2015-08-04 - Kauno rajonas, Kumpių k.

„ALSO" grupės veiklos efektyvumas auga: ikimokestinis pelnas didėjo 18,7%

Lyginant su praėjusiais metais, grynieji „ALSO" grupės pardavimai išaugo 11,9 % iki 3 670,30 mln. eurų. Nepaisant didelių „ALSO Logistics Services GmbH" nuostolių, ikimokestinis pelnas (EBT) padidėjo nuo 30,5 mln. eurų iki 36,2 mln. eurų (+18,7 %), o grupės grynasis pelnas nuo 21 mln. eurų augo iki 24,4 mln. eurų (+16,4 %). „Mes pasiekėme puikų augimą visose bendrovės dalyse. Šiam geram rezultatui ypač pasitarnavo „ALPHA International B.V" integracija Nyderlanduose, „ALSO" konsolidavimas Prancūzijoje ir Suomijoje bei puiki plėtra Danijoje, Švedijoje ir Baltijos šalyse", sako „ALSO Holding AG" generalinis direktorius Gustavo Möller-Hergt.

IT rinka

Remiantis CONTEXT rinkos tyrimų instituto duomenimis, per pirmąjį 2015 metų pusmetį IT produktų platinimo rinkos vertė „ALSO" regionuose padidėjo 3,2 %, lyginant su praėjusiais metais. Tačiau gerokai skyrėsi skirtingų produktų kategorijų rezultatai. Jei duomenų centrų tinklo ir apsaugos rinkos augimo (+25,1 %) bei unifikuotų komunikacijų rinkos augimo (+24,2 %) rezultatai buvo itin teigiami, tai mobiliųjų kompiuterių rinkos rezultatai smuko (-4 %). Taip įvyko visų pirma dėl to, kad nutraukus Windows XP palaikymą rinkoje sulėtėjo įrenginių atnaujinimas.
Per pirmąją 2015 metų pusę „ALSO“ grupė galėjo padidinti savo grynuosius pardavimus 11,9 % ir pasivyti IT rinkos augimo tempus praktiškai visose produktų kategorijose. Serverių sektoriuje pardavimai padidėjo net 17,7 %, už ką visų pirma reikėtų padėkoti „ALSO" Vokietijoje ir Prancūzijoje.

Centrinės Europos rinkos segmentas

Lyginant su praėjusiais metais, Centrinės Europos rinkos segmente grynieji pardavimai išaugo 14,3 % ir pasiekė 2 907,7 mln. eurų. Ikimokestinis pelnas (EBT) padidėjo nuo 25,7 mln. eurų iki 30,5 mln. eurų (+18,5 %). Ikimokestinio pelno marža liko praėjusių metų lygyje (1 %). Centrinės Europos pardavimai augo dviženkliu skaičiumi daugiausiai dėl ypač stipraus augimo Vokietijoje, Prancūzijoje ir Nyderlanduose. Tuo pačiu metu „ALSO" Šveicarijoje ir toliau taiko bei optimizuoja priemones, kurios turėjo neutralizuoti pastovų kainų spaudimą dėl krintančios maržos.

Šiaurės / Rytų Europos rinkos segmentas

Lyginant su praėjusiais metais, Šiaurės / Rytų Europos rinkos segmente grynieji pardavimai išaugo 3,3 % ir pasiekė 833,4 mln. eurų. Augimas daugiausiai buvo dėl Danijos, Švedijos ir Baltijos šalių rezultatų. Ikimokestinis pelnas padidėjo nuo 5,5 mln. eurų iki 8,5 mln. eurų, o ikimokestinio pelno marža augo nuo 0,7 % iki 1 %. Tokiam augimui įtaką padarė didelę maržą turinčių verslo sektorių augimas Norvegijoje ir Švedijoje.

Įsigijimas Lenkijoje

„ALSO" grupė plečia savo rinkos dalį Europoje, įkurdama bendrovę „ALSO Polska sp.z o.o" Varšuvoje. Dėl planuoto „PC Factory S.A" veiklos įsigijimo konkurencingumas išaugs ir atėjimas į rinką bus efektyvesnis ir produktyvesnis.

„ALSO Logistics Services GmbH" augimas Vokietijoje

Per pirmąjį pusmetį praėjusiais metais įsigyta iš nemokios „Weltbild" (dabar taip pat logistikos veikla užsiimanti „ALSO Logistics Services GmbH" Ausburge) sukėlė beveik 4 mln. eurų nuostolius. Darbuotojų mažinimo priemonių kol kas negalima įgyvendinti taip, kaip buvo planuota. Lygiagrečiai smuko pardavimai. Dėl to, atsižvelgiant į šios įmonės sąnaudų struktūrą, be didelio masto restruktūrizavimo bendrovė negali rinkoje dirbti konkurencingai. Todėl 2015 m. liepos 27 d. „ALSO" grupė nusprendė nutraukti veikiančios įmonės finansavimą. Jei nebebus finansinių priemonių, „ALSO Logistics Services GmbH" vadovybė turi nuspręsti, ar teikti prašymą dėl bankroto bylos iškėlimo. Su tuo susijusios vienkartinės restruktūrizavimo išlaidos „ALSO" grupei antrąjį pusmetį turėtų siekti apie 8 mln. eurų.

2015 metų perspektyvos

2015 metais visai IT rinkai „ALSO" veiklos šalyse (išskyrus Baltijos regioną) Gartnerio rinkos tyrimų institutas prognozuoja 1,1 % galutinio vartotojo išlaidų lėtesnį augimą. Augimas praėjusiais metais vis dar buvo 2,2 %. Gartneris mano, kad kompiuterių, planšetinių kompiuterių ir ultramobiliųjų įrenginių pardavimai sustos. Mobiliųjų telefonų rinkoje taip pat stebimi pirmieji prisisotinimo požymiai.

Nepaisant sudėtingų sąlygų ir tikėtinų išlaidų, susijusių su „ALSO Logistics Services GmbH" restruktūrizavimu, „ALSO" tikisi šių mokestinių metų rezultato tokio pačio, kaip ir praėjusiais metais. „Apskritai, mes labai optimistiškai žiūrime į einamuosius mokestinius metus. Mes ir toliau tikimės stabilaus verslo augimo, rezultatų išlaikymo praėjusių metų lygyje", sako Gustavo Möller-Hergt.

Tiesioginė sąsaja: http://www.also.com/goto/20150728en
Tiesioginė sąsaja su tarpine 2015 metų ataskaita: http://www.also.com/goto/20150728enir