chatzivasiliadis).

Uzņēmēji ar fiksētā pieslēguma aparātu, ar virtuālo telefonu, izmantojot austiņu komplektu un mobilo lietotni, var zvanīt, izmantojot Xelion VoIP tehnoloģijas risinājumu. Kā secināts uzņēmumā TelecoMKB, pagaidām daudzi vēl nezina šādu sakaru priekšrocības. Piemēram, izmantojot austiņu komplektu, abas rokas ir brīvas, un tādējādi sarunas laikā var turpināt darbu. Kā vēl viena būtiska šīs lietotnes priekšrocība jāmin apstāklis, ka, lai saņemtu zvanus analogā pieslēguma līnijā, vairs nav nepieciešams pašam būt uz vietas birojā.

Uzņēmuma TelecoMKB Services piedāvātais Xelion VoIP telefonijas tehnoloģijas risinājums jau šobrīd ir pieejams ALSO Cloud Marketplace platformā.

Vairāk informācijas, kā arī piekļuvi platformai ALSO Cloud Marketplace atradīsiet vietnē http://www.also.cloud

Kontakti

Kontakti presei

Brigitte Van den Boogaard
024 3333 222
Brigitte.vandenBoogaard@also.com